Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2007 - 50 - Oratio oecumenica

Mennyei Atyánk! Te tudod, hogy mi mindannyian várunk valamit. Várakozásunk néha örömteli, néha rettegéssel teljes. Hálásak vagyunk a reménységért, amellyel közénk lépsz, és fáj, hogy nem vagyunk képesek teljes szívvel örülni eljövetelednek. Néha teljes szívvel tudunk bízni az Eljövőben, máskor halott a hitünk, a reménységünk, és csak megszokásból várakozunk. Állj mellénk, kérünk, hogy rettegésünk örömre, közönyünk lelkesültséggé változzon, s hogy reménytelen várakozásunk örömteli előrenézés lehessen!

Állj a gyermekek mellé, hogy jövőjükre örömmel tekinthessenek: add meg nekik az örömteli gyermekkor, a játék és a dal lehetőségét! Állj a diákok mellé: add meg nekik a reménységet, hogy munkájuk, tanulásuk nem hiábavaló! Állj a munkát keresők mellé: add meg nekik a reményt, hogy amit tudnak, az másoknak is fontos, hogy ők maguk fontosak mindannyiunk számára! Adj erőt a munkába menőknek, a gyermeket nevelőknek, hogy higgyék: a mindennapi munka, a hétköznapok állandósága nem rombolja, hanem építi őket! Adj reménységet azoknak, akik szállás, munka vagy társ nélkül élik mindennapjaikat. Emeld föl tekintetüket a reménytelenségből, te légy társuk magányukban és szenvedésükben!

Áldd meg a munkában megfáradtakat, a nyugdíjasokat azzal a reménységgel, hogy megtett életutuk nem volt hiábavaló. Adj erőt a betegséggel, a halállal vívódóknak és azoknak, akiket az ő segítségükre rendeltél. Segítsd őket, hogy láthatáruk ne a halál vonaláig tartson, hanem képesek legyenek meglátni a te mindent legyőző, állandó szeretetedet.

Add meg az igazi adventi várakozás örömét egyházadnak mindenütt a világban. Add, hogy ne csak egymás mellett, hanem együtt is éljünk itt a földön, hogy egymás iránti szeretetünk vonzóvá tegye az emberek előtt a veled való közösséget.

Add a tőled kapott béke reménységét nemzetünknek és a föld minden nemzetének! Tanítsd messzire előrelátni azokat, akik a népeket vezetik, hogy feladatuk teljesítése közben ne saját hatalmi vagy gazdasági céljaik irányítsák őket.

Legfőképpen pedig légy velünk evangéliumoddal, jelenléted és bűnbocsánatod örömüzenetével. Add, hogy ennek az öröme hassa át karácsonyi készülődésünket és mindazt, amit tőled remélünk. Maradj velünk, Urunk! Ámen.

Tavaszváró, életváró
Egy csésze kávé
Gondolatok a szeretetről
Fogadjuk-e az érkezőt?