Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 49 - Oratio oecumenica

Mindenható Isten! Áldott légy, amiért megszántad a bûneivel megkötözött emberiséget, és tökéletes Szabadítót rendeltél számára szent Fiadban. Köszönjük, hogy az idõk mélyében tett ígéreteidet betartottad, és beteljesítetted vigasztalásunkra és üdvösségünkre.

Áldunk, Úr Jézus Krisztus, hogy mennyei dicsõségedbõl közénk jöttél, elhoztad az eljövendõ ország örömét, szabadító szereteteddel feloldottad a bûnök kötelékeit. Messiási voltodat isteni hatalmaddal bizonyítottad.

Urunk, aki meghallgatod azokat, akik szent Fiad nevében fordulnak hozzád, bátoríts, hogy kételkedés nélküli bizalommal tárhassuk eléd kéréseinket. Te jól látod, milyen utakon és milyen érzésekkel jövünk most hozzád. Ismered gondolatainkat, kísértéseinket, örömeinket, kétségeinket. Erõdért, szeretetedért, bocsánatodért jöttünk, hogy megerõsödjünk ígéreteid által. Tedd életünkben szent igédet teremtõ hatalommá, növeld hitünket az örök élet beszédével, és tedd késszé szívünket az irántad való engedelmességre.

Istenünk! Te nem vársz tõlünk többet annál, mint amennyit tõled kaptunk. De méltán várod, hogy pazarló szeretetednek látható nyoma legyen az életünkben. Nekünk is fáj minden eltorzult mozdulatunk, szavunk, gondolatunk. Kegyelmed megújíthat bennünket is. Légy segítségünkre, hogy átragyogjon rajtunk tisztaságod, szentséged, szereteted. Késztess vigyázásra és józanságra, hogy készek legyünk az elõtted való számadásra.

Békességedet kérjük családunkra, otthonunkra, szeretteinkre. Segíts, hogy ajándékká, támasszá, rád mutató jellé legyünk egymás számára. Tekints kegyelmesen egyházunkra, gyülekezetünkre. Imádkozunk a hitben erõtlenné vált testvéreinkért, azokért, akik távol kerültek tõled, azokért, akiket mi riasztottunk el türelmetlenül, szeretetlenül. Szentlelked hordozza és segítse õket gyógyító közösségre találni. Könyörgünk minden megkeresztelt embertársunkért, hogy mindannyian megismerjék megváltásodat.

Fordulj irgalmaddal azokhoz, akik nehéz terheket hordanak, akiket betegség erõtlenít, akik földönfutók lettek mások önzése miatt, akik segítségre szorulnak, vagy magányosak. Hadd tapasztalják meg békességed erejét, gyógyító irgalmadat! Áldd meg a betegek mellett szolgálókat türelemmel, erõvel, derûvel.

Köszönjük, hogy türelemmel várod sokak megtérését. Imádkozunk mindazokért, akik még nem ismernek téged, azokért, akik vágyakoznak szabadításodra. Mutasd meg nekik irgalmadat, hogy benned megtalálják az életet és a békességet. Jézus Krisztusért kérünk, hallgasd meg imádságunkat. Ámen.

János elsõ levele – testvériség
Akikrõl az evangélisták csak a legszükségesebbeket közlik
HETI ÚTRAVALÓ
Új tisztségviselõk iktatása a zsinaton
„Az Úr legyen veletek!”
Áll az Úristen temploma
Zsinat: új koncepció székházügyben
Egykori amerikai ösztöndíjasok találkozója Budapesten
1948 ökumenikus emlékezete
Olvasszuk fel Magyarország legnagyobb jégszívét!
Nem csak amíg a készlet tart
Mégis reménység
Ihász Lajos emlékezete
Környezetünk és az egészség
Szolgálati közlemény
Tisztelt Olvasóink és Elõfizetõink!
Egy szimbolista látomásai
Egyben a három, három az egyben
Rendhagyó tanórák
Õsbemutató a hegyvidéki biblianapon