Evangélikus Egyház
- Online újságok
- Evangélikus Élet
- Archívum
- 2003
- 37
- Ön mit vár a Déli Egyházkerület új püspökétől és felügyelőjétől?
A hét témája
Ünnepi körkérdés:
Hozzászólás a cikkhez
Ön mit vár a Déli Egyházkerület új püspökétől és felügyelőjétől?
Békéscsabán kérdeztük
Kozák Jánosné nyugdíjas (Szolnok)
Ha a püspök úr úgy látja el új feladatait, mint az elmúlt években a missziós lelkészi szolgálatot, akkor nagyon meg leszek elégedve. Az ismeretterjesztés és a rádiós műsorok nagyon tetszettek, és több alkalommal hallhattam az igehirdetését nálunk, Szolnokon is. A felügyelő urat nem ismerem, de ha úgy végzi a munkáját, mint a mi otthoni felügyelőnk, dr. Münnich Béla, akkor kiválóan meg fog felelni.
Wagner Sándor cégvezető (Mezőhegyes)
Remélem, Gáncs Péter folytatja azt a hagyományt, amelyet elődje elkezdett, és erősíti egyházunkat, mert nagyon ráférne. Főleg a mi környékünkön, a Viharsarokban, ahol igen kicsik a gyülekezetek. Nagy lehetőséget látok a fiatalokban, akiket az egyházi iskolákon és a hitoktatáson keresztül lehetne „megfogni”. A felügyelőnek pedig úgy kell intéznie az egyház ügyeit, hogy ne érhessenek minket vádaskodások.
Szalay Ilona gazdasági vezető (Budapest–Deák tér)
Azt várom el az új püspöktől és a felügyelőtől, hogy többet vegyenek részt saját gyülekezetük életében, lehetőség szerint többször találkozhassunk velük. A püspök a lelki kérdésekkel foglalkozik, a felügyelő inkább a gyakorlatiakkal. Ez főleg a lelki élethez szükséges körülmények biztosítását jelenti, így az épületeket, a technikát és a világi segítséget. Hogy ezt hogyan éri el, saját tapasztalataiból biztosan tudja.
Szula Imréné nyugdíjas (Békéscsaba)
A püspök feladata véleményem szerint elsődlegesen az, hogy a lelkészeken keresztül igyekezzen minél több embert megnyerni a keresztény hitnek. Erre megvannak az eszközei, melyeket jól kell alkalmaznia. Az egyházkerületi felügyelő pedig eljár a gyülekezeti gyűlésekre, és tájékoztatja a helybelieket a soron következő feladatról, tehát gyakorlatilag „lebontja” a püspök munkáját.
Zsíros András teológushallgató (Békéscsaba)
A püspöktől rengeteg dolgot elvárnak: legyen lelkész, főpásztor, menedzser és az egyházat is képviselje kifelé. Én leginkább annak örülnék, ha a rábízott rengeteg embert mind a saját gyülekezetének tekintené. Ne egyszerűen elvárásoknak akarjon megfelelni, hanem hallgasson a szívére is a döntéseknél! A felügyelő szerintem azért van, hogy a püspök munkáját tanácsokkal segítse ott, ahol elsősorban nem a lelkészi munka a fontos.
Májer Ferenc gyülekezeti felügyelő, gazdálkodó (Soltvadkert)
Tegyék átláthatóvá az egyházi pénzgazdálkodást! Jó lenne tudni, mire lehet pályázni, vagy hogyan lehet pénzt szerezni a központi alapból, és hogy milyen országos kiadások vannak. A másik a konferenciákon elhangzott ötletek és felvetések gyakorlati megvalósítása: sok gyűlésen hiába határozunk irányelvekről, ha a gyülekezetekben nem lehet – vagy meg sem próbálják – végrehajtani azokat. Az országos vezetők hassanak jobban oda!
Schäfer Adél épületgépész-mérnök (Mezőberény)
Az új vezetőség legfontosabb feladata a koordináció. A mi gyülekezetünk eredetileg német, de a nemzetiségi hagyományt már kevesen őrzik. Ebben is elkelne egy kis „felülről jövő sugalmazás”, hogy akiknek ilyen igényük van, bátran merjenek szólni. Együtt lehet működni a kisebbségi önkormányzatokkal is. A felügyelőnek szerintem a megnövekedett számú egyházi ingatlanok rendben tartatása a fő feladata.
::Nyomtatható változat::
|