Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2002 - 45 - Bonyhádi diáknap neves előadókkal

Bonyhádi diáknap neves előadókkal

A reformáció ünnepéhez kapcsolódóan negyedik éve rendeznek diáknapot a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban. A diákok maguk is tehetnek témajavaslatot, illetve a pedagógusok is figyelik a hazai eseményeket, hogy a gimnazista öregdiákok mellett kiket hívjanak meg előadónak erre a napra. Olyan embereket, akik megálmodtak valamit, és minden akadály ellenére végre is hajtották álmukat.

Ebben az évben a diákok szülei is kaptak meghívót. Szép számmal éltek is a lehetőséggel, hogy a fiatalokkal együtt hallgassák meg az előadásokat, vagy – szervezett formában – velük együtt látogassanak el a Zománcgyárba, a Danubiana borászati pincéjébe, a rendőrkapitányságra, illetve a szekszárdi helyszíneken az ottani múzeumba és a börtönbe.

Minden diák két előadáson tudott részt venni a diáknap délelőttjén. Ez a választás – a kínálat bőségét látva – nem lehetett egyszerű dolog. A sport világáról Mocsai Lajos, a magyar női kézilabda-válogatott edzője, Hudanik Antal gyorstávírás-világbajnok, valamint Csillag Balázs élsportoló atléta beszélt. Több világutazó is tartott diavetítéssel egybekötött beszámolót (Finnországról, Afrikáról, Spanyolországról és a Himalájáról). Nagy sikert aratott Vladár Sándor élménybeszámolója – „Hónapokig lóháton az őshazában” címmel. A fiatalok találkozhattak Németh Józseffel, a Magyar Állami Operaház magánénekesével is. Tüskés Tibor irodalomtörténész Illyés Gyuláról, az egykori bonyhádi gimnazistáról árult el érdekességeket. Lakatos Béla Cigányok és romák címmel tartotta nagy figyelemmel kísért előadását, Fazekas József fegyverkovácsnak pedig – mutatóba hozott – kardjait és késeit is megcsodálhatták a diákok. Valamennyi előadó lelkesen, önzetlenül érkezett a bonyhádi gimnáziumba.

Voltak diákok, akik szaktanári vezetéssel a kézművesműhelybe vonultak origamizni, gyöngyöt fűzni vagy éppen a levélszövés fortélyait kifürkészni. A diáknapot istentisztelet zárta a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium dísztermében, ahol ezt követően egyébként a református egyház tagjai ünnepelték a reformáció napját.

Regionális hozzárendelés: Bonyhádi Pet?fi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Alapfokú M?vészeti Iskola

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Az epiklézis
Ki a barátunk?
Döntéshelyzet
Örök reformáció
Egyház és család
Templomszentelés Szarvaskenden
Isten letekintett Lentire
Bonyhádi diáknap neves előadókkal
Ősök és hősök
Közép-európai missziói konferencia Eperjesen
Migránsok, nem emigránsok
Kajaani evangélikusok Nyíregyházán
Rio + 10,1 után
Zsinati ülés Bambergben
Reformációi fogadás
Megajándékozott élet
Tisztelgés egy evangélikus néptanító emléke előtt
Ma 519. éve született Luther Márton
Az első lehetséges tárgyi bizonyíték Jézus létezésére
Randevú a halállal
Vándorlások
A kudarc
Nyílt levél Donáth László képviselőhöz
Megfiatalodott otthon - idős lakóknak
Emberhalász - OK
Luther- idézet
"Fáklyaláng" az Evangélium Színházban
Majd Isten válogat - Válogatósok kíméljenek!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2002 45 Bonyhádi diáknap neves előadókkal