Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Útitárs - 2008 - 3 - Há­la­adó imád­ság

Há­la­adó imád­ság

El­hang­zott a KÉ­MELM zá­róülé­sé­nek befe­je­ző áhí­ta­tán, Pi­lis­csa­bán 2008. má­jus 22-én

Ir­gal­mas Is­ten, sze­re­tő meny­­nyei Atyánk! Szí­vünk mély há­lá­já­val bo­ru­lunk le szent szí­ned előtt. Há­la­adás­sal kö­szön­jük meg né­ked, hogy fél év­szá­za­dos szol­gá­la­tunk alatt ál­dó ke­ze­det min­dig fö­löt­tünk tar­tot­tad, pró­bás élet­utun­kon Szent­lel­ked ve­ze­té­sét min­dig érez­het­tük. Igéd és a szent­sé­gek vé­te­le és adá­sa erő­sí­tet­te mun­kán­kat csak­úgy, mint egyé­ni éle­tün­ket. Új­ra kö­szö­net és há­la né­ked, Urunk, ezért. Ami pe­dig té­ve­dés és bot­lás, bűn volt éle­tünk­ben, ar­ra ke­gyel­me­sen bo­ríts fáty­lat, bo­csáss meg né­künk a te fi­ad, a mi Urunk Jé­zus Krisz­tus ér­de­mé­ért.

Há­lát adunk, ke­gyel­mes, mennyei Atyánk, a ha­lá­lon vett di­a­da­lért. Jé­zus Urunk éle­tet és üd­vös­sé­get aján­dé­ko­zó ál­do­za­tá­ért, ami­kor el­hunyt szol­ga­tár­sa­in­kért, ba­rá­ta­in­kért imád­ko­zunk, akik ve­lünk együtt vol­tak fel­ada­ta­ink vál­la­lá­sá­ban. Kö­szön­jük raj­tuk ke­resz­tül is nyúj­tott sze­re­te­ted bő­sé­ges je­lét, egy­há­zunk irán­ti hű­sé­gü­ket, em­be­ri és teo­ló­gi­ai in­teg­ri­tá­su­kat.

Áldd meg ezt a mos­ta­ni együtt­lé­tün­ket, most, ami­kor szám­ba vesszük és le­tesszük öt­ven esz­ten­dő mun­ká­ját. Te adj mind­annyi­unk­nak alá­za­tos­sá­got, böl­cses­sé­get és sze­re­te­tet. Te tedd sza­vun­kat és egy­há­zad üze­ne­tét őszin­té­vé és szent­té, hogy egy­há­zad itt, e drá­ga ha­zá­ban és szer­te a vi­lá­gon épül­jön, és fe­le­ba­rá­ta­ink szá­má­ra ta­nú­ság­té­tel­lé le­gyen.

Hall­gass meg min­ket, Jé­zu­sért ké­rünk. Ámen.

Be­fe­jez­te te­vé­keny­sé­gét a KÉ­MELM
Ki­te­kin­tés
Hogyan látta a fekete bárányka Jézus születését?
Te De­um
Ol­dott ké­ve Is­ten szé­rű­jén
Az Őri­szi­ge­ti Ágos­tai Hit­val­lá­sú Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség
„A jö­vő azé, aki meg­mű­ve­li”
Min­den hi­á­ba­va­ló?
Test­vé­rek, akik egyben ba­rá­tok is
Ne légy hi­tet­len, ha­nem hí­vő!
Há­la­adó imád­ság
Krisz­tus­ról di­na­mi­ku­san, élet­kö­zeli­en

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Útitárs 2008 3 Há­la­adó imád­ság