Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Útitárs - 2008 - 1 - Fran­cia­or­szág

Fran­cia­or­szág

Fenn­ál­lá­sá­nak nyolc­va­na­dik év­for­du­ló­ját ün­ne­pel­te 2007. no­vem­ber 4-én a Pá­ri­zsi Ma­gyar Pro­tes­táns Egy­ház.

A meg­em­lé­ke­zés ün­ne­pi is­ten­tisz­te­let ke­re­té­ben tör­tént; az igét Tóth Mik­lós, a Nyu­gat-eu­ró­pai Ma­gyar Re­for­má­tus Lel­ki­gon­do­zó Szol­gá­lat tit­ká­ra hir­det­te Mt 28,16–20 alap­ján. Az ün­nep­sé­gen a gyü­le­ke­zet meg­em­lé­ke­zett 1956. no­vem­ber 4-éről is. Az is­ten­tisz­te­let kez­de­tén Al­bert Ca­mus-nek A ma­gya­rok vé­re cí­mű, a for­ra­da­lom és sza­bad­ság­harc le­ve­ré­se után szü­le­tett meg­in­dí­tó írá­sa hang­zott el fran­ci­á­ul és ma­gya­rul. Kü­lön em­lí­tést nyert né­hai Ku­li­fay Im­re re­for­má­tus lel­kész ál­do­za­tos szol­gá­la­ta, aki a má­so­dik vi­lág­há­bo­rú alatt és után oda­adás­sal vé­gez­te ige­hir­de­tői szol­gá­la­tát ci­vil ke­nyér­ke­re­ső te­vé­keny­sé­ge mel­lett.

Az ige­hir­de­tés után Kiss Bo­áz, a Ma­gyar Re­for­má­tus Egy­há­zak Ta­nács­ko­zó Zsi­na­tá­nak tit­ká­ra kö­szön­töt­te a gyü­le­ke­ze­tet a zsi­nat ne­vé­ben. Tóth Mik­lós a Nyu­gat-eu­ró­pai Re­for­má­tus Lel­ki­gon­do­zó Szol­gá­lat jó­kí­ván­sá­ga­it tol­má­csol­ta, s egy­ben ki­emel­te Anne-Ma­rie Hed­dad gond­noknak a szol­gá­lat ke­re­té­ben végzett je­len­tős mun­ká­ját.

Az ün­ne­pi is­ten­tisz­te­let et a temp­lom gyü­le­ke­ze­ti ter­mé­ben ki­vá­ló­an elő­ké­szí­tett fo­ga­dás kö­vet­te, ame­lyen a je­len­le­vők a ké­ső es­ti órá­kig együtt ma­rad­tak.

Be­kül­dő: An­na-Ma­rie Hed­dad – Pá­rizs, Fran­cia­or­szág

Az Úti­társ
Ame­ri­kai Egye­sült Ál­la­mok – Port­land
Ame­ri­kai Egye­sült Ál­la­mok – Cleve­land