Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Útitárs - 2008 - 3 - „A jö­vő azé, aki meg­mű­ve­li”

„A jö­vő azé, aki meg­mű­ve­li”

Aka­dé­mi­ai na­pok Bi­zo­vá­con

Egy­he­tes kon­fe­ren­cia­so­ro­za­tot szer­ve­zett Hor­vát­or­szág­ban az Eu­ró­pai Pro­tes­táns Ma­gyar Sza­bad­egye­tem (EPMSZ) áp­ri­lis 27. és má­jus 3. kö­zött.

Az EPMSZ csak­nem negy­ven­éves fenn­ál­lá­sa óta éven­te meg­ren­de­zi az aka­dé­mi­ai na­po­kat. A rend­szer­vál­tá­sig leg­in­kább Nyu­gat-Eu­ró­pá­ban ke­rült sor a kon­fe­ren­cia le­bo­nyo­lí­tá­sá­ra, az­óta vi­szont ott­hont adott már az ese­mény­nek Ma­gyar­or­szág, Er­dély, a Fel­vi­dék, a Mu­ra­vi­dék és a Vaj­da­ság is. Hor­vát­or­szág­ban most el­ső al­ka­lom­mal szer­vez­ték meg a kon­fe­ren­ci­át.

Az aka­dé­mi­ai na­pok szer­ve­zői az egyet­len hor­vát­or­szá­gi ma­gyar nyel­vű kö­zép­fo­kú ok­ta­tá­si in­téz­mény ve­ze­tő­it kér­ték fel társ­szer­ve­ző­nek, akik öröm­mel vál­lal­ták a köz­re­mű­kö­dést. „Igye­kez­tünk meg­mu­tat­ni a részt­ve­vők­nek Ba­ra­nyán­kat, Eszé­ket, és íze­lí­tőt ad­tunk kul­tu­rá­lis ha­gyo­má­nya­ink­ból, mű­vé­sze­ti együt­te­se­ink rend­kí­vül szín­vo­na­las re­per­to­ár­já­ból. Büsz­kék va­gyunk ar­ra, hogy há­zi­gaz­dái le­het­tünk en­nek a nagy­sza­bá­sú kon­fe­ren­cia­so­ro­zat­nak” – nyi­lat­koz­ta An­dó­csi Já­nos tör­té­nész, a prog­ram egyik szer­ve­ző­je.

A kö­zel száz­húsz részt­ve­vőnek nem volt alkalma unatkozni, hi­szen ér­de­kes prog­ra­mo­kat ál­lí­tot­tak össze szá­muk­ra. A na­pot min­dig áhí­tat­tal kezd­ték, majd elő­adá­sok kö­vet­kez­tek. Ki­rán­dul­tak Eszék­re, Her­ceg­sző­lős­re, Kis­kő­szeg­re, Vö­rös­mart­ra és a Ko­pá­csi-rét­re is.

A jö­vő évi kon­fe­ren­ci­át Auszt­ri­á­ban ren­de­zik meg, ahol egy­út­tal az EPMSZ negy­ven­éves ju­bi­le­u­mát is mél­tó­kép­pen meg­ün­nep­lik majd.

For­rás: www.vm­mi.org

Be­fe­jez­te te­vé­keny­sé­gét a KÉ­MELM
Ki­te­kin­tés
Hogyan látta a fekete bárányka Jézus születését?
Te De­um
Ol­dott ké­ve Is­ten szé­rű­jén
Az Őri­szi­ge­ti Ágos­tai Hit­val­lá­sú Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség
„A jö­vő azé, aki meg­mű­ve­li”
Min­den hi­á­ba­va­ló?
Test­vé­rek, akik egyben ba­rá­tok is
Ne légy hi­tet­len, ha­nem hí­vő!
Há­la­adó imád­ság
Krisz­tus­ról di­na­mi­ku­san, élet­kö­zeli­en

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Útitárs 2008 3 „A jö­vő azé, aki meg­mű­ve­li”