Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 09 - Re­ményt ad­ni

Re­ményt ad­ni

Csákvári kórus az Aktion Fastenopfer 2010 megnyitóján

A Ba­jor Evan­gé­li­kus Egy­ház ha­gyo­má­nyos böj­ti ado­mány­gyűj­té­si ak­ci­ó­já­nak (Ak­ti­on Fa­ste­nop­fer 2010) idén „Re­ményt ad­ni” a mot­tó­ja. A prog­ram meg­nyi­tó­já­ra feb­ru­ár 19–21. kö­zött „Ba­jor­or­szág szí­vé­ben”, Neu­markt vá­ro­sá­ban ke­rült sor. Az 1992 óta éven­te meg­hir­de­tett gyűj­tés a kö­zép- és ke­let-eu­ró­pai or­szá­gok­ban élő rá­szo­ru­ló evan­gé­li­ku­so­kat hi­va­tott tá­mo­gat­ni – az ak­ció ko­ráb­ban több ma­gyar­or­szá­gi pro­jekt meg­va­ló­sí­tá­sát is ha­té­ko­nyan se­gí­tet­te. Az idén gyűj­ten­dő összeg az odesszai if­jú­sá­gi fe­le­lős, Ale­xan­der Gross lel­kész és csa­lád­ja szá­má­ra fel­épí­ten­dő lel­kész­la­kás költ­sé­ge­i­re for­dít­ta­tik majd, hogy a már mű­kö­dő if­jú­sá­gi köz­pont mel­lett lak­has­son, és így könnyeb­ben el­lát­has­sa szol­gá­la­tát.

Az Ak­ti­on Fa­ste­nop­fer 2010 meg­nyi­tó­já­ra szép szám­mal ér­kez­tek kül­föl­di ven­dé­gek is, így – az ado­mány­gyűj­tés­ben együtt­mű­kö­dő Mar­tin Lu­ther Egye­sü­let mel­lett – az el­múlt hét vé­gén uk­rán, ro­mán, cseh és ma­gyar evan­gé­li­kus gyü­le­ke­ze­tek is be­mu­tat­koz­hat­tak a „Ta­lál­ko­zá­sok pi­a­cán”. „Fon­tos­nak tar­tot­tuk, hogy a gyűj­tés­hez ar­cok, sze­mé­lyek, ta­lál­ko­zá­sok kap­cso­lód­ja­nak, hogy ne csak a gyűj­tés­ről, a pénz­ről le­gyen szó, ha­nem em­be­rek­ről, akik emö­gött áll­nak” – hang­sú­lyoz­ta kö­szön­tő­jé­ben Ul­rich Zen­ker ba­jor egy­ház­fő­ta­ná­csos.

A neu­mark­ti egy­ház­me­gyé­hez tar­to­zó pyr­ba­u­mi evan­gé­li­kus gyü­le­ke­zet és an­nak St. Ge­org’s gyü­le­ke­ze­ti kó­ru­sa több mint tíz éve ápol vi­rág­zó kap­cso­la­tot a Csák­vá­ri Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség­gel, il­let­ve an­nak Har­mo­nia Flo­ria­na kó­ru­sá­val. E test­vér­kap­cso­lat újabb fe­je­ze­te­ként múlt szom­ba­ton es­te a neu­mark­ti Krisz­tus-temp­lom­ban a csák­vá­ri­ak a pyr­ba­u­mi kó­rus­sal együtt szol­gál­hat­tak kö­zös ze­nés áhí­tat­tal.

A csák­vá­ri­ak (képünkön) a ma­gyar ze­ne­iro­da­lom egy-egy kor­sza­ká­ból vá­lasz­tot­tak mű­ve­ket (ma­gyar nép­dal, Es­ter­há­zy Pál, Szo­ko­lay Sán­dor), míg a pyr­ba­u­mi test­vér­kó­rus gos­pel­éne­kek­kel tett bi­zony­sá­got. A kon­cert vé­gén kö­zö­sen szó­lal­tat­tak meg né­met és ma­gyar mű­ve­ket.

