Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2005 - 44 - Kedves Gyerekek!

Kedves Gyerekek!

A Füller Tímea által írt sorozat főhőse Anita, aki szüleivel új városba költözött, és ott kezdte el a tanévet. Kalandjairól a mostanin kívül még egy alkalommal olvashattok a Gyermekvár rovatban. A történet végén találtok egy rejtvényt is; a megfejtést küldjétek el a szerkesztőség címére (Evangélikus Élet szerkesztősége, 1085 Budapest, Üllői út 24.). A borítékra írjátok rá: Gyermekvár. A hatodik rész után sorsolást tartunk, amelyen három szerencsés megfejtő ajándékcsomagot nyer. Aki minden alkalommal beküldi a helyes megfejtést, annak a neve hatszor kerül a kalapba, így nagyobb esélye van arra, hogy nyerjen.

5.

Az idő gyorsan telt, Anita meg Kriszti számára pedig természetes lett, hogy hittanra járnak. Sok érdekes történettel, vidám dallal és izgalmas játékkal gazdagodtak az órákon. Jól érezték magukat ebben a kis közösségben.

A mai alkalommal Klári néni egy réges-régi és nagyon nagy családról beszélt. Ennek a tagjai egy csodálatosan gazdag országban, Egyiptomban telepedtek le, és itt éltek sok éven át. Ám egyszer csak az egyiptomiak üldözni kezdték, és nehéz munkára fogták őket. A helyzetük még nehezebb lett, amikor az ottani király, a fáraó, ennek a népnek még az újszülött kisfiait is el akarta pusztítani.

Azt a kisfiút azonban, aki később Isten embere és a nép szabadítója lett, mégsem tudták megölni. A gyermeket az édesanyja egy kosárkában a Nílus folyó vizére tette, és az Úrra bízta. Valószínűleg ő maga is meglepődött, hogy Isten milyen különös megoldást talált ki a fiúcska megmenekítésére. A fáraó lánya talált rá a folyó hullámain bukdácsoló kis kosárra és benne a babára. Ő neveltette fel, viselte gondját, a fiú így a palotában biztonságban lehetett. Azonban egy nap megölt egy egyiptomit, ezért menekülnie kellett a fáraó haragja elől. Egy zsidó pap házában talált menedéket, ahol meg is házasodott.

Isten azonban nagy feladatot bízott rá. Az Úr megjelent neki egy égő csipkebokorban, hogy szóljon hozzá. Tanította, nevelgette, és végül minden körülmény úgy alakította az ekkor már felnőtt férfinak az életét, hogy alkalmas legyen a neki szánt feladatra. Az Úr ugyanis azt parancsolta neki, hogy vezesse ki a zsidó népet az egyiptomi rabszolgaságból.

Anita csillogó szemmel hallgatta a történetet. Hát minden, minden, ami történik az emberrel, az formálja, erősíti, terelgeti, hogy jobban tudja majd ellátni a rábízott feladatot! Hiszen ez nagyszerű!

– Bizony – mondta a tanító néni –, az Isten mindenkinek az életét alakítja, minden helyzetben jelen van szeretetével, és mindent képes a javunkra fordítani.

Anita és Kriszti egymásra mosolyogtak. A kislány közben egymás alá írta a számára legfontosabb szavakat a történetből, és nevetve fedezte fel, hogy egy kis betűrejtvényt készített, amelyből egy értelmes új szó bukkant elő. Fejtsétek meg ti is, a megjelölt négyzetek betűit pedig olvassátok össze! Kit takar ez a név, és mi a jelentése? Nézzetek utána!

1. Itt lakott a nép.

2. Így hívták ott a királyt.

3. Ez a jelenség csalogatta a csipkebokorhoz.

4. Teendő más szóval.

5. Ennek a folyónak a vizére tette a kisfiút az édesanyja kosárban.

Liturgikus sarok
Biblia és liturgia
„A keresztfához megyek…”
Rekviem
Halott élők és élő halottak
Hogyan tedd emlékezetessé az életed?
Deák téri mementók
Száztíz éves a budavári templom
Az alulmaradás képessége
Regionális evangélizáció Dabason
Esperesi „vizitáció” Bajorországban
Erdélyben is megemlékeztek ’56-ról
Kinek a felelőssége?
Együttélés – a jövő útja
Lelkigondozás az iskolában
Földi búcsú – méltóképpen
Szopori Nagy Lajos halálára
Huszár Gál, a nyomdász és püspök
Az aranyvirág
Reformáció és ökumenizmus
A Biblia új köntösben
A négyszáz csöndes év
A kereszt teológusától az ökumenéig
A Gutenberg-féle könyvnyomtatás és a reformáció
Jézus élete
Teológia mindenkinek
Auschwitz – katarzis ateológiában
Tizenöt éves a várpalotai Evangélikus Keresztyén Óvoda
Európai és brazíliai Gustav Adolf-egyesületek találkozója Félixfürdőn
Romok alatt
Habsburg Mária, Mohács özvegye
Német nemzeti kincsek Lutherről
Az élő reménység népe vagyunk
A féltő szeretet kilencvenöt tétele
A legNAGYobb könyv
Kedves Gyerekek!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2005 44 Kedves Gyerekek!