Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 28 - A ke­gye­lem jó hí­rét hir­det­ni

A ke­gye­lem jó hí­rét hir­det­ni

Papp Ju­dit lel­késszé szen­te­lé­se Szom­bat­he­lyen

Az el­múlt szom­ba­ton dél­előtt a szom­bat­he­lyi evan­gé­li­ku­sok (is) át­él­het­ték annak örömét, hogy gyü­le­ke­ze­tük lel­készt ad­hat egy­há­zunk­nak. Itt­zés Já­nos, a Nyu­ga­ti (Du­nán­tú­li) Egy­ház­ke­rü­let püs­pö­ke ez al­ka­lom­mal szen­tel­te lel­késszé Papp Ju­dit vég­zett teo­ló­gust. Az ün­ne­pi li­tur­gi­á­ban hit­tu­do­má­nyi egye­te­münk kép­vi­se­le­té­ben dr. Sza­bó La­jos pro­fesszor, ki­ne­ve­zett rek­tor, a he­lyi gyü­le­ke­zet ré­szé­ről pe­dig Gre­ger­sen-La­bos­sa György vett részt.

Itt­zés Já­nos a lel­kész­je­lölt ál­tal vá­lasz­tott ige (Ézs 42,6a) alap­ján el­mond­ta, hogy az egy­ko­ri pró­fé­ta a ha­za- és az ész­hez té­rés prog­ram­ját hir­det­te meg Iz­ra­el tör­té­ne­té­nek egyik leg­ne­he­zebb idő­sza­ká­ban. De itt nem em­ber szol­gá­la­tá­ról szól a pró­fé­cia, ha­nem az üd­vö­zí­tő el­jö­ve­te­lé­ről. Ál­ta­la Jé­zust hir­de­ti meg az ir­gal­mas Is­ten. Az Is­ten ke­gyel­mé­nek jó hí­rét kell hir­det­ni a lel­ké­szi szol­gá­lat­ban. „Vedd, halld, fo­gadd szí­ved­be: Papp Ju­dit, Is­ten szol­gá­ja, én, az Úr el­hív­ta­lak az igaz­sá­gért, én fo­gom a ke­ze­det!” – zár­ta ige­hir­de­té­sét – sze­mé­lyes­sé té­ve az ige üze­ne­tét – a püs­pök.

Papp Ju­dit Cell­dö­möl­kön szü­le­tett, és Vö­nöc­kön élt szü­le­i­vel 1994-ig, ami­kor a csa­lád Szom­bat­hely­re köl­tö­zött. A ke­me­nes­al­jai kö­tő­dés vi­szont még so­ká­ig meg­ma­radt, így Vö­nöc­kön kon­fir­mált, amely­re Ko­vács­né Tóth Már­ta és Ko­vács Im­re lel­ké­szek ké­szí­tet­ték fel. Ál­ta­lá­nos is­ko­lai ta­nul­má­nyai után a sop­ro­ni lí­ce­um­ban érett­sé­gi­zett 2003-ban. Az ot­ta­ni szel­le­mi­ség, a hit­tan­órák, csen­des­na­pok, csen­des­hét­vé­gék lel­kü­le­te so­kat je­len­tett ne­ki, így itt ér­le­lő­dött és erő­sö­dött ben­ne az el­ha­tá­ro­zás a lel­ké­szi hi­va­tás mel­lett.

2003-ban kezd­te meg ta­nul­má­nya­it az evan­gé­li­kus teo­ló­gi­án. A 2008–2009-es tan­év őszi és ta­va­szi sze­mesz­te­rét ösz­tön­dí­jas­ként Hel­sin­ki­ben töl­töt­te. Dip­lo­ma­dol­go­za­tá­nak el­ké­szí­té­sé­hez gya­kor­la­ti teo­ló­gi­ai tár­gya­kat hall­ga­tott, és a lel­ké­szi, gyü­le­ke­ze­ti, va­la­mint is­ko­lai mun­ká­val is­mer­ke­dett. A finn fő­vá­ros­ban ta­nul­má­nyai mel­lett ha­von­ta egy­szer ige­hir­de­tői szol­gá­la­tot is vég­zett, amely­re az öku­me­ni­kus ala­po­kon szer­ve­ző­dött Ma­gyar Ke­resz­tyén Kö­zös­ség kér­te fel.

Gya­kor­la­ti évét a kő­sze­gi gyü­le­ke­zet­ben töl­töt­te. Az ott szol­gá­ló lel­ké­szek­kel – Ba­ra­nyay Csa­bá­val és Ba­ra­nyay­né Rohn Er­zsé­bet­tel –, il­let­ve az if­jú­ság tag­ja­i­val már ko­ráb­ban meg­is­mer­ke­dett a szom­bat­he­lyi­ek­kel kö­zö­sen tar­tott kon­fir­man­dus-csen­des­hét­vé­gé­ken és egyéb if­jú­sá­gi al­kal­ma­kon.

Papp Ju­di­tot püs­pö­ke a jö­vő tan­év­re a kő­sze­gi Evan­gé­li­kus Me­ző­gaz­da­sá­gi, Ke­res­ke­del­mi, In­for­ma­ti­kai Szak­kép­ző Is­ko­la és Kol­lé­gi­um is­ko­la­lel­ké­szé­nek küld­te ki.

Me­nyes Gyu­la

Engedd, hogy kijavítsák a hibáidat!
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Mi­nisz­te­ri elő­adás a pe­da­gó­gu­sok szak­mai ta­lál­ko­zó­ján
Evangélikus napok Zsol­nán
A ke­gye­lem jó hí­rét hir­det­ni
Vi­har utá­ni ör­ven­de­zés
Kö­zös örök­sé­günk
Is­ten út­ja a leg­jobb út­vo­nal
Ze­ne­szó­tól vol­tak han­go­sak a temp­lo­mok
Pász­to­rok, fi­gyel­tek?
„Is­ten ke­zé­ben Lu­ther az ász”
Meg­for­dult a vi­lág?
Test­vér-gyü­le­ke­ze­ti lá­to­ga­tás Nagy­vá­ra­don
Haj­na­li ének
Az Úr­tól ka­pott szol­gá­lat­ban áll­va
Egy evangélikus po­li­hisz­tor­
Min­den­na­pi klímaváltozásunk
Meg­hív Ő
„Di­csér­jé­tek az Urat!” – Sa­jó­gö­mör­ben van mi­ért!
Kö­szö­net és gra­tu­lá­ció Ná­dasd evan­gé­li­kus lel­kész asszo­nyá­nak
Ihá­szi hő­sök emlékezete
Kun­ffy, Zi­chy és Rippl-Ró­nai
Dé­li ha­rang­szó – evan­gé­li­kus temp­lo­mok­ból