Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 03 - Mun­ka­cso­por­tok ala­kul­tak a solt­vad­ker­ti evan­gé­li­kus pres­bi­té­ri­um­ban

Öt mun­ka­cso­port lét­re­ho­zá­sá­ról dön­tött a solt­vad­ker­ti evan­gé­li­kus pres­bi­té­ri­um. Pécz­ka Fe­renc, a gyü­le­ke­zet fel­ügye­lő­je sze­rint szük­ség van a meg­úju­lás­ra, mi­vel az én­köz­pon­tú gon­dol­ko­dás ha­tá­sá­ra az em­be­rek ke­vés­bé nyi­tot­tak a kö­zös­sé­gi ren­dez­vé­nyek iránt. Az öt, egyen­ként hét–ti­zen­két fő­ből ál­ló mun­ka­cso­port meg­ala­kí­tá­sá­nak az a cél­ja, hogy a hí­vők és az egy­ház kap­cso­la­ta ak­tí­vab­bá vál­jon.

A dia­kó­nia­cso­port az idős, be­teg gyü­le­ke­ze­ti ta­gok­kal va­ló kap­cso­lat­tar­tás­ban nyújt se­gít­sé­get. Nyil­ván­tart­ják és fel­ke­re­sik azo­kat a csa­lá­do­kat, ahol hosszan tar­tó be­teg­ség vagy öreg­ség mi­att ne­héz­kes­sé vált a min­den­na­pi élet, va­la­mint az eset­le­ges úr­va­cso­ra­igényt is to­váb­bít­ják a lel­kész­nek.

A kar­ban­tar­tó cso­port fel­ada­ta az egy­há­zi in­gat­la­nok ál­la­po­tá­nak fi­gye­lem­mel kí­sé­ré­se, a szük­sé­ges fel­újí­tá­si vagy kar­ban­tar­tá­si mun­kák meg­szer­ve­zé­se. Az új épü­let meg­vá­sár­lá­sá­val kap­cso­la­tos te­en­dők le­bo­nyo­lí­tá­sa szin­tén az ő ha­tás­kö­rük­be tar­to­zik.

A ju­bi­le­umcso­port nyil­ván­tart­ja a gyü­le­ke­ze­ten be­lü­li ke­rek év­for­du­ló­kat (el­ső­sor­ban kon­fir­má­lá­sok, há­zas­ság­kö­té­sek, a gyü­le­ke­zet tör­té­nel­mé­nek meg­ha­tá­ro­zó dá­tu­mai), to­váb­bá meg­szer­ve­zi az ezek­hez kap­cso­ló­dó meg­em­lé­ke­zé­se­ket. A ko­ráb­bi lel­ké­szek, ta­ní­tók sír­já­nak gon­do­zá­sát is ők vég­zik.

A mé­diacso­port fel­ada­ta a gyü­le­ke­ze­tet érin­tő in­for­má­ci­ók to­váb­bí­tá­sa a mai kor kom­mu­ni­ká­ci­ós esz­kö­ze­i­nek a fel­hasz­ná­lá­sá­val. A sa­ját in­ter­ne­tes hon­lap és a Gyü­le­ke­ze­ti Hír­mon­dó mo­dern és ha­té­kony hír­áram­lást tesz le­he­tő­vé a hí­vők és az egy­ház kö­zött.

A ren­dez­vény­szer­ve­ző cso­port azért jött lét­re, hogy a már meg­lé­vő, ha­gyo­má­nyos ren­dez­vé­nye­ken túl új prog­ra­mok­kal gaz­da­gít­sa a solt­vad­ker­ti evan­gé­li­kus kö­zös­ség éle­tét, va­la­mint a test­vér­gyü­le­ke­zet­tel va­ló kap­cso­lat­tar­tás­ról is ők gon­dos­kod­nak.

Ed­dig nem volt ilyen szer­ve­ze­ti fel­osz­tás a pres­bi­té­ri­u­mon be­lül, így ez a lé­pés ko­moly vál­to­zá­so­kat hoz­hat a gyü­le­ke­zet éle­té­ben. Pécz­ka Fe­renc úgy lát­ja, hogy már most kéz­zel­fog­ha­tó ered­mé­nyei van­nak az át­szer­ve­zés­nek, mi­vel a nagy lét­szá­mú pres­bi­té­ri­um a ki­sebb, sza­ko­so­dott és job­ban mo­bi­li­zál­ha­tó szer­ve­ze­te­in ke­resz­tül sok­kal ha­té­ko­nyab­ban ké­pes el­lát­ni a fel­ada­ta­it.

– vas­tag –

HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Az imádkozás nehézségei
Nem hagy­ják sem a temp­lo­mot, sem az is­ko­lát
Munkaévkezdő elcsendesedés
Nyíregyházi találkozó
Új ve­ze­tő püs­pö­kük van a len­gyel evan­gé­li­ku­sok­nak
Túr­me­zei Er­zsé­bet Ame­ri­ká­ban
Meg­kez­dő­dött a 2010-es Me­lancht­hon-év
Evan­gé­li­kus tu­dó­sí­tó a hí­rek fő­ha­di­szál­lá­sán
„Örök­be­fo­ga­dás” bog­lá­ri mód­ra
Zseb­ben hor­dott vi­lág
Jár­jon temp­lom­ba – az in­ter­ne­ten!?
Ara­rát 2009
Szö­vet­ség az evan­gé­li­u­mért
„Ti vagy­tok er­re a ta­núk”
A Kö­zép­pont fe­lé
Ün­ne­pünk
Is­ten igé­jé­nek lesz kon­junk­tú­rá­ja 2010-ben is!
„A mennye­zet vi­rá­gai”
„Bel­lől arannyas, kü­el ir­gal­mas…”
Óévi jegy­zet­la­pok
Sé­ta a ba­rokk je­gyé­ben