Auswahl
Pantheon
Intellektuelle Zentren

Nachbarseiten

II. Sopronban. Ihász, Hetyésy, Kis János. A soproni főiskola. ­A Magyar Társaság. Első költői kisérletei és fordításai.
III. Nevelő 1829-33. Karlovicon. Megtanúl szerbül, görögül. ­Pesten. A görög anthologia fordítás kezdete. Első eredeti epigrammái. Eperjesen.
IV. Külföldön. Pesten. Első egyházi beszéde. Szerb népdalok és hősregék. 1836-Plutarchus fordítása.
V. Lelkészszé választatása 1837. Árvízi beszéde 1838. Házassága 1840 február 9.
VI. Világi költészet
VII. A "Protestáns Egyházi és Iskolai Lap" szerkesztése Török Pállal együtt. 1842-1848.
VIII. Satira, didaktika.
IX. A szabadságharc alatt és után. Szónoki művei.
X. Vallásos költészete és vallásos folyóiratai.
XI. A görög Anthologia fordítása és eredeti epigrammái.
XII. A patens-küzdelem. 1859 szept. 1-1860 máj. 15. Superintendens 1860-1862.
XIII. Műfordításai és költészetének jellemzése.
Befejezés

Webseite zur Protestantismus Die protestantische Vergangenheit von Oberungarn Eperies (Presov) D.Ph.D. József Székács, Pastor des Landes Leben und literarische Tätigkeit von József Székács I. Székács születése, gyermekkora. Hat év a mező-berényi gymnasiumban. Benka Ádám, Bodroghy Pap Dániel.

© Arbeitsgruppe Internet der Evang.-Luth. Kirche in Ungarn, 2003.
Kommerzielle Benutzung der Daten verboten. Alle Rechte vorbehalten.
Fragen und Bemerkungen: Webmaster Die Zusammenstellung vom Material des, die protestantische Vergangenheit von Oberungarn präsentierenden Homepages, wurde vom Ministerum für Informatik und Telekommunikation, im Rahmen der Bewerbung IHM/ITP/2/C unterstützt