Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 29 - Kedves Gyerekek!

Kedves Gyerekek!

Mostani, ötrészes sorozatunkban Gedeon történetét ismételhetitek át, amely a Bibliában a Bírák könyvében olvasható. Minden alkalommal megoldhattok egy-egy rejtvényt is. A megfejtésként kapott öt szóból a sorozat végeztével egy mondatot olvashattok össze; ezt kell majd elküldenetek szerkesztőségünknek (Evangélikus Élet szerkesztősége, 1085 Budapest, Üllői út 24.). A borítékra írjátok rá: Gyermekvár. Jutalmul a végén ajándékcsomagot kaptok.

1. Midján és a többi uralkodó nép összegyűjtötte seregét, átkeltek a Jordán folyón, és letáboroztak egy síkságon, hogy felkészüljenek Gedeon népének a megtámadására.

Az Úr közben bátorságot öntött Gedeon szívébe, aki pedig kürtjével hadba szólította nemzetségét. Majd követeket küldött egész Manassé területére, és katonákat gyűjtött másik három héber törzsből is.

Hiába gyülekeztek hívó szavára tömegesen a katonák, ő még egyszer meg akart bizonyosodni afelől, hogy az Úr valóban őt akarja vezérül. Ezért imádságában így fordult Istenhez:

– Ha valóban az én vezetésemmel akarod megszabadítani népemet az ellenségtől, akkor adj jelet! Kiteszek egy fürt gyapjút a szérűre. Ha holnap reggel csak a gyapjú lesz harmatos, de körülötte az egész föld száraz, akkor tudni fogom, hogy valóban engem választottál.

Így is lett. Kitette a gyapjút, és másnap kora reggel már sietett is, hogy megnézze, mi történt. Csoda történt, mert egy csészére való vizet tudott a gyapjúból kicsavarni, míg körülötte minden száraz maradt.

Gedeon azonban nem volt katona, így nem vállalta egykönnyen magára egy sereg irányítását. Ezért még egyszer meg akart bizonyosodni arról, hogy az Úr valóban vele lesz. Alkudni kezdett hát Istennel.

– Ne haragudjon az én Uram rám, de hadd tegyek még egy próbát! Újra kiteszem a gyapjúfürtöt, és ha csak az marad száraz, míg körülötte minden harmatos lesz, akkor tényleg nem kételkedem többé!

Az Úr pedig meghallgatta Gedeon kérését, és másnap reggelre minden úgy volt, ahogyan a fiú jelként kérte – míg az egész föld vizes volt a harmattól, addig a gyapjú teljesen száraz maradt.

Boda Zsuzsa

Meglankadt bibliaolvasókhoz
Lukács evangéliuma – a szegénység
3. Munkatársak
HETI ÚTRAVALÓ
A minőségi zene, a közösség és az Istennel való találkozás ünnepe
Vegyük őket a szívünkre!
Három a lelkész – ordináció három helyszínen
Országos evangélikus gitártábor – Nagybörzsönyben először
„Ecce quam bonum…”
Bibliával a mindennapokban
Köszönet a (nagy)családért
A fiatalok vallásosabbak, mint feltételezzük
Tarzusztól Rómán át Kisvárdáig
Bőrbe vésett hitvallás
Minden a misszió eszközévé válhat
Evangélikus szállások a neten
Határok elé
Új istentiszteleti hely a kiskunhalasi kórházban
Ismét határok nélkül voltunk
„Nem halok meg” – mondta a nagymama
Szélrózsa-fotópályázat
Az evangélikus iskolák OKTV-helyezettjei – 2007/2008
Megférnek az ufók az istenhittel a Vatikán főcsillagásza szerint
Erósz és a Messiás
Evangéliumi műhely a bűvészetek völgyében
És ha a paradicsom a földön lenne?
Burgonyatorta
Botrány
Kedves Gyerekek!
ÉnekKincsTár
Jézus a szőlőtő, mi vesszők vagyunk

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2008 29 Kedves Gyerekek!