Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 37 - Tudni kell szeretni!

Tudni kell szeretni!

Szeretni kell – szól Isten parancsa. Igen, de az ember sokszor rosszul szeret. Csupa szeretetből többször olyat teszünk, amivel másnak kárt okozunk. A nagyszülő szeretetből tömi meg unokáját édességgel, aki azután a hasát fájlalja. A pár éves gyerek szeretetből segít felöltöztetni egyedül kishúgát, akin azután esetleg fordítva lesz a kisszoknya. Persze ennél sokkal nagyobb károkat okozhatunk, ha a segítséget nem megfelelően nyújtjuk. Okosan kell szeretnünk mindenkit és minden esetben.

Erre az okos szeretetre, az értő, figyelmes szeretetre jó példa az egy éve megjelent bibliai olvasókönyv, a Keresztfa titka tündököl. A szerzőpáros – Magassy Katalin és id. Magassy Sándor� – hosszú évek tapasztalatai alapján állította össze öt évre szóló olvasó- és hittankönyvét. A könyvet családoknak is ajánlják, de a szerzők elsősorban szórványhelyzetben levő gyülekezetekben szolgáló lelkészeknek, hitoktatóknak akartak segítséget nyújtani munkájukkal.

A könyv hitoktatásban való maximális hasznosíthatóságát tűzte ki célul a Dunántúli Egyházkerület Katechetikai Munkacsoportja, amely az ötéves anyaghoz öt munkafüzetet állítottössze. Így az egészen apró gyerekektől a kamaszkorba lépő ifjakig minden korosztály talál magának kedvére való feladatot, keresztrejtvényt, színeznivalót, fejtörőt, készíthet különböző maketteket, játékokat. Mindezt olyan jól sikerült megoldaniuk, hogy a hittanórák – gyerekszemmel nézve – izgalmas játékká váltak. Az örök tartalmat, a bibliai történeteket szöveghű tolmácsolással, de „gyereknyelvre” lefordítva adhatják át az oktatók csemetéiknek, tanulóiknak. Emellett pedig bevezethetik őket egyházunk ismeretébe, alapeseményeibe (keresztség, istentisztelet, ünnepek stb.). Nagy segítséget jelentenek a történetismertetések végén levő összegző kérdések és válaszok, amelyek biztosítják a teológiai kérdésekben való eligazodást.

A könyvet kézbe venni is öröm. Gyönyörű, színes borítója vonzza a gyermekek tekintetét. A könyvben található igényes grafikákat a gyermekek saját kedvükre kiszínezhetik. A szerkesztők ezzel azt akarták elérni (az olvasókönyv és munkafüzet-sorozathoz készült Útmutató tanúsága szerint), hogy az alkotás élménye által a könyvet jobban megbecsüljék, mivel abban „nekik is részük volt”. A sorozat ára is nagyon kedvezményes, hiszen profit nélkül készülő kiadványokról van szó.

Meleg szívvel ajánlom mindenkinek ezt a sorozatot, amely minden gyülekezetben és családban jól használható. Isten adjon erőt a munkacsoportnak hasonló kiadványok elkészítéséhez! És ahogy a szerzők írták az ajánlásuk végén, úgy kívánom én is mindenkinek: „Legyen Isten áldása a gyermekek között végzett szolgálatokon!” Tudjunk okosan szeretni!

e-gaz

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
A metodista istentisztelet tradicionális és mai jellegzetességei (I.)
Itt a szeptember - fussunk!
Óvodaszentelés Nagytarcsán
Jeremiás beszlani siralmai
Kapu- és tanévnyitás
Lelkésziktatás Tabon
Új tanév, új tagozat
Toronymagasban Csepelen
Igevers a Kinder tojásban
Mátrai Názáret
Indulj az úton
Magyarország - német szemmel
L'Abri konferencia - "EmberSég" címmel
Izrael szent földje - a Wesselényi utcában
Áldásadás Kapi Béla sírjánál
A Magyar Keresztény Portál
Farmer és Luther-rózsa
Személyes emlékek
Adománygyűjtés a beszlani tragédia károsultjainak megsegítésére
Miért nem?
Oldalszél?
Homokvihar? Vihar egy kanál vízben!
A csoda
Kedves Előfizetőnk!
Tudni kell szeretni!
Déli harangszó ezúttal Kondorosról
Művészeti estek az ökumené jegyében
Elihútól Jézusig
Legyünk-e érzékenyek?

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2004 37 Tudni kell szeretni!