Gyóni Evangélikus Egyházközség

Ébredő Gyülekezet
2005 Konfirmáció táján
Naptár

**265 évvel ezelőtt,** 1740-ben egy irat megemlíti, hogy a gyóni "lutheranus vallást követők tömörítvén csatlakoznak a már szervezett irsai egyházhoz". Az akkori közlekedést ismerve nem lehetett könnyű a gyülekezetek pásztorolása.

**245 évvel ezelőtt,** 1760-ban már állt az iskola. Az első evangélikus tanító nevét belepte az idő homálya.

**220 évvel ezelőtt,** 1785-ben, hosszú küzdelmes évek után elkezdődött a templomépítés.

**170 évvel ezelőtt,** 1835-ben az eredetileg torony nélkül épített templomhoz torony is épül.

**135 évvel ezelőtt,** 1870-ben épült fel a mai gyülekezeti ház helyén az "öreg iskola".

**60 évvel ezelőtt,** 1945. március 13-án a II. világháború eseményei után újra elindul az istentiszteleti élet.

**50 évvel ezelőtt,** 1955. Pünkösd ünnepére a gyülekezet adományá-ból új, piros oltárterítőt vettek.

**40 évvel ezelőtt,** 1965-ben a gyülekezet három évre Medve Pált választotta gondnoknak és egy évre ifj. Sziráki Pált pénztárosnak.

**30 évvel ezelőtt,** 1975. július 29-én, 74 éves korában elhunyt Kovács Gy. János, a gyülekezet felügyelője, aki több, mint 40 éven át állt a gyülekezet szolgálatában, előbb, mint presbiter, majd gondnok, végül 1966-tól, mint felügyelő. Temetése július 31-én, délután 4 órakor volt Detre László esperes és Ruttkay Miklán Géza lelkész szolgálatával.

Írok nektek...
Bibliaiskola