Výber
Preąov
Duchovný krajiny, D.Dr. Jozef Székács
®ivot a literárne práce Jozefa Sékácsa
V. Lelkészszé választatása 1837. Árvízi beszéde 1838. Házassága 1840 február 9.
Cirkvi
Inątitúcie
Míµniky
Panteon
Duchovné centrá
Umenie

V. Lelkészszé választatása 1837. Árvízi beszéde 1838. Házassága 1840 február 9.

Stránki

I. Székács születése, gyermekkora. Hat év a mező-berényi gymnasiumban. Benka Ádám, Bodroghy Pap Dániel.
II. Sopronban. Ihász, Hetyésy, Kis János. A soproni főiskola. ­A Magyar Társaság. Első költői kisérletei és fordításai.
III. Nevelő 1829-33. Karlovicon. Megtanúl szerbül, görögül. ­Pesten. A görög anthologia fordítás kezdete. Első eredeti epigrammái. Eperjesen.
IV. Külföldön. Pesten. Első egyházi beszéde. Szerb népdalok és hősregék. 1836-Plutarchus fordítása.
VI. Világi költészet
VII. A "Protestáns Egyházi és Iskolai Lap" szerkesztése Török Pállal együtt. 1842-1848.
VIII. Satira, didaktika.
IX. A szabadságharc alatt és után. Szónoki művei.
X. Vallásos költészete és vallásos folyóiratai.
XI. A görög Anthologia fordítása és eredeti epigrammái.
XII. A patens-küzdelem. 1859 szept. 1-1860 máj. 15. Superintendens 1860-1862.
XIII. Műfordításai és költészetének jellemzése.
Befejezés

Protestantská webová stránka Protestantská minulos» Hornej zeme Preąov Duchovný krajiny, D.Dr. Jozef Székács ®ivot a literárne práce Jozefa Sékácsa V. Lelkészszé választatása 1837. Árvízi beszéde 1838. Házassága 1840 február 9.

© Maďarská evanjelická cirkev, Pracovná skupina Internetu, 2003.
Udaje je zakázané pouľíva» na komerčné ciele. Vąetky práva vyhradené.
Otázky a poznámky: Webmaster Vznik webovej stránky predstavujúcej protestantskú minulos» Hornej zeme podporilo Ministerstvo Informatiky a spravodajstva v rámci Konkurzu IHM/ITP/2/C