Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2010 - 33 - Foly­ta­tás­ra han­gol­va

Foly­ta­tás­ra han­gol­va

Egy test­vér-gyü­le­ke­ze­ti ­kap­cso­lat is töb­bé-ke­vés­bé úgy mű­kö­dik, mint min­den más kap­cso­lat. Ha nem dol­go­zunk, te­szünk ér­te, meg­fá­rad és vé­gül meg­szű­nik. Van­nak és le­het­nek csú­csok és hul­lám­völ­gyek, de a kap­cso­lat minősége min­den­kép­pen at­tól függ, hogy a ben­ne lé­vők mennyi­re gon­dol­ják ko­mo­lyan.

A bony­há­di és az er­din­gi evan­gé­li­kus gyü­le­ke­zet kö­zött a ki­lenc­ve­nes évek kö­ze­pe óta ak­tív a part­ner­kap­cso­lat. Ak­kor a Mün­chen mel­let­ti te­le­pü­lés evan­gé­li­kus kö­zös­sé­ge ke­re­sett ma­gá­nak test­vér­gyü­le­ke­ze­tet, és mi­vel tag­jai kö­zül töb­ben Bony­hád­ról vagy kör­nyé­ké­ről szár­maz­nak, egy­ér­tel­mű volt, hogy ma­gyar­or­szá­gi part­nert vá­lasz­ta­nak. Az ak­ko­ri er­din­gi lel­ki­pász­tor, Fried­rich Fal­kens­tein és Kräh­ling Dá­ni­el bony­há­di lel­kész az­óta ba­rát­ság­gá erő­sö­dött ta­lál­ko­zá­sai után a gyü­le­ke­zet évek óta hol Er­ding­ben, hol Bony­há­don éli át új­ra en­nek a kap­cso­lat­nak min­den ál­dá­sát. Nem­csak idő­seb­bek, de fi­a­ta­lok is ta­lál­koz­nak rend­sze­re­sen mind­két hely­szí­nen.

Idén jú­li­us 29-e és au­gusz­tus 2-a kö­zött hív­tak meg ben­nün­ket ba­jor test­vé­re­ink, mi­vel ők ta­valy töl­töt­tek ná­lunk egy prog­ra­mok­ban gaz­dag he­tet. A meg­hí­vás­sal együtt ve­tő­dött fel ré­szünk­ről az a gon­do­lat, hogy mi­u­tán Er­ding­ből annyi­szor ka­pott már se­gít­sé­get a bony­há­di gyü­le­ke­zet (temp­lom­re­no­vá­lá­sok­hoz, pa­ró­kia­fel­újí­tás­hoz), most mi vi­gyünk va­la­mit, ami­vel meg­aján­dé­koz­hat­juk őket.

A har­minc­öt fős de­le­gá­ció két aján­dék­kal lep­te meg a ven­dég­lá­tó­kat. Egy­részt An­tal Bá­lint Szél­ró­zsán is be­mu­ta­tott mű­vét, az Ere­den­dő bűn cí­mű dia­me­di­tá­ci­ót szó­lal­tat­tuk meg Je­nei Jó­zsef né­met for­dí­tá­sá­val. Más­részt a gyü­le­ke­zet két éve ala­kult kó­ru­sa Ányos And­rea ve­ze­té­sé­vel tar­tott kon­cer­tet a va­sár­na­pi is­ten­tisz­te­let ke­re­té­ben. Mind­két elő­adást nagy tet­szés­sel és öröm­mel fo­gad­ták ven­dég­lá­tó­ink. Az el­múlt évek­ben rend­sze­re­sen kap­cso­la­tot tar­tók mel­lett a fi­a­ta­lok csa­pa­ta és a kó­rus kö­zép­ge­ne­rá­ci­ó­ja is részt vett a ven­dég­lá­tók ál­tal szer­ve­zett él­mény­gaz­dag prog­ra­mok­ban. A tar­tal­mas együtt­lét meg­erő­sí­tett ben­nün­ket és őket is ab­ban, hogy a kap­cso­la­tot foly­tat­ni kell.

Da­ni­el Ten­berg igaz­ga­tó lel­késszel és Horst Po­tem­pa part­ner­kap­cso­la­tért fe­le­lős ve­ze­tő­vel, va­la­mint So­mogy­vá­ri Im­re bony­há­di fel­ügye­lő­vel foly­ta­tott meg­be­szé­lé­sünk alap­ján idén ősszel sze­ret­nénk – a ba­jor–ma­gyar test­vér­kap­cso­la­tok tár­gya­lá­sa­i­hoz iga­zít­va – új­ra­gon­dol­ni az egy­kor meg­kö­tött szer­ző­dést, hogy jö­vő au­gusz­tus­ban itt­hon tud­juk ün­ne­pé­lye­sen alá­ír­ni a foly­ta­tás­ról szó­ló do­ku­men­tu­mot.

Ara­di And­rás lel­kész (Bonyhád)

Trip­ti­chon
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Ha­tá­rokon át Me­lancht­hon­nal