Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 17 - Egy­há­zi gim­ná­zi­u­mot ter­vez­nek Szar­va­son

Egy­há­zi gim­ná­zi­u­mot ter­vez­nek Szar­va­son

Gim­ná­zi­um ala­pí­tá­sá­ról dön­tött múlt va­sár­nap a Szar­vas-Ótemp­lo­mi Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség. A le­en­dő kö­zép­is­ko­la az egy­ház­köz­ség fenn­tar­tá­sá­ban mű­kö­dő Ben­ka Gyu­la Evan­gé­li­kus Ál­ta­lá­nos Is­ko­la és Óvo­da „foly­ta­tá­sa­ként” mű­kö­dik majd a 2011/12-es tan­év­től. Eh­hez azon­ban előbb meg kell te­rem­te­ni a szük­sé­ges anya­gi fel­té­te­le­ket.

Ben­ka Gyu­la Evan­gé­li­kus Gim­ná­zi­um, Ál­ta­lá­nos Is­ko­la és Óvo­da – ez lesz az új ne­ve a szar­va­si Ótemp­lo­mi Evan­gé­li­kus Egy­ház­köz­ség fenn­tar­tá­sá­ban mű­kö­dő ál­ta­lá­nos is­ko­lá­nak a 2011 szep­tem­be­ré­ben kez­dő­dő tan­év­től. A gyü­le­ke­zet va­sár­nap dél­ben meg­tar­tott köz­gyű­lé­sén fel­ha­tal­maz­ták az egy­ház­köz­ség ve­ze­tő­it, hogy kezd­je­nek tár­gya­lá­so­kat a gim­ná­zi­um el­in­dí­tá­sá­hoz szük­sé­ges fel­té­te­lek meg­te­rem­té­sé­ről.

Lá­zár Zsolt igaz­ga­tó lel­kész hang­sú­lyoz­ta: évek óta foly­nak az egyez­te­té­sek, mos­tan­ra meg­érett a hely­zet ar­ra, hogy dön­tést hoz­za­nak a kö­zép­is­ko­la meg­ala­pí­tá­sá­ról. Eh­hez azon­ban előbb szük­ség van az anya­gi hát­tér meg­te­rem­té­sé­re. A ren­del­ke­zés­re ál­ló idő alatt – az­az a 2011/12-es tan­év kez­de­té­ig – igye­kez­nek er­ről gon­dos­kod­ni.

Az ün­ne­pi köz­gyű­lés ap­ro­pó­ját a gim­ná­zi­um­ala­pí­tás mel­lett egy ju­bi­le­um is ad­ta. Ép­pen tíz esz­ten­de­je ugyan­is an­nak, hogy az egy­ház­köz­ség meg­ala­pí­tot­ta a Ben­ka Gyu­la Evan­gé­li­kus Ál­ta­lá­nos Is­ko­lát, mely­nek igaz­ga­tói te­en­dő­it az­óta is Mol­nár Ist­ván­né lát­ja el. Az év­for­du­ló al­kal­má­ból D. dr. Har­ma­ti Bé­la nyu­gal­ma­zott püs­pök hir­de­tett igét a va­sár­nap dél­előt­ti is­ten­tisz­te­le­ten. Gáncs Pé­ter püs­pök előd­je­ként ő volt az, aki egy év­ti­zed­del ez­előtt ál­dá­sát ad­ta a szar­va­si is­ko­lá­ra. Az egy­ház­köz­ség áp­ri­lis 18-i ren­dez­vény­so­ro­za­ta dél­után az is­ko­la min­den év­ben meg­ren­de­zett kul­tu­rá­lis se­reg­szem­lé­jé­vel, a Ben­ka-gá­lá­val foly­ta­tó­dott, mely­nek hely­szí­ne szin­tén Tes­se­dik temp­lo­ma volt.

Lip­ták Ju­dit For­rás: be­ol.hu

Imád­ko­zó kö­zös­ség a kon­fir­má­ció ün­ne­pén
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
A fő­ker­tész fe­lé for­dul­va
Kész a püs­pök­vá­lasz­tás me­net­rend­je
Ég­ből po­tyo­gó lu­fik
Egy­há­zi gim­ná­zi­u­mot ter­vez­nek Szar­va­son
Gym­nas­ion sport­ta­lál­ko­zó
Fó­ti zá­ró­vizs­ga – csa­lá­di öröm­mel
Gyász­is­ten­tisz­te­le­tet tar­tot­tak a lé­gi ka­taszt­ró­fá­ban el­hunyt len­gyel ál­do­za­tok­ra em­lé­kez­ve
Len­gyel evangélikus püs­pök ha­lá­los bal­ese­te Kaczyński te­me­té­se után
Ülé­se­zett az öku­me­ni­kus ta­nács el­nök­sé­ge
Gyó­gyu­lás a misszió szol­gá­la­tá­ban
Di­es Aca­de­mi­cus
Romákkal az úton
Ci­gány­tá­bor – ké­szü­lő­ben
Au­lich-em­lék­mű ava­tá­sa Cin­ko­tán
Hány szá­za­lék?
Új tagok az Em­be­ri Méltó­ság Ta­ná­csá­ban
A vá­lasz­tás és az in­ter­net sza­bad­sá­ga
Me­lancht­hon és a klasszi­kus gö­rög drá­ma
Me­lancht­hon szub­jek­tív
A 16–17. szá­za­di ma­gyar há­zas­éne­kek
A bű­vö­lő kéz
Sa­la­mon ki­rály ide­jé­ből szár­ma­zó erő­dít­mény a Bib­li­á­ban fog­lal­ta­kat támaszt­hat­ja alá
100 év­ből 75-öt ak­tí­van
Var­ga­bé­les
Evan­gé­li­kus műsorok
Lesz még egy­szer ün­nep a vi­lá­gon!
Oratio ˝cumenica
Cantate
Nagy há­lát ad­junk az Atya­is­ten­nek

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2010 17 Egy­há­zi gim­ná­zi­u­mot ter­vez­nek Szar­va­son