Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 31 - Ki rúgta az öngólt?

Ki rúgta az öngólt?

Tisztelt Szerkesztőség! Hosszas vívódás után gondoltam arra, hogy kérem ennek a néhány sornak olvasói levélként való megjelentetését. Az Evangélikus Élet múlt heti száma ugyanis többünk véleménye szerint összességében negatívabb képet festett az idei Szélrózsa találkozóról, mint ahogy azt a személyes és interneten napvilágot látott visszajelzések tanúsítják. Mivel azok az újságolvasók, akik nem vettek részt a találkozón, a leírtak alapján tájékozódnak, néhány ponton szeretnék konkrét kiigazítást is tenni.

Az egyik cikk azt állítja, hogy a kőszegi gyülekezet tagjai nem tudtak arról, hogy az istentisztelet előtt úrvacsorai előkészítő lesz 9 órától. Ez nem igaz, mert gyülekezetünk tagjainak figyelmét előzetesen felhívtuk az előkészítőre. Az utca embereként megszólítottak összképe is azt sugallja, hogy rosszul előkészített alkalom volt az idei Szélrózsa találkozó. Pedig a szállodában is, és a környező éttermekben is tudniuk kellett a főtéri programról – többen is megkerestük őket –, arról nem is beszélve, hogy az egész város tele volt plakáttal, a főtéri programot pedig a Vas Népe című megyei napilapban és helyi orgánumokban is hirdettük. Gyülekezeti tagjaink és a környező gyülekezetek nemcsak a több mint hatezer darab pogácsa elkészítésével járultak hozzá a Szélrózsa sikeréhez, hanem több munkaágat helyiek vezettek, kezdetektől fogva bekapcsolódva a közös munkába.

Azt azonban természetesen nagyon sajnálom, hogy az Öngól című cikkben leírt eset történt a Szélrózsán, és a szervezők nevében is elnézést kérek. Mégsem gondolom, hogy általánosságban ez lett volna a meghatározó hangulat ezen az idei találkozón. Az említett eső is inkább csak összehozta fiatalokat, mintsem hogy rányomta volna bélyegét az egész eseményre. Hiszen a helyszín adta lehetőségeket kihasználva nem jelentett nagyobb fennakadást a rossz idő sem.

Annak is szeretnék ugyanakkor hangot adni, hogy minket, szervezőket ilyen problémákkal a szerkesztőség tagjai közül senki meg nem keresett, úgy, ahogy az újságban sem jelent meg egyetlen cikk sem, amelyben a szervezők közül szólaltattak volna meg valamelyikünket. Pedig akkor el tudtuk volna mondani, hogy a tízek tudatos döntése alapján nem alakítottunk ki internetes pontot a találkozó területén, és hogy természetesen szívesen tanulunk nagyobb testvéregyházunktól. Bár azért hadd jegyezzem meg – és tudom, nem versenyről van szó –, mégis a reformátusok Csillagpontján (amit jó néhány évvel a Szélrózsa találkozó után, a Szélrózsa mintájára rendeznek református testvéreink) is hasonló létszámmal vesznek részt a fiatalok, mint az evangélikus ifjúsági találkozón. Azt pedig már csak nagyon csendben jegyzem meg, hogy a kőszegi találkozóval egy időben Egerben megtartott országos katolikus ifjúsági találkozón az MTI jelentése szerint szintén kétezer fiatal vett részt.

Azt gondolom tehát, hogy nincs miért szégyenkeznünk. A találkozó egyik közismert katolikus előadója – aki bár csak egy előadást tartott Kőszegen, mégis csütörtöktől egészen végig itt volt velünk, és részt vett a záró istentiszteleten is – kért tőlem információkat a nyitóalkalomról. Ő is arra készült, hogy írni fog a Szélrózsáról katolikus orgánumokban. Levelében foglaltak szerint ő talán pozitívabb képet fest majd a találkozóról, mint a mi újságunk. Bár hozzátette: „a szomszéd rétje mindig zöldebb”. Lehet, hogy csupán erről van szó a múlt héten megjelent Öngól című cikk szerzőjénél is? Nem tudom. De ezek után hadd kérdezzem meg: ki is rúgta azt az öngólt?

Szeretettel – a Szélrózsa találkozót szervező több mint kétszáz önkéntes munkás, valamint a vendéglátó gyülekezet nevében is –:

Baranyay Csaba (Kőszeg), az idei Szélrózsa házigazdája

Az Apostolok cselekedetei – utazás
A szent normális
HETI ÚTRAVALÓ
Aratási hálaadó nap
Program a küszöbön állóknak
Százhúsz éves a körmendi templom
Isten Lelkének engedelmeskedve
Palócországi evangélizáció
Gyermekzsivaj Révfülöpön
Mindenkit nagyon vártak Kisvárdára
Léleképítés Csikóstőttősön a Biblia éve alkalmából
„Vissza kell térni hitünk gyökereihez…”
Közelgő kettős évforduló, fokozódó izgalommal
Nemzetközi protestáns katonai találkozó
Borvizet ittak a székely indiánok
Árnyékvilágból napvilágra
Marie Durand, a rabok lelkigondozónője
Részleges napfogyatkozás
Egyház, bor, internet
Balaton-NET ’08
Olimpia
Középiskolás sátor
Egész évben Szélrózsa?
Feketén-fehéren a Szélrózsa legsikerültebb fotóiból
Klaus Douglass gyülekezetében
Scimus latine?
Határokat átlépve – erdélyiek beszámolója a Szélrózsáról
Ki rúgta az öngólt?
Pro Geographia díj a bonyhádi tanárnak
Akiért a harang szól
A mindig megújuló konfirmáció
Pelenkaügy
A hugenották története, hite és hatása
„Te vagy az az ember!”
Kedves Gyerekek!
ÉnekKincsTár
Kegyelemnek szép rózsája

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2008 31 Ki rúgta az öngólt?