Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 23 - Evangélikus ezüst a vári focitornán

Evangélikus ezüst a vári focitornán

Immár tizenegyedik alkalommal került sor a Várnegyedben az egyházi labdarúgótornára. Tavaly a budavári Mátyás-templom I. csapata végérvényesen elnyerte a vándorkupát, ezért új lappal, pontosabban új kupáért indult a verseny. A torna szervezője, Vecsey András önkormányzati képviselő arról is tájékoztatta a résztvevőket, hogy ez a serleg szintén egy évig marad a győztesnél, de három bajnoki cím birtokában megtartható. Idén 11 csapat nevezett. A Bécsi kapu téri evangélikus és a Szilágyi Dezső téri református gyülekezet két-két válogatottat indított.

Az evangélikusok I. csapata két évvel ezelőtt megnyerte a tornát (akkor istentiszteleten is bemutatták a győzteseket), s tavaly is csak tizenegyesrúgások döntötték el, hogy lemaradt a döntőről. Idén viszont az első helyért játszhatott a krisztinavárosi plébánia csapatával. A mérkőzés döntetlenül végződött, ezért tizenegyesrúgásokra került sor. Ezúttal sem kedvezett a szerencse, az evangélikusoknak be kellett érniük a 2. hellyel. (Az ezüst is szépen csillog.) A csapatban Balicza Iván lelkész két fia is játszott: Gábor a kapuban, Máté a mezőnyben. A válogatott többi tagja: Sturm Pál csapatkapitány, a csapat gólkirálya, Farkas Zoltán, Tősér Gábor (az ő édesapja az egyházfi), Németh Márk, Kovács István, Benedek György és Dan Dávid.

Bence Imre esperes elmondta, hogy Balicza Iván az idén is el akart jönni szurkolni, de két esküvőn is szükség volt a szolgálatára. Mint megtudtuk, az esperes két fia – Győző és Domonkos – az egyházközség ifjúsági együttesében játszott, a harmadik Balicza fiúval, Péterrel együtt. Az ifjúsági csapat intézője, Bajnóczi Attila egyháztestületi tag elmondta, hogy a második csapat javarészt az ifjúsági órákról verbuválódott, így tőlük még nem vártak előkelőbb helyezést. (A sereghajtóként végzett együttesben – egyetlen felnőttként – Attila volt a legidősebb, fia viszont, az 1989-ben született Márió az egész mezőny egyik legfiatalabb játékosa volt).

A torna – noha minden volt, csak kisasszonyfutball nem – sportszerű légkörben zajlott. Egyetlen játékost sem kellett kiállítaniuk a bíróknak. Egy jellemző eset: Márk Sándor, a Szent Anna plébánia I. csapatának portása a kapu fölé tolta a labdát. A bíró nem vette észre, hogy a kapus hozzáért, és kirúgást ítélt, mire ő átrúgta a labdát az ellenfélnek.

A tornát Nagy Gábor Tamás, a kerület polgármestere nyitotta meg. „Nem akarok játszani – mondta –, hogy ne rontsam az evangélikusok esélyeit.”

A torna díszvendége a Fradi örökös tagja, Dalnoki Jenő volt, a díjakat pedig Orbán Viktor volt kormányfő, a református csapat tiszteletbeli tagja ajánlotta fel.

Kérész Gyula

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Magyarázni? Imádni!
Megújultan szolgálni!
Lelkésziktatás Rákoskeresztúron
Lelkésziktatás Sámsonházán
Kényszerpályán
Gyarapodni - Isten és emberek előtt való kedvességben
Isten országának kincse
Gyülekezeti ház Pesterzsébeten
Fiatal egyházközség - lélekben nagykorúan
Küzdelem a leépülő (fogyó, pusztuló) gyülekezetek megmentéséért
Határhelyzeteink
Kitüntetés az alapítóknak - új névvel az unióban
Pünkösd óta "szól a rádió"
Evangélikus médiamunkások - az EU-határ két oldalán
A szlovákiai Rimaszombatban felavatták Petőfi Sándor életnagyságú szobrát
Szeretet, szolgálat
Frenkl Róbertet köszöntötték
Gondolatok - egy születésnap "ürügyén"
Erzsike néni
Alázat és hűség - az izsóp
Szentírás és észérvek
Hair - átértékelt haj-jaj
Balassi és a Radvánszkyak
Istenes vagy istentelen költő?
Fejedelmi ajándék Balassagyarmatnak
Igaz, nem igaz
Evangélikus ezüst a vári focitornán
Bakancsot húztak