Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Útitárs - 2009 - 1 - Meg­hí­vó EPMSZ-ta­lál­ko­zó­ra

Meg­hí­vó EPMSZ-ta­lál­ko­zó­ra

Az Eu­ró­pai Pro­tes­táns Ma­gyar Sza­bad­egye­tem (Bá­zel) negy­ven­éves fenn­ál­lá­sát ün­nep­li. A 2009. áp­ri­lis 27. és má­jus 2. kö­zött az auszt­ri­ai St. Ge­or­gen am Läng­see (Ka­rin­tia) fes­tői kon­fe­ren­cia-köz­pont­já­ban tar­tan­dó ta­lál­ko­zón Az ala­pí­tók örök­sé­ge: egy füg­get­len ma­gyar szel­le­mi mű­hely cím­mel elő­adá­sok, ke­rek­asz­tal-be­szél­ge­té­sek, mun­ka­cso­por­tok em­lé­kez­nek a sza­bad­egye­tem ala­pí­tó­i­ra és négy év­ti­ze­des mű­kö­dé­sét meg­ha­tá­ro­zó sze­mé­lyi­sé­ge­i­re.

Ar­ra a kér­dés­re, hogy mi a jö­vő­je en­nek a füg­get­len szel­le­mi mű­hely­nek, ke­rek­asz­tal pró­bál vá­la­szol­ni Ba­log Zol­tán re­for­má­tus lel­kész, De­ák Er­nő tör­té­nész, a Bé­csi Nap­ló fő­szer­kesz­tő­je, Ma­sát And­rás nyel­vész­pro­fesszor és Pus­kás-Vaj­da Zsu­zsa ant­ro­po­ló­gus rész­vé­te­lé­vel, Nagy Il­di­kó po­zso­nyi új­ság­író ve­ze­té­sé­vel.

A sza­bad­egye­tem az öku­me­né szol­gá­la­tá­ban té­mát Bal­la Bá­lint (evan­gé­li­kus) szo­cio­ló­gus, Bo­ór Já­nos (ró­mai ka­to­li­kus) fi­lo­zó­fus, Szent-Ivá­nyi Ilo­na uni­tá­ri­us, Var­ga Pál és Ku­ti Jó­zsef re­for­má­tus lel­ké­szek vi­tat­ják meg. Reg­ge­li áhí­ta­tok, hang­ver­se­nyek, iro­dal­mi és fil­mest, ki­rán­du­lás és öku­me­ni­kus is­ten­tisz­te­let egé­szí­tik ki az öt­na­pos, gaz­dag prog­ra­mot.

Ér­dek­lő­dés, je­lent­ke­zés (már­ci­us 6-ig): De­ák Pé­ter, Bel­le­ri­vestr. 59, 8008 Zü­rich; tel.: 044-383-85-37, e-mail: pe­ter.deak@zh.ref.ch.

Szom­szé­do­lás
„Ott­hon – ide­gen­ben”
Meg­hí­vó EPMSZ-ta­lál­ko­zó­ra
Hí­rek, ki­te­kin­tés