Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 29 - Lelkészavatás Szombathelyen

Lelkészavatás Szombathelyen

Heinrichs Eszter és Vincze Katalin
Ordinációs istentiszteletre hívogatták az ünneplő gyülekezetet július 12-én délután a szombathely evangélikus templom harangjai is. Isten zsúfolásig megtöltött hajlékában, az oltár előtt két avatandó lelkésznő állt: Heinrichs Eszter és Vincze Katalin.

Reuss András professzor és Gregersen Labossa György szombathelyi lelkész liturgikus segítőtársai oldalán itt is Ittzés János püspök végezte az ordináció szolgálatát. 2Tim 4,1-5 alapján tartott igehirdetésében hangsúlyozta, hogy Istennek milyen könynyű dolga lenne velünk, ha azonnal befogadnánk szavát. De sajnos nem így van, sőt halálosan nehéz dolga van velünk. Keresztet vert maga és szívünk közé. Emberi szavakba öltöztette üzenetét. Ennek szolgálatára hívta el a két lelkészjelöltet is, akiket ezúttal hadba indít, küzdelemre buzdít. A kortársak mind Istent keresik, és nekünk „csak” egy fegyverünk van, az igehirdetés. Jézusnak nem versenytársai, hanem tanúi vannak. Akik az apostolok láncolatába lépnek be, ne felejtsék, hogy a szolgatársak követik egymást, de az Úr marad – zárta igehirdetését a püspök.

Vincze Katalin Szombathelyen született, érettségi után jelentkezett a teológiára. Egyetemi évei alatt egy évet ösztöndíjasként töltött Bécsben. A teológiai oklevél megszerzése után középiskolai latintanári diplomát is szerzett. Az elmúlt tanévben a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Iskolaközpontban latin-evangélikus hittan szakos pedagógusként dolgozott. Szeptembertől viszont a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnáziumban (Líceum) iskolalelkészként fog szolgálni.

Heinrichs Eszter Sárváron született. Szintén érettségi után felvételizett a teológiára. Tanulmányai alatt két évet Németországban töltött, ebből egy évet ösztöndíjasként a Humboldt Egyetemen, egy évet pedig a berlini protestáns magyar gyülekezetben. A hatodévet a Budapest fasori gyülekezetben „tanulta át”. Két évvel ezelőtt ment férjhez Michael Gerd Peter Heinrichs német evangélikus lelkészhez, aki az elmúlt egy évben börtönlelkészi munkát végzett Magyarországon az idegen nyelvű fogvatartottak között. Eszter a közeljövőben férjével együtt visszatér Berlinbe, ahol a magyarnyelvű protestáns gyülekezetben fog szolgálni.

Menyes Gyula

Regionális hozzárendelés: Szombathelyi Evangélikus Egyházközség

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok