Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 8 - Oratio oecumenica

Urunk! Mennyei Atyánk! Köszönjük neked, hogy ma is kerestél bennünket igéden keresztül. Neked köszönjük a megszólító szavakat, a megelevenítő gondolatokat. Olyan jó, hogy színed előtt szívünk és lelkünk sosem marad üresen, hanem betöltöd azt a te végtelen szereteteddel, és megadod, amire szükségünk van. Utat mutatsz, ha bizonytalanná válnak lépteink, vigaszodat adod, ha kétségbeesve magunkba roskadunk, megállásra kényszerítesz, ha nélküled élünk, és önfejűen, büszkén megyünk a magunk esze után. Légy áldott mindazért, amit igéden keresztül ajándékoztál nekünk. Jézus nevében kérünk!

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Könyörgünk, Urunk, ezen a vasárnapon az igehirdetőkért. Add, hogy a te igaz szavadat mindenütt és mindig tisztán hirdessék. Mentsd meg őket a semmitmondó üres frázisoktól, és add nekik Szentlelkedet, hogy úgy hirdessék igédet, hogy minél többekhez eljusson a te végtelen szereteted életet újító jó híre. Add, hogy aki a jó hírt hirdeti, maga is jó hírré váljon. Jézus nevében kérünk!

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Könyörgünk, Urunk, a téged keresőkért és nem keresőkért egyaránt. Tartsd kezedben az életüket, és add, hogy rád találjanak. Ne engedd, hogy a mi emberi mulasztásaink, meggondolatlan mondataink, bűneink elsodorják őket a te közeledből. Jézus nevében kérünk!

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Köszönjük neked a tiszta szavakat. Sokszor érezzük, hogy életünkben mindent átjár már a szürkeség. Megkopottá, hazuggá válnak szavaink és mondataink. Sokszor szeretnénk belekiáltani a világba a jót és az igazat, a tisztát, de mire kimondjuk, már semmit sem ér. Szemünk láttára mennek tönkre barátságok, házasságok, közösségek, országok és nemzetek, mert hiteltelenné és üressé válnak szavaink.

Urunk, a te szavad igaz, ezért kérünk, hogy tisztítsd meg a mi ajkunkat is, és add a te szeretetedet minden emberi szívbe, hogy végre megbéküljünk veled, egymással és önmagunkkal. Jézus nevében kérünk!

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Könyörgünk hozzád a betegekért, az elesettekért, a megvetettekért, a kitaszítottakért. Azokért, akiket körbevesznek, s azokért, akik nem kellenek senkinek sem. Szánd meg őket, tekints rájuk, légy a közelükben. Vezesd népedet úgy, hogy az életre vezető úton maradjanak, s annak a lábnyomában járjanak, aki közösséget vállalt az elesettekkel, a kitaszítottakkal, a kicsinyekkel. Jézus nevében kérünk!

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Urunk, hisszük, hogy te meghallgatod imádságunkat, és megadod azt, amire szükségünk van. A te végtelen irgalmadban bízva kérünk, hallgass meg minket a mi Urunk Jézus Krisztusért. Ámen.

Miatyánk

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Belső aktivitás
Van-e bátorságod?
A lelkészképzés kérdései
Tagjaiban él az egyház
Felnőtt ifjúsági hétvége Révfülöpön
Korrupt írnokból Isten prófétája
Legyen jó rend az egyházban!
Püspökszentelő ünnepi istentisztelet Miskolcon
A nők helyzete Libanonban
Hangverseny Budahegyvidéken
Vivát Kirmec!
Id. Magassy Sándor
Andorka Eszter
Közelkép
Béketüntetés
Háború vagy béke?
Igazságos háború?
Imádság a békéért
Magyar részvétel az iraki válságban
Nagy lábon élünk
Dél keresztje
Az első hóesés
Egy húsvétig aktuális kérdés: Mihez kezdjünk ünnepek múltán a fenyőfával?
A Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerülete Közgyűlésének
Harmati Béla püspök úrnak
Luther idézet
Árnyország