Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2007 - 47 - Ajándék – tudsz jobbat?

Ajándék – tudsz jobbat?

A házasság hete 2008. február 8–14.

Ajándék – tudsz jobbat? mottóval szervezi meg hazánkban a házasság hetét 2008 elején az Aliansz – Magyar Evangéliumi Szövetség. A február 8. és 14. között tartandó országos rendezvénysorozat „arca” a jövő év elején negyvenedik házassági évfordulóját ünneplő Döbrentey IldikóLevente Péter házaspár lesz. Az ismert író, illetőleg színművész mellett dr. Pálhegyi Ferenc református pszichológus is jelen volt azon a november 13-i sajtótájékoztatón, amelyre az egyházi média képviselőit hívták meg egyházunk Üllői úti központjába.

A sajtótájékoztatón az Aliansz főtitkára, Szuhánszky T. Gábor metodista lelkész köszöntötte a megjelenteket, majd a főszervező, dr. Péterfai János orvos, a Biblia Szól Gyülekezet lelkésze ismertette a házasság hete mozgalom történetét. Elmondta, hogy tizenegy éve az Egyesült Királyságban Richard Kane – aki azóta a szerveződés vezetője – egyéni kezdeményezésére indították útjára a National Marriage Week mozgalmát. Célja, hogy újszerű, kreatív módon irányítsa rá a figyelmet mindazokra a hagyományos értékekre és bibliai alapvetésekre, amelyek sikeresebbé és örömtelibbé tehetik a házasság intézményét. Azóta Nagy-Britanniában a média évről évre mind nagyobb teret szentel ennek a szigetországban Bálint-nap, azaz február 14. környékén zajló „akciónak”.

Az Üllői úti sajtótájékoztatón elhangzott, hogy idén Svájcban és a Cseh Köztársaságban is megrendezték a házasság hetét, 2008-ban pedig Magyarország mellé Franciaország, Hollandia, Románia és Szlovákia is feliratkozott a résztvevők listájára.

A szervezők nálunk is széles körű keresztény (és szakmai) összefogásra törekszenek. Szeretnék megmozgatni a helyi gyülekezeteket és a missziós szervezeteket, hogy különböző programok keretében gyakorlati példákkal, tudományos bizonyítékokkal és erkölcsi érvekkel tudják mindenki számára demonstrálni a házasság fontosságát és értékét.

A házasság hetéhez számos hazai egyház – közöttük a Magyarországi Evangélikus Egyház –, valamint független missziós szervezet és közösség is csatlakozott. (A hét programjairól és üzenetéről a rövidesen elkészülő www.hazassaghete.hu honlap ad majd tájékoztatást.)

GaZsu