Gyóni Evangélikus Egyházközség

2005 Konfirmáció táján
Írok nektek...az évfordulóról

**Ki emlékszik Ruttkay Miklián Gézára?**

100  évvel ezelőtt született "Ruttkay Miklián Géza":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/dabas/03 lelkész, aki csaknem 34 évig volt a gyóni gyülekezet lelkésze. Egy ilyen hosszú szolgálati idő mindenképpen jeleket hagy a közösségen.

Akkor, amikor felvetődött annak gondolata, hogy emlékezzünk meg az évforduló kapcsán róla, kiderült, hogy a gyülekezet tagjainak életében fontos, olykor sorsfordító volt a vele való találkozás.

Az ünnepségre aztán eljöttek a családtagok is. Négy gyermeke és unokáinak egész sora szolgálóként él az egyházban, lelkészként, aktív gyülekezeti tagként. Érdekesen kapcsolódott emlékezésük a gyóniak emlékezéséhez.

Kovács Erzsébet, presbiter Ruttkay Miklián Géza lelkészsége idején gyermekbibliakört vezetett. Megható múltidézésében elmondta, hogy szinte családtagként volt akkor a gyülekezetben.

Balázs Mihály, egyetemi tanár, aki nemzetközileg elismert tudósa a korai magyar reformáció ismeretének, arról szólt, hogy számára Ruttkay Miklián Géza nem csupán lelki értelemben volt meghatározó, hanem életpályájának választásakor is szerepe volt az, amit tőle kapott gyermekkorában.

Rapcsák Jánosné vidám emlékeket sorolt hangulatosan. Végül Bencze Imréné, a lelkész legidősebb lánya mondott megható köszönő szavakat.

Erre az alkalomra a gyülekezet tagjai tárgyi emlékekből kis kiállítást is rendeztek. A gyóni gyülekezet megállt egy pillanatra. Régi lelkészére emlékezett. Személyes találkozások útján emlékezett egy kicsit akkori önmagára is.

Mondhatná valaki, nem az a kérdés, ki emlékszik Ruttkay Miklián Gézára, hanem az, hogy ki hogyan emlékszik Ruttkay Miklián Gézára? Az emlékezés azonban nem szeretett volna kiértékeléssé válni. A kérdés ugyanis nem az, hogy ki hogyan emlékszik Ruttkay Miklián Gézára, hanem az, hogy az Úr Isten hogyan emlékszik Ruttkay Miklián Gézára?

(A cikk ez "*Evangélikus Élet":http://www.lutheran.hu/z/ujsagok/evelet/ korábbi számából való.)*

Írok nektek...
Bibliaiskola