Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Útitárs - 2009 - 1 - „Ott­hon – ide­gen­ben”

„Ott­hon – ide­gen­ben”

Meg­hí­vó az Eu­ró­pai Ma­gyar Evan­gé­li­u­mi If­jú­sá­gi Kon­fe­ren­cia 50., nagy­he­ti ta­lál­ko­zó­já­ra • 2009. áp­ri­lis 4–11., Bur­bach-Holz­ha­us­en, Né­met­or­szág

A 2009. évi ju­bi­le­u­mi kon­fe­ren­ci­án „Ott­hon – ide­gen­ben” cím­mel olyan té­má­val fog­lal­ko­zunk, amely az EME­IK öt­ven­éves tör­té­ne­te alatt vé­gig meg­ha­tá­ro­zó volt. Ide­gen­be sza­kadt fi­a­ta­lok igye­kez­tek a kon­fe­ren­cia ál­tal az ott­hon egy da­rab­ját meg­te­rem­te­ni, amely a ma­gyar­ság­tu­dat és a ke­resz­tény hit szem­pont­já­ból sok kül­föl­dön élő ha­zánk­fi­á­nak az­óta is erő­for­rást je­lent.

A kon­fe­ren­ci­án ar­ra ke­re­sünk vá­laszt, hogy mint ke­resz­té­nyek és ma­gya­rok ho­gyan érez­het­jük ma­gun­kat ide­gen­ben ott­hon, és ho­gyan vi­sel­het­jük el ott­hon az ide­gen­sé­get. A négy­ré­szes bib­lia­ta­nul­mány­ban Vi­rág Sán­dor sá­ros­pa­ta­ki re­for­má­tus lel­ki­pász­tor az ide­gen­be ke­rült Jó­zsef tör­té­ne­tét ele­ve­ní­ti fel, és ak­tu­a­li­zál­ja üze­ne­tét szá­munk­ra. Itt­zés Já­nos, a Nyu­ga­ti (Du­nán­tú­li) Evan­gé­li­kus Egy­ház­ke­rü­let püs­pö­ke a té­mát ránk mint ke­resz­té­nyek­re és ma­gya­rok­ra vo­nat­koz­tat­ja. Gé­mes Ist­ván nyu­gal­ma­zott stutt­gar­ti evan­gé­li­kus lel­kész az emig­ráns élet­ről, Ba­din Ádám rozs­nyói elő­adó­mű­vész pe­dig a ma­gyar ki­sebb­sé­gi sors­ról tesz val­lo­mást.

Az elő­adá­sok té­má­it dél­után kis­cso­por­tok­ban be­szél­jük meg. A kon­fe­ren­ci­án Gár­do­nyi Zsolt or­go­na­mű­vész hang­ver­senyt ad. Ba­din Ádám báb­szín­ház­zal szol­gál a részt­ve­vők­nek. Vi­rág­va­sár­nap és nagy­pén­te­ken is­ten­tisz­te­le­tet tar­tunk. Es­te kul­tu­rá­lis és szó­ra­koz­ta­tó prog­ra­mok lesz­nek. Jut idő kö­tet­len együtt­lét­re, sport­ra, já­ték­ra is. Gyer­mek­fog­lal­ko­zás­ról szin­tén gon­dos­ko­dunk.

Sze­re­tet­tel hív­juk a kon­fe­ren­cia ed­di­gi részt­ve­vő­it és min­den új ér­dek­lő­dőt, fi­a­ta­lo­kat, csa­lá­do­kat és örök­if­ja­kat öt­ve­ne­dik ta­lál­ko­zónk­ra. A kon­fe­ren­ci­át a nagy­hé­ten, 2009. áp­ri­lis 4–11. kö­zött tart­juk Holz­ha­us­en­ben, Köln és Frank­furt kö­zöt­t, er­dős, he­gyes vi­dé­ken, egy min­den igényt ki­elé­gí­tő ke­resz­tyén kon­fe­ren­cia­he­lyen.

Ér­dek­lőd­ni és je­lent­kez­ni az aláb­bi cí­men le­het: Jas­kó Irén, tel.: +44 1923 240 796; drót­pos­ta: eme­ik@ya­hoo.co.uk.

A kon­fe­ren­cia hon­lap­ja, me­lyen a rész­le­tes meg­hí­vó is ta­lál­ha­tó: http://church.lu­the­ran.hu/eme­ik.

Szom­szé­do­lás
„Ott­hon – ide­gen­ben”
Meg­hí­vó EPMSZ-ta­lál­ko­zó­ra
Hí­rek, ki­te­kin­tés