Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2005 - 36 - Istenfélelemben megkezdett szolgálat

Istenfélelemben megkezdett szolgálat

Pincehely, Szárazd, Tolnanémedi, Gyönk, Szárazd. Egy fiatal lány, Kovács Krisztina életének jelentős állomásai. E négy helység a születés, a keresztelő, a konfirmáció, valamint a hatodéves képzés miatt vált számára meghatározóvá. Hogy Szárazd kétszer is szerepel a felsorolásban, annak az az oka, hogy augusztus 27-én itt avatták lelkésszé az idén végzett teológushallgatót.

Nagy izgalommal készülődött a lelkészavatás szép ünnepére az erdős dombok között megbújó völgyben fekvő település evangélikussága. Szeretettel fogadták a vendégeket a régi paplakban, amely arról is nevezetes, hogy falai közt található a község német tájháza. Az ideérkező rokonok, barátok, ismerősök azonban csak néhány percet szánhattak arra, hogy megcsodálják e gyűjteményt. Kinek-kinek a templomba kellett sietnie, ha nem akarta végigállni az ünnepi eseményt.

Az evangélikus istenházában Gáncs Péter végezte a lelkészavatást dr. Fabiny Tamásnak, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Újszövetségi Tanszéke vezetőjének, valamint Beke Mátyásnak, a gyönki gyülekezet lelkészének a kíséretében. A Déli Egyházkerület püspöke az avatandó lelkész által választott bibliai szakasz alapján hirdette az igét. Az ordinációra invitáló meghívón Ézsaiás próféta könyvéből a következő vers szerepelt: „Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!” (43,1)

„Konfirmációi igéd volt ez, de hiszem, hogy a jövőben is meghatározza majd az életedet. Nem kell félned, mert Isten megváltott. Nem kell félned, mert az Úr név szerint ismer. Nem kell félned, mert hozzá tartozol, az övé vagy” – hangsúlyozta a prédikációban a püspök.

Az ünnepi istentisztelet után Kovács Krisztina elmondta, hogy konfirmáló lelkipásztora – Kovács László – hatására választotta a lelkészi hivatást. „Mint minden szolgálatba álló fiatalnak, nekem is sokat jelent az avatáskor elhangzó igei és emberi biztatás. Különösen most, amikor ismét visszatérhetek Németországba” – fejtette ki a frissen ordinált lelkész, majd így folytatta: „Korábban Neuendettelsauban voltam egy évig ösztöndíjas, az idén ősszel pedig ismét Bajorországba készülök. Örömet és egyben kihívást jelent számomra, hogy szeptember elsejével egy Bayreuth melletti kis faluban, Mistelgauban kezdhetem meg lelkészi szolgálatomat.”

Gazdag Zsuzsanna

Liturgikus sarok
A megszólító Úr jelenléte
Nyári gondolatok
Fuvallat a templomban
440 éves a soproni gyülekezet
Jézus falakon belül és kívül
A kegyelmi tőke értéke
Szentelés Szarvason
Istenfélelemben megkezdett szolgálat
Roger testvér vértanúsága
Egyházi vezetők reagálása Göncz Kinga felvetésére
20. világifjúsági találkozó
Istentől kapott szépség és tehetség
Egy elfelejtett tudós tanár: Szelényi Ödön
Igaz és fenntartható emberi közösségek
Tombol a mackómánia
Tanévkezdet
Gyűjtsd a pontokat!
Szinkron
Kék Szalag-adományozás
Díszpolgári cím gyülekezet- és faluépítő munkáért
Veled, Urunk, sohasem nélküled!
Gazda-istentisztelet
Morzsák az új kenyér ünnepéről
Etióp „misszionált” a szlovákiai evangélikusok országos találkozóján
PRÚSZ-közlemény