Va­sár­nap az ün­ne­pi is­ten­tisz­te­le­ten Joel Ruml cseh püs­pök hir­det­te a re­mény­ség evan­gé­li­u­mát. A temp­lo­mi al­kal­mat kö­ve­tő vá­ros­há­zi fo­ga­dá­son a Har­mo­nia Flo­ria­na kó­rus szin­tén ének­szó­val kö­szön­töt­te a meg­je­len­te­ket.

„Re­ményt ad­ni” nem csak Ba­jor­or­szág­ban vagy Uk­raj­ná­ban le­het. A né­met­or­szá­gi uta­zá­sa előt­ti va­sár­na­pon a csák­vá­ri kó­rus a bics­kei evan­gé­li­kus temp­lom­ban tar­tott ze­nés áhí­ta­tot az épü­let kül­ső fel­újí­tá­sá­nak tá­mo­ga­tá­sá­ra. (La­punk­ban ősszel szá­mol­tunk be a ki­csiny gyü­le­ke­zet temp­lo­má­nak bel­ső fel­újí­tá­sá­ról.)

Sze­bik Ká­roly

Meg­tört len­dü­let
Ho­gyan se­gí­ti lel­ki éle­tünk fejlődését a Bib­lia ta­nul­má­nyo­zá­sa?
Légy hű­sé­ges sá­fár!
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Ötvened vasárnapjától böjt első vasárnapjáig – az ige mellett
Nagy­gyű­lés­ről a ház­nagy sze­mé­vel
Jé­zus­ról be­szélt Baj­nai Gor­don­nak az evan­gé­li­kus lel­kész
Te­het­ség­kon­fe­ren­cia Bony­há­don
Re­ményt ad­ni
A nagy vá­lasz­tó­nap: a ham­va­zó­szer­da
Hét­száz­ezer fo­rin­tot gyűj­töt­tek ed­dig a ha­zai is­ko­lák
Asszony­sorsok Ka­me­run­ban
Sze­xu­á­lis bűn­tet­tek – ka­to­li­kus is­ko­lák­ban
A pá­pa be­fo­gad­ná a ki­áb­rán­dult ang­li­kán hí­ve­ket
Re­for­má­tus „rek­la­má­ció”
Párt­po­li­ti­zált a püs­pök?
Köz­le­mény
Szem­lé­let­vál­tó szán­dé­kok
Szent­mi­se Re­gi­na fő­her­ceg­nő­ért
Va­len­tin-na­pi mi­se
Is­mét tö­me­ges es­kü­vőt tar­tot­tak Dél-Ko­re­á­ban
Pa­po­kat kö­zö­sí­tett ki a ka­to­li­kus egy­ház Szlo­vá­ki­á­ban
Búcsú Frenkl Róberttől, az MEE korábbi országos felügyelőjétől
Bú­csú Ro­bi­tól – Is­ten irán­ti há­lá­val az együtt töl­tött éve­kért
In me­mo­riam dr. Frenkl Ró­bert
A szer­kesz­tő­ség gyá­sza
Hat­van­éves a far­san­gi ima­hét Csö­mö­rön
In­gyen!
Más na­pok
Sor­sod Bor­sod?
A ha­zug­ság ál­do­za­ta­i­nak em­lék­nap­ja
„Szá­la­si ka­to­nái”?
Tart­suk tá­vol a po­li­ti­kát temp­lo­ma­ink­tól!
Hon­te­rus az evan­gé­li­ku­sok ko­lozs­vá­ri szék­há­zá­ban
„Hűt­len hű­ség”
Tél vé­gi tű­nő­dé­sek az élet ér­tel­mé­ről
DNS-vé­de­lem alatt a Nyír­ség temp­lo­ma­i­nak kegy­tár­gyai
Va­ti­káni toplista
Hó­fe­hér­ke és a hét tör­pe – ki­csit más­ként
Krisz­tu­si sors – krisz­tu­si in­du­lat nél­kül?
Oratio ˝cumenica
Ked­ves Gye­re­kek!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2010 09 Re­ményt ad­ni