Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 18 - Gálaműsor hitvallással

Gálaműsor hitvallással

Múlt hét pénteken hatodik alkalommal rendezték meg Szarvason a Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola gálaműsorát a városi művelődési házban. A színes kulturális programot követően Molnár Zsuzsa igazgatót kérdeztük az eseményről.

– Kiket várnak évről évre erre a gálára?

– A Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola négy éve lett egyházi iskola: 2000 óta a szarvas-ótemplomi gyülekezet oktatási intézménye. A Benka-gála esetében tehát egy már meglévő hagyomány folytatásáról van szó: úgy gondoltuk, hogy ezt a tradíciót érdemes életben tartani. Elsősorban az iskolánkban tanuló gyerekek szüleit, családjait szeretnénk megajándékozni ezzel a színvonalas kulturális programmal, de természetesen a városból is sokan eljönnek megnézni a műsort. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy idén Gáncs Péter püspök, Ribár János esperes, Lázár Zsolt, gyülekezetünk lelkésze, valamint városunk polgármestere, dr. Babák Mihály, dr. Gyalog Sándor alpolgármester és Domokos László országgyűlési képviselő is részt vett az ünnepségünkön.

– Mit láthattak idén a vendégek?

– Minden évben egy gondolatra, egy témára építjük fel a műsort. Idén a jóság és a szeretet állt a középpontban, erről szólt minden műsorszám. Fontosnak tartom megjegyezni, hogy iskolánk minden tanulója szerepelt a gálán: közel négyszáz gyerek lépett ma délután a deszkákra! Az első osztályosok nyitották meg a programot, és a legnagyobbak, a ballagó nyolcadikos diákok fejezték be. A nézők a prózától kezdve a kórusműveken keresztül az aerobikbemutatóig szinte minden előadói műfajból kaphattak ízelítőt. Hónapokkal a fellépés előtt már elkezdődik a készülés, hiszen ezen a délutánon nemcsak a gyerekek, hanem a tanárok is „vizsgáznak”. Számunkra örömteli ez a munka, és meggyőződésem, hogy a gyerekek is élvezik.

– Ha már említette az aerobikot: úgy tudom, idén nyáron a Blue Gim aerobikcsoport három tagja messzire utazik.

– Nagy örömünk, hogy idén nyáron három diákunk is részt vesz az ausztráliai aerobik-világbajnokságon. Minden bizonnyal jó hírünket viszik el, és eredményeik is azt igazolják majd: evangélikus iskolánkban magas színvonalú, versenyképes munka folyik, végzett diákjaink jó eredményekkel folytathatják a tanulmányaikat. Tanulóink számos országos és területi versenyen nyertek első díjat, illetve értek el dobogós helyezést. Gyülekezeti újságunkban, az Ótemplomi Életjelben három oldalra volt szükségünk ahhoz, hogy minden eredményt felsorolhassunk.

– Ön mint igazgató hogyan látja: mi az a többlet, amelyet egy egyházi iskola nyújtani tud?

– Több területet szeretnék megemlíteni. Fontosnak tartom hangsúlyozni: minden diákunkra igyekszünk személyesen odafigyelni, arra ösztönözni őket, hogy a lehető legjobb eredményt érjék el tanulmányaik során. Az egyházszeretet és a hitre való nevelés különösen is lényeges ebben az intézményben. Az iskola növendékei és az ótemplomi gyülekezet között szoros és eleven a kapcsolat. Ma délelőtt egy gyülekezeti eseményen – egy új épületrész átadásán – is fellépett iskolánk egy kis csoportja, énekkel örvendeztetve meg a szeretetotthon lakóit. Igyekszünk jó hangulatot teremteni az iskola falai között, és arra is figyelünk, hogy az ismeretek átadásán kívül neveljük is diákjainkat. Ha most, péntek délután kimegy az udvarra, megnézheti, hogy a hét végére mit hagytak maguk után a gyerekek. Nem fog szemetet találni, még egy elhajított papírzacskót sem.

Szabó Szilárd

Regionális hozzárendelés: Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelv? Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú M?vészeti Iskola

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Koncentrált ige
A tudatlanok bátorsága
Eltékozolt szeretet
Anyám
Templomfosztogató(k) járt(ak) Csőváron!
Gálaműsor hitvallással
Szeretetotthon
Nők Luther-kabátban
Egyházkerületi közgyűlés Celldömölkön
Szentelések, szentségek és hálaadások ünnepe Bobán
Teológusok találkoztak
Rájár a rúd az egyházakra?
Ortodox keresztény egyházi napok
Újra köztéren áll az aradi Szabadság-szobor
Protestáns tavasz a Hold utcában
Az igaz szeretet cselekszik! (1Kor 13)
Kapcsolattartás az alma materrel
Déli harangszó
A német államelnök Magyarországon
Az EU-hoz most csatlakozó országok egyházairól informál a Gustav Adolf Segélyszolgálat
Immár bent az Európa-házban
Gyermekre vágyó anyák napja
Az egyházak szerepe az Európai Unióban
Az Európai Egyházak Konferenciája
Egyházaink és az Európai Unió
A protestantizmus jelentősége az európai közösségben
EU-alkotmány: 750 ezren kérik a kereszténységre való utalást
Van-e közös identitásuk az európaiaknak?
Egyház, állam, társadalom a jelenkori Európában
Névtelen levél
Kortársunk, Shakespeare
Láss túl a horizonton!