Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 16 - Oratio oecumenica

Élő Jézus Krisztus! Köszönjük neked, hogy hozzánk vezető utad nem ért véget a húsvéti üres sírral. Köszönjük, hogy ma is bátran szólíthatunk téged Mesternek. Köszönjük, hogy küldetésedből élhetünk naponta, és hogy ez a mi teljes vigasztalásunk. Reménységre és bátorságra ébredhetünk húsvéti népedként, és megújult lélekkel dicsérhetünk téged.

Élő Jézus Krisztus! Vedd el tőlünk a sablonos szavakat, és adj helyette élettel teli üzenetet szerte az egyházban. Vádaskodás helyett a másik ember értékeinek felfedezése, bizalmatlanság helyett együttműködés, erőtlenség helyett lendületes szolgálat ébredjen szívünkben. Töredezettségünk és szétszakadozottságunk hadd gyógyuljon a húsvéti ünnep örömében. Kiábrándultságunkat és elesettségünket hadd váltsa fel a te húsvéti lendületed. Mozgass meg minket, hogy mi is mozgatók lehessünk gyülekezetünkben.

Élő Jézus Krisztus! Tágítsd ki látókörünket, hogy felelősen nézzünk szét környezetünkben. Taníts meg minket éleslátásra és a mélységekre is tekintő, kutató keresésre. Engedd úgy szemlélnünk a múltat, hogy a benned kapott biztos jövő vezessen minket. Szabadíts meg a szorongástól. Emelj ki a rettegések mélyéről. Törölj ki mindent az életünkből, ami szembefordít minket veled. Add nekünk az értelmes jövő és a tartalmas holnap biztonságát. Vezesd küldetésünk!

Élő Jézus Krisztus! Sokan nyújtják felénk kezüket, de nekünk nincs erős és nagy kezünk. Sokan kiáltanak utánunk, de mi csak ritkán fordulunk vissza. Sokan állítanának meg minket az úton, de képtelenek vagyunk a lassításra. Húsvéti erőddel állj mellénk, hogy ne felejtsük el soha közelségedet. Fogd meg a kezünket, és emeld fel a fejünket. Tégy minket olyanná, hogy téged lássanak és érezzenek az emberek ott, ahol vallomást teszünk rólad. Szabadíts meg álruhánktól és hazug külsőnktől, hogy ne ártsunk a te nagy művednek. Adj szolgálatunknak őszinteséget!

Élő Jézus Krisztus! Fájdalmas tekinteteket látunk magunk körül nap mint nap. Gyásszal, betegséggel, magánnyal küzdő emberek kérdéseit hozzuk most is eléd. Látjuk a pusztítás és ártás nagy erőit, de hisszük, hogy a te isteni gondoskodásod mindent felülmúl. Építsd, Urunk, a szeretetet és a békességet bennünk. Küldj el minket mentő, védő és gyógyító szolgálatra a te erőddel. Taníts minket alázatra, hogy tudjunk élni és alkotni a nehéz és sötét napokon is. Taníts minket alázatra, hogy ne önmagunkban bízzunk, hanem akaratodat kutassuk. Adj nekünk új kezdetet életmentő húsvéti győzelmedből.

Élő Jézus Krisztus! Hallgasd meg imádságunkat! Formáld át életünket! Adj szolgálatunknak őszinteséget! Építs föl minket a romokból húsvéti, élő gyülekezetté! Ámen.

(A Visszhang című kötet 276. imádsága nyomán)

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Visszatérés és megújulás
Cipőnyi hit
Tanácskozott a missziói bizottság
Nagypéntek a Budavárban
Az eklézsiának szüntelenül újulnia kell!
Nagypéntektől húsvétig I.
Nagypéntektől húsvétig II.
Nagypéntektől húsvétig III.
Búcsúztató