Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 37 - Oratio oecumenica

Tíz kérésünk van hozzád, Urunk!

Elsőként kérünk, hogy béke támadjon, amerre megyünk! Hogy a rafinált háborúk, a kegyetlen háborúk véget érjenek, és mindent betöltsön új rendként a béke. Hogy ember ne támadjon ember ellen. Hogy a fegyverek ne tépjenek húst, ne ontsanak vért, ne oltsanak ki életeket. Hogy magunk is a béke eszközei lehessünk.

Másodszor arra kérünk, hogy legyen egészség. Nem csupán a sebek behegedéséért, a daganatok visszafejlődéséért, a fekélyek begyógyulásáért kérünk, hanem a lélek egészségéért. Az ember emberségéért, az emberi identitás megtalálásáért. Hogy magunk is az emberség eszközei lehessünk.

Harmadszor arra kérünk, hogy legyen kenyerünk. Több legyen ez, mint pénz és kényelem. Adj biztonságot, értelmes munkát, tevékeny, találékony szeretetet! Add, hogy ennek emberei legyünk, naponta megújulva!

Negyedszer arra kérünk, hogy legyen célja életünknek. Hogy a napok ne valami rettenetes körforgásban sodorjanak minket, hanem inkább útként, kilométerkövekként kísérjenek. Minden forduló teremtsen újabb értelmes feladatot, tennivalót. Minden reggel töltsön el minket újabb reménnyel. Hogy egyszer csak feltűnhessen a távoli, az igazi cél, amelyért érdemes volt élnünk. Hadd legyünk az örökkévalóság emberei már itt!

Ötödik kérésünkben hadd kérjünk társakat! Barátokat, akik megértenek. Ellenfeleket, akik alázatra tanítanak. Hadd legyünk mi is jó társai másoknak! Add, hogy tudjunk játszani, győzni és veszíteni! Adj csapatot, ahová tartozhatunk! Add, hogy a közösség munkálói lehessünk mindenfelé!

Hatodszor hadd könyörögjünk a gyülekezetért! Áldd meg Isten népét ezen a helyen! Add Lelkedet, add igédet, add bocsánatodat, adj hitet a te népednek! Adj elkötelezettséget, amellyel munkálhatjuk egyházad életét! Add, hogy készek legyünk egyházad hitvalló emberei lenni mindenkor!

Hetedszer hadd kérjünk családjainkért! Áldd meg a kicsiket és nagyokat! A férjeket és feleségeket, a testvéreket és az egykéket, a nagyszülőket, szülőket és unokákat. Adj keresztény családokat, amelyekben a családfő tanítja Isten útjára háza népét! Add, hogy jó családtagok lehessünk magunk is szeretetben és összetartozásban!

Nyolcadik kérésünk hadd szóljon országunkért! Adj békét, igazságosságot, józanságot! Adj felelős vezetőket, akik országunk népének életét fontosabbnak tartják a maguk hasznánál! Add, hogy hazaszeretők legyünk – nem beszédben, hanem tettekben!

Kilencedik kérésünk hadd legyen a békességes halál! Engedd elrendeznünk életünk végét! Őrizz meg attól, hogy haragot, viszályt hagyjunk magunk után! Add, hogy halálunkkal is az életről tegyünk tanúbizonyságot! Add, hogy mindig készen legyünk a hazamenetelre!

Kérünk, csak kérünk, mint a kilenc leprás. Mint a tizedik leprás, tizedik kérésünk hadd legyen ez: adj nekünk hálás szívet, téged ismerőt, hozzád újra és újra visszatérőt, mindent tőled remélőt, mindenben benned bízót! Mert nem kéréseink mentik meg életünket, hanem a gondviselés, amellyel megtartod bűnök leprájával borított életünket, ezért legyen tiéd a dicséret és a hála!

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
A metodista istentisztelet tradicionális és mai jellegzetességei (I.)
Itt a szeptember - fussunk!
Óvodaszentelés Nagytarcsán
Jeremiás beszlani siralmai
Kapu- és tanévnyitás
Lelkésziktatás Tabon
Új tanév, új tagozat
Toronymagasban Csepelen
Igevers a Kinder tojásban
Mátrai Názáret
Indulj az úton
Magyarország - német szemmel
L'Abri konferencia - "EmberSég" címmel
Izrael szent földje - a Wesselényi utcában
Áldásadás Kapi Béla sírjánál
A Magyar Keresztény Portál
Farmer és Luther-rózsa
Személyes emlékek
Adománygyűjtés a beszlani tragédia károsultjainak megsegítésére
Miért nem?
Oldalszél?
Homokvihar? Vihar egy kanál vízben!
A csoda
Kedves Előfizetőnk!
Tudni kell szeretni!
Déli harangszó ezúttal Kondorosról