Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 18 - Oratio oecumenica

Mennyei Atyánk! Eléd tárjuk életünket. Kérünk, te add meg mindennapi kenyerünket, ez elég nekünk. Hadd legyen látható gondviselő szereteted abban, hogy van munkánk és mindennapi eledelünk. Hozd elénk azokat, akik miránk szorulnak. Tégy irgalmasságod eszközévé minket is.

Urunk, sok félelmünket is eléd hozzuk: nem tudjuk, mit rejt a jövő. De te a jövendő Ura vagy, te vagy az Eljövendő Király. Köszönjük, hogy téged várhatunk a világ végén. Köszönjük, hogy téged várhatunk ma is. Rád van szükségünk, hogy megoldódjanak problémáink, és szűnjék félelmünk.

Jó Istenünk! Nem ismerjük a jövőt, de azt tudjuk, hogy te mindent jóra fordítasz. Kérünk, fordítsd javunkra a mi életünk nehézségeit és örömeit is. Köszönjük, hogy tudhatjuk: nemcsak gondok várnak ránk a jövendő időben, de nálad megoldás is van.

Szerető Megváltónk! Te irgalmas és kegyelmes Isten vagy. Bocsáss meg nekünk. Hisszük, hogy te javunkra fordítod életünk nehézségeit is.

Hálás a szívünk, amiért láthatjuk azt is, hogy te győztes Úr vagy. Bízunk győzelmedben személyes életünkben is. Győzz le minket igéddel és szereteteddel. Győzz meg minket igazságoddal. Győzz meg minket azzal, amikor látjuk akaratod megvalósulását és országod eljövetelét. Elég nekünk a te kegyelmed, mert a te erőd erőtlenség által jut el céljához. Légy erős bennünk. Adj szilárd hitet, amely minden körülmény között hozzád ragaszkodik. Adj olyan életet, amely reád épít. Te vagy a kőszikla, a mi erős várunk. Oltalmazz bennünket, hiszen hozzád menekülünk. Segíts hozzád ragaszkodnunk akkor is, amikor elmúlik a vihar életünk fölött. Jóságod is megtérésre hív bennünket. Köszönjük, hogy hívsz minket is. Szeretnénk készséggel meghajolni akaratod előtt. Elismerjük, hogy rád van szükségünk.

Rád van szüksége e világnak is. Könyörülj drága magyar népünkön, mert nélküled széthullunk és elveszünk. Urunk, az erkölcs a mélyben van, a törvényt lábbal tapossák. Segíts, hogy mi mindeközben is a tieid maradjunk. Hadd tudjuk a te kegyelmedet és szeretetedet képviselni munkatársaink között. Hadd legyünk türelmed tanúi útjaink során és az otthonunkban. Segíts, hogy észrevegyük a rászorulót és a gyengét. Segíts, hogy észrevegyünk bennük téged és a te hívó szavadat.

Könyörülj vezetőinken. Add, hogy a te igazságod és bölcsességed hasson rájuk. Állítsd meg őket most és naponta, hogy meghallhassák – ha másképp nem is, de lelkiismeretükön keresztül – a te hangodat. Adj nekik örömöt és megelégedett szívet abban, amikor rád hallgatva döntenek és cselekednek. Vezesd megtérésre és megújulásra népünket, mert nélküled elfogyunk és elveszünk.

Köszönjük, hogy kitárhattuk előtted szívünket. Jézusért kérünk, hallgass meg minket. Ámen.

A Prédikátor könyve – a józanság
Kék kabát
Ki segít?
Eskütételek az Üllői úton
Bibliai tudáspróba
A lelkészképzés kielégíti az egyházközségek igényeit
Lezárult az „Aprókkal az aprókért” gyűjtőakció
Öt vonal
Irányelvek az evangélizáló és a missziói munka időszerű súlypontjaihoz 2008–2010.
Indul a mátrai szezon
Tizenöt éves a Magyar Testvéri Börtöntársaság
Több mint ösztöndíj
Egyházi vezetők a finn nagykövetnél