Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 37 - Igevers a Kinder tojásban

Igevers a Kinder tojásban

Az idén negyedik alkalommal rendezték meg a mencshely–nagyvázsony–szentantalfa–zánkai társgyülekezetek hittanosainak vetélkedőjét. Szeptember első szombatján évről évre valóra válik Mihácsi Lajos lelkész elképzelése: a társgyülekezetek más-más iskolába járó hittanosai évente egyszer összegyűlnek, és játékos formában számot adnak előző évi tanulmányaikról.

Ebben az évben Riczinger József lelkész jóvoltából Balatonakali adott otthont a kis csapatnak. A Balaton-parti kis templomban tartott reggeli áhítat egyben a tanévnyitó is volt. Az idei verseny némileg rendhagyónak minősült, mert Mihácsi Lajos és kedves felesége ez év januárjától a soproni evangélikus szeretetotthonban szolgál, így – bár a helyettesítő lelkész, Isó Dorottya főszerepet vállalt a vetélkedő megszervezésében – a lebonyolítás feladataiból már az új lelkésznek, Németh Szabolcsnak is jutott.

A gyerekek minden évben, így most is nagy izgalommal készültek a megmérettetésre, hiszen a vándorserleg egy évig marad annál a csapatnál, amelyik bizonyítja, hogy a legtöbbet tanulta az elmúlt évben. A szülőkre sem kis feladatot rótt a készülődés. Elismerés illeti a munkájukat, hiszen minden rendben zajlott, és mindenki érezhette a házigazdák figyelmességét, szeretetét.

A résztvevők öt állomáson oldottak meg különböző, érdekesebbnél érdekesebb feladatokat. Például összemérhették az ügyességüket „Kinder tojás-horgászatban” – ezúttal bibliai idézetek, igék kerültek elő a műanyag tojásokból. Ezenkívül Activity és Ki mit tud? vetélkedőn is részt vehettek, ám a legkedvesebbnek a kőtemplomépítő állomás bizonyult. A változatos és leleményes megoldásoknak diákok, lelkészek, szülők egyaránt örültek.

Ebéd után következtek a sorversenyek. Ezekben gyerekek és felnőttek együtt játszhattak kifulladásig. Amikor pedig már majd mindenkinek lyukas volt az oldala a kíváncsiságtól, következett az eredményhirdetés. A vándorserleget két év után a szentantalfai hittanosok nyerték el a mencshelyi csapattól. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó gyerekek különdíjakat is kaptak. Az első három helyezett tortadíjából minden résztvevőnek jutott. Az izgalmas, eseménydús nap után jólesett a séta a Balaton-parton, a bátrabbak a vízbe is bemerészkedtek.

Jövőre Szentantalfa látja vendégül a vetélkedő hittanosokat. De milyen hoszszúnak tűnik az az egy év!

Nagy Lászlóné

Regionális hozzárendelés: Mencshely–Nagyvázsony–Szentantalfa–Zánkai Társult Evangélikus Egyházközség

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
A metodista istentisztelet tradicionális és mai jellegzetességei (I.)
Itt a szeptember - fussunk!
Óvodaszentelés Nagytarcsán
Jeremiás beszlani siralmai
Kapu- és tanévnyitás
Lelkésziktatás Tabon
Új tanév, új tagozat
Toronymagasban Csepelen
Igevers a Kinder tojásban
Mátrai Názáret
Indulj az úton
Magyarország - német szemmel
L'Abri konferencia - "EmberSég" címmel
Izrael szent földje - a Wesselényi utcában
Áldásadás Kapi Béla sírjánál
A Magyar Keresztény Portál
Farmer és Luther-rózsa
Személyes emlékek
Adománygyűjtés a beszlani tragédia károsultjainak megsegítésére
Miért nem?
Oldalszél?
Homokvihar? Vihar egy kanál vízben!
A csoda
Kedves Előfizetőnk!
Tudni kell szeretni!
Déli harangszó ezúttal Kondorosról