Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 38 - Tanévnyitó hittanverseny

Tanévnyitó hittanverseny

Az egyik versenyző csoport
Szeptember 6-án, szombaton immár harmadik alkalommal rendezték meg Nagyvázsony, Mencshely, Szentantalfa és Zánka községek evangélikus gyermekei számára a hittanversenyt. Szentantalfa és Nagyvázsony után idén Mencshely vállalta a rendezést és lebonyolítást.

Amint azt már az elmúlt években megszoktuk, kicsik és nagyok, szülők és rokonok kellemes hangulatban tölthették el ezt a napot. A reggeli istentiszteleten – ez egyben tanévnyitó alkalom is volt – Lukács evangéliumából hangzott el a nagy vacsoráról szóló példázat, amelyhez egy kedves éneket is tanultunk. Ezt követően Mihácsi Lajos, a fent említett községek lelkésze ismertette a rendezvény forgatókönyvét. Az öt csapatnak öt állomáson kellett megmérettetnie magát. Ezeken a helyszíneken a gyerekeknek a legkülönfélébb feladatokat kellett megoldaniuk a felnőttek irányításával. Mindenekelőtt játékos formában adhattak számot arról, amit az elmúlt tanévben a hittanórák keretében elsajátítottak. Történeteket dramatizáltak, meséltek, találós kérdésekre válaszoltak, memóriajátékot játszottak, sőt még a parittyadobást is kipróbálhatták. A kitűzött feladatok elvégzése után jó étvággyal fogyasztottuk el a templom udvarán megfőzött gulyáslevest és a frissen sült pogácsát. Öröm volt látni, ahogy a sok gyerek benépesítette a szép parkos udvart, és birtokba vehette az egy héttel ezelőtt átadott gyülekezeti házat.

Ebéd után minden tanuló ajándékpólót kapott emlékbe. A gyerekek persze azonnal felvették, és igazán jól mutattak az egyforma fehér öltözékben. Ezután a szülők kíséretében elindultak a halom-hegyi kilátóhoz. Mire visszaérkeztek, kialakult a verseny eredménye is. Szoros vetélkedés és nehéz döntés után kiderült, hogy az első helyezést a mencshelyi tanulók érték el, másodikak a nagyvázsonyi felső tagozatosok, illetve – holtversenyben velük – a szentantalfaiak és a zánkaiak lettek, a harmadik helyezett pedig a nagyvázsonyi kicsik csapata volt. Ajándékként három hatalmas tortát fogyaszthattak el a gyerekek.

Az eredményhirdetés után egy vidám játékkal zárult ez a felejthetetlen őszi nap. Köszönet mindezért elsősorban Mihácsi Lajos tisztelendő úrnak, feleségének, Editkének, Molnár Gyula mencshelyi felügyelőnek és feleségének, valamint azoknak a mencshelyi szülőknek, akik rengeteget dolgoztak azért, hogy közel száz ember jól érezhesse magát.

A hagyomány már folytatódik – új évben, új helyszínen. Jövőre, szeptember első hétvégéjén Balatonakaliban találkozunk.

Jó volt együtt lenni, az Igére figyelni s megtapasztalni azt, hogy valami jót készített számunkra ezen a szép kora őszi napon is az Úr. Ahogyan énekünk is hangzott: „Jóságát lássátok és ízleljétek! Mit Ő adott, hálás szívvel vegyétek!”

Krupláné Lesz Zsuzsa (Mencshely)

ÚJ NAP - ÚJ KEGYELEM
Liturgikus sarok
Útban az állandóság felé
Üvegtégla
Kettős lelkésziktatás az ország templomában
Új szezon - új szakasz
Hálaadás 70 évért
Külső-belső megújulás a Galga mentén
Orgonaszentelés a líceumban
Ülésezett az Egyházak Világtanácsának Központi Bizottsága
Nő a norvég lutheránus szakszervezet élén
Töltse a reformáció hetét Wittenbergben!
"Testvéreim javáért..."
Európai autómentes nap
Együtt - partnerként
Hárommilliárd adóforint az egyházaknak