Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 50 - Oratio oecumenica

Mindenható örök Isten! Te látod mindannyiunk lelkét. Látod, hogy mennyi minden akarja elvonni a figyelmünket rólad. Hozzád könyörgünk csendességért, hogy adventi készülődésünk méltó lehessen tanítványi elhívásunkhoz.

Hozzád könyörgünk azért is, hogy békesség legyen a családunkban, országunkban és szerte a világon. Kérjük Szentlelked erejét, hogy a te követeidként teremtsünk békét ott, ahová elhívtál és állítottál bennünket.

Hozzád könyörgünk útmutatásért, mert csupán a magunk akaratára és elképzeléseire hagyatkozva nem tudunk eligazodni életünkben. Te vezess ki a zsákutcákból, te támogass, indíts embertársaink felé; adj erőt mulasztásaink, bűneink beismeréséhez, hogy megújulva terád figyelhessünk, igédből tájékozódhassunk.

Segíts, hogy ne fogyjon el a türelmünk és a szeretetünk, hiszen sok a tennivalónk, és szüntelenül az idő szorításában kell boldogulnunk. De mit sem érnek a tettek, ha csak szokásból, kötelességből cselekedjük meg őket, s közben a legfontosabb, a szeretet hiányzik belőlünk.

Hálát adunk szabadításodért, szeretett Fiad, Jézus Krisztus megváltó művéért, mely a te örök irgalmadat közvetíti felénk. Köszönjük, hogy megbocsátottál, és szüntelenül üdvösségünket munkálod. Köszönjük, hogy vigasztalásodat nyújtod igédben, hogy örvendezésre hívsz bennünket, rámutatsz, hogy a te gyermekeidként bátran tekinthetünk a jövőbe, és hogy a reménység gyermekei lehetünk.

Köszönjük, hogy figyelmeztetsz arra, mit tett értünk Jézus Krisztus, és nem hagyod, hogy bárki megtévesszen minket. Köszönjük, hogy ma is van gyógyulás a testi, lelki betegségekből, erőtlenségekből. Ne engedd soha elfelejtenünk, hogy a te gondviselő kegyelmedre bátran alapozhatjuk a saját életünket és szeretteink életét egyaránt.

Irgalmadba ajánljuk népünket, egyházunkat, mindazokat, akik a te nevedben munkálkodnak közöttünk. Irgalmadba ajánljuk a családokat, az időseket és a gyermekeket. Segíts, hogy mindig legyen elég időnk egymásra, hogy senki ne maradjon egyedül, belekeseredve gondjaiba!

Kérjük Szentlelked erejét, hogy a várakozás idejét valódi bűnbánattal tölthessük, felkészítve lelkünket az Érkező fogadására és az ünnep fényességére. Hallgass meg minket a mi Urunk Jézus Krisztus érdeméért! Ámen.

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Luther és a gyülekezeti éneklés
Domino-day
Az egyház és a haza szolgálatában
Szeretet.éhség a Deák téren
Presbiteriktatás Bécsben
Protestáns egyházi vezetők a népszavazásról
Széntárolótól a templomig
EPMSZE-közgyűlés
Libanoni anziksz
Bárka-karácsony a Mevisznél
Az Öregtemplom orgonistája
Egy norvég építőmester Magyarországon
A természet ára
Csapda
Egy élet a buszmegállóban?
Levél haza
Őrzője vagyok testvéremnek
Miért adnak hálát az amerikai ünnepen?
A lányom meg a kabátja
A karácsony elmarad!
Három pár kiscsizma
A hitelesség a legjobb reklám