Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 42 - Oratio oecumenica

Urunk, mennyei Atyánk! Eléd hozzuk szívünk minden örömét, a perceket, melyekről nem szeretnénk megfeledkezni anélkül, hogy meg ne köszöntük volna ajándékaid. Eléd hozzuk életünk nehézségeit is, azokat a pillanatokat, melyeknek az értelmét még nem látjuk tisztán, és amelyekért még nagyon nehéz hálát adnunk neked.

Ajándékozz nekünk tisztánlátást, hogy kiszűrhessük a lényegtelenből a lényegest. Ajándékozz nekünk türelmet és megértést, hogy fel tudjuk venni a mellettünk élők gondját. Ajándékozz nekünk képességet a szeretetre, hogy megtapasztalhatóvá váljék jelenléted a te nevedben együtt levők között.

Urunk, ebben a hónapban sűrítve találkozunk közös múltunk emlékeivel. Gyakran szembesülhetünk azzal, milyen kevéssé ismerjük saját népünk, sok-sok egyén személyes történetét. Urunk, szükségünk van a megértés, a beleérzés tőled jövő adományaira, szükségünk van a tisztánlátáson alapuló bölcsességre, hogy ítéletet alkothassunk, és eközben mégse váljunk szeretetlenné. Tudjuk, hogy a te végtelenségedben igazság és jogosság szép testvériségben megfér egymás mellett. Urunk, kérünk, óvj meg attól, hogy a szeretetre hivatkozva semmilyenné, langyossá váljunk, amikor nem merünk néven nevezni dolgokat és történéseket, de mindeközben ne engedd, hogy egymást túl kemény ítélettel sújtsuk.

Urunk, eléd hozzuk mindazokat, akiknek valódi ismeret nélkül kell leélniük életüket, akik nem hallottak még Jézusról, a Megváltóról; vagy talán hallottak, de a fülük süket, a szívük zárva maradt megtartó evangéliumod hangzásakor. Urunk, könyörülj mindazokon, akik nem tudnak szeretni, és ezzel magukat is ölik és kínozzák. Adj nekünk valódi kiengesztelődést, hogy szertejárva a megbocsátás emberei lehessünk.

Urunk, imádkozunk mindazokért, akik kiszolgáltatott vagy beszorított helyzetben vannak. Adj nekik tisztánlátást, hogy felismerjék lehetőségeiket, megértsék akaratodat, és ne távolodjanak el tetőled. Küldd el Szentlelkedet, hogy vigasztalásával enyhítse a szenvedést, csökkentse a félelmet, erősítse a gyengélkedőket. Indítsd mindnyájunkat arra, hogy eszközeiddé váljunk.

Urunk, hálát adunk neked az örömteli és a nehéz percekért. Köszönjük, hogy minden pillanatunkat, egész életünket kezedben tartod most és mindörökkön-örökké. Ámen.

Pál második levele Timóteushoz – örökség
SMS Istentől
Mikeási eligazítás
Rozs, kenyér és szőlő