Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 22 - Oratio oecumenica

[Lelkész:] Mennyei Atyánk! Hálát adunk neked, hogy ma is szólt hozzánk igéd. Kérünk téged, segíts bennünket, hogy a hétköznapokban se feledjük intésed: „Hallgassatok rám, és élni fogtok!” [Lektor:] Köszönjük, hogy ígéreted szerint mindannyiunkban elvégzed az elkezdett munkát az ítélet napjáig. Bukásaink ellenére sem mondasz le egyikünkről sem, mert oly nagy szereteted, kegyelmed és jóságod. Köszönjük, hogy szent Fiadért, az Úr Jézus Krisztusért megbocsátottad vétkeinket, a feledés tengerébe vetve mindazt, amit megvallottunk és őszintén megbántunk előtted. Segíts, hogy mi is meg tudjunk bocsátani magunknak, és benned bízva, rád tekintve új életet kezdhessünk. Jézus Krisztusért kérünk… [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lektor:] Könyörgünk gyülekezetünkért és egyházunkért. Add meg, Urunk, mindenkinek azt, amiben szükséget szenved: a kételkedőnek hitet, a szomorkodónak örvendező szívet. Kérünk, enyhítsd a betegek fájdalmát. Adj, Urunk, látó szemet, halló fület és érző szívet, hogy meglássuk, meghalljuk embertársaink panaszát, észrevegyük testi-lelki szükségeiket. Jézus Krisztusért kérünk… [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lektor:] Hozzád kiáltunk azokért, akik úgy érzik, elerőtlenedett, sőt talán el is fogyott a hitük. Kérünk, légy azokkal, akiket kérések és kétségek gyötörnek, és lelkük utánad szomjazik. Te elégítsd meg őket élő vízzel. Jézus Krisztusért kérünk… [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lektor:] Könyörgünk, Atyánk, a világért, amelynek több pontján természeti katasztrófák szedtek áldozatokat. Könyörgünk országunkért is; add, hogy felelős vezetőink higgadt, átgondolt döntéseket hozzanak. Tisztítsd meg mindnyájunk szívét, adj felülről való bölcsességet, szeretetet, türelmet és egymásra figyelést. Június első vasárnapján külön kérünk téged a pedagógusokért. Adj elhívott tanárokat és tanítókat, akik az oktatást hivatásuknak tekintik. Áldd meg óvodáinkat, iskoláinkat és kollégiumainkat. Legyen áldásod azokkal is, akik diákként még tanulnak, és azokkal is, akik pedagógusként nevelnek és tanítanak. Légy te mindnyájunk tanítója és vezetője igéd és Szentlelked által. Jézus Krisztusért kérünk… [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lelkész:] Mennyei Atyánk! A nyár és a szabadságok idején te segítsd testi-lelki feltöltődésünket. Köszönjük, hogy a pihenés napjain keresztül alkalmat teremtesz arra, hogy kiszakadjunk a mindennapok rohanásából, segítesz csendet teremteni magunkban, hogy még inkább rád figyelhessünk, és lélekben megújulva téged kövessünk. Add, hogy meghalljuk, megértsük és meg is cselekedjük akaratodat, és boldogan tudjunk bizonyságot tenni szeretetedről mindenkinek. [Gyülekezet:] Ámen.

Jeremiás siralmai – a fájdalom
Alapkőletétel Pogányban
Somlóvecseiek ünnepe
Bonyhádi öregdiákok szövetsége
Kirándult az iroda
Méltóságteljes búcsú
Mire képes a testvériség?
„Krisztusért járva követségben…”
„A párbeszédért”
2010 legyen az ökumené éve!
Közelebb és még közelebb
Testvérgyülekezetek határközelben
Szemétkrízis
Gyülekezeti információs sarok a környezetvédelem szolgálatában
Tizenévesek pedagógusnapi gondolatai
Luther - Idézet
Szent István könyvhét 2008
Élek, tehát félek?
Ünnepekről mindenkinek
Szúpatak szélén
Jézus a garancia Isten ajánlatára
Tudod-e, ki a Szélrózsa pénzügyi felelőse?
ÉnekKincsTár
Dicsértessék, Uram, örökké szent neved

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2008 22 Oratio oecumenica