Evangélikus Egyház
- Online újságok
- Evangélikus Élet
- Archívum
- 2010
- 08
- Díszpáholyban és színpadon
Egyházunk egy-két hete
Hozzászólás a cikkhez
Díszpáholyban és színpadon
Benkás élmények
Budapesti kirándulás. Aki a szarvasi Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola január végi eseménytárára pillantott, valószínűleg azt állapíthatta meg, hogy az elsődleges feladat, a tanulás mellett gazdag programkínálat várta a gyerekeket. Ahogyan az EvÉlet január 31-ei lapszáma már beszámolt róla, január 22-hez kötődően az iskola megrendezte a magyar kultúra hetét. Január 29-én pedig hatvanöt diák tanulmányi kirándulás keretében Budapestet kereste fel.
Az első állomás a Deák téri Evangélikus Országos Múzeum volt, majd a magyar, a szlovák és a német evangélikusok életét bemutató kiállítás után megnézték a templomot is.
A Duna-parti sétát követően a Parlament gyönyörű épületét csodálták meg a gyerekek. A következő állomáson, a Nemzeti Színház arcképcsarnokában a tanulók meghatódva ismerték föl a színészóriásokat. Megilletődve ültek be a díszpáholyba, melyben korábban – többek között – Sólyom László köztársasági elnök és felesége is helyet foglalt.
A nap végén ismeretekkel és élményekkel feltöltődve tért haza a csapat.
Gyerekek a gyerekekért. Iskolánkban nagy népszerűségnek örvend a szakkörök között az öt éve alakult színjátszó kör, melynek vezetője Himerné Duló Erika drámapedagógus. A gyerekek rendszeres szereplői az intézmény rendezvényeinek – farsang, anyák napi ünnepség, karácsony – és a városi programoknak is. Versenyek alkalmával Szarvas határain túlra is kitekintenek – az elmúlt évben elsők lettek az evangélikus iskolák országos drámaversenyén.
Az évek alatt a diákok megtanultak csapatban egy kitűzött célért keményen dolgozni. A szereplések során nő bennük a felelősségtudat, a fegyelem, a koncentráció. A legcsodálatosabb, hogy a szerepekben már benne van a személyiségük, ezáltal egyedivé és megismételhetetlenné teszik az ábrázolt jellemeket. A felkészülés mellett többször szerveznek közösségépítő tábort, kirándulásokat.
A harminchárom színjátszó szakkörös diák január végén a helyi művelődési központ színpadán elevenítette meg Romhányi József Misi meséi című mesejátékát. Azért esett erre a választás, mert az összes diák szöveges szerepet kaphatott, illetve mindenki szinte az egész idő alatt a színpadon lehetett.
A színházterem zsúfolásig megtelt erre a jeles alkalomra, mely a szülők, pedagógusok, valamint városi támogatók összefogásának köszönhetően valósult meg. A tehetséges és lelkes színjátszó gyerekek, a hangulatos díszletek, a csodás jelmezek igazi színházi élményben részesítették a közönséget. Az előadás teljes bevétele az iskolában működő, a tehetséges tanulók támogatására létrehozott „Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány vagyonát gyarapította.
Dicséret illeti az előadás valamennyi szereplőjét. Álljon itt a nevük: Hamza Brigitta, Korbely Flóra, Molnár Nelly, Hruska Tekla, Seregélyes Viktória, Kovács Panna, Fabó Csenge, Himer Tünde, Fazekas Levente, Csillik Gábor, Kitajka Dóra, Frankó Tamara, Gombkötő Gréta, Gazsó Hanna, Balog Bettina, Kerekes Eliza, Bukovinszky Emese, Pavlovics Daniella, Új Sára, Új Berta, Fabó Dorina, Adamik Bernadett, Grünwald Cintia, Bae Sun Young, Uhljár Alexandra, Babi Beatrix, Mojzsis Martin, Izbéki Bernadett, Pribelszki Boglárka, Janowszky Viktória, Hamza Renáta, Buzás Klaudia, Gyekiczki Fanni.
A felnőtt közreműködők: Himerné Duló Erika (rendező, dramaturg), Himer Péter (zeneszerző), Csernusné Samu Edit (díszlet), Búzás Mihály (díszlet), Csasztvan Béla (hang, világítás), a Fazekas és Fiai Nyomda (plakát), Mojzsisné Lapatinszki Erzsébet és Klimaj Pálné (jelmezkészítés), Miró Sütiház.
Iskolánk közössége nevében szeretnénk külön köszönetet mondani Fabó Polett szülőnek, aki nagyon sokat tett annak érdekében, hogy ez az előadás létrejöhessen.
Molnár Istvánné igazgató
::Nyomtatható változat::
|