Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 31 - Kedves Gyerekek!

Kedves Gyerekek!

A bibliai Gedeonról szóló ötrészes sorozatunk utolsó előtti részéhez érkeztünk. Főszereplőnk története a Bibliában a Bírák könyvében olvasható. Minden alkalommal megoldhattok egy-egy rejtvényt is. A megfejtésként kapott öt szóból a sorozat végeztével egy mondatot olvashattok össze; ezt kell majd elküldenetek szerkesztőségünknek (Evangélikus Élet szerkesztősége, 1085 Budapest, Üllői út 24.). A borítékra írjátok rá: Gyermekvár. Jutalmul a végén ajándékcsomagot kaptok.

1. Miután Gedeon végképp megbizonyosodott arról, hogy az Úr őt választotta ki, hogy megszabadítsa Izráel népét ellenségeitől, másnap reggel seregével elindult, hogy Gileád hegyén, a Haród forrásánál tábort verjen. Tőlük északra volt a midjániták tábora, lent a völgyben.

Gedeon harcba hívó szavára harminckétezer ember gyűlt össze. Az Úr azonban ezt mondta Gedeonnak:

– Túl nagy ez a sereg. Ha ennyi emberrel győznél, Izráel nem ismerné fel, hogy az én segítségemmel győzte le az ellenfelet, hanem azt gondolná, hogy a maga erejéből sikerült nyernie. Ezért hirdesd ki a katonáid között, hogy aki fél és retteg, az most menjen haza!

Az ifjú így is tett. Csapatából huszonkétezer ember pakolta össze a holmiját, és hagyta el a katonai tábort.

Az Úr azonban a megmaradt tízezer fős sereget is sokallotta. Ezért azt parancsolta Gedeonnak, hogy vigye le az embereit a vízhez, hadd tegye ott próbára őket. S amelyikre majd azt mondja az Úr, hogy maradhat, az maradjon, de a többiek menjenek haza.

Le is ment a tízezer katona a hegyről a vízhez, ahol furcsa parancsot kaptak: igyanak a vízből. Gedeonnak pedig közben figyelnie kellett, melyik ember hogyan iszik. Haza kellett küldenie mindazokat, akik a vízhez hasaltak, és úgy lefetyeltek, mint a kutya. Mindössze háromszázan voltak olyanok, akik letérdeltek, és a kezükkel merítettek a vízből, mintha csészéből ittak volna.

– Ezzel a háromszáz emberrel szabadítalak meg a midjánitáktól – mondta az Úr az ifjú vezérnek. – A többieket küldd haza!

A kiválasztott háromszáz katona magához vette a hazaküldöttek élelmét és kürtjeit, majd búcsút intettek a távozóknak. Amikor magukra maradtak, mindenki pihenni tért a sátrába.

A víznél térdeplő katonák hátán levő betűket helyes sorrendben összeolvasva megkapjátok a rejtvény negyedik szavát.

Boda Zsuzsa

Az Apostolok cselekedetei – utazás
A szent normális
HETI ÚTRAVALÓ
Aratási hálaadó nap
Program a küszöbön állóknak
Százhúsz éves a körmendi templom
Isten Lelkének engedelmeskedve
Palócországi evangélizáció
Gyermekzsivaj Révfülöpön
Mindenkit nagyon vártak Kisvárdára
Léleképítés Csikóstőttősön a Biblia éve alkalmából
„Vissza kell térni hitünk gyökereihez…”
Közelgő kettős évforduló, fokozódó izgalommal
Nemzetközi protestáns katonai találkozó
Borvizet ittak a székely indiánok
Árnyékvilágból napvilágra
Marie Durand, a rabok lelkigondozónője
Részleges napfogyatkozás
Egyház, bor, internet
Balaton-NET ’08
Olimpia
Középiskolás sátor
Egész évben Szélrózsa?
Feketén-fehéren a Szélrózsa legsikerültebb fotóiból
Klaus Douglass gyülekezetében
Scimus latine?
Határokat átlépve – erdélyiek beszámolója a Szélrózsáról
Ki rúgta az öngólt?
Pro Geographia díj a bonyhádi tanárnak
Akiért a harang szól
A mindig megújuló konfirmáció
Pelenkaügy
A hugenották története, hite és hatása
„Te vagy az az ember!”
Kedves Gyerekek!
ÉnekKincsTár
Kegyelemnek szép rózsája

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2008 31 Kedves Gyerekek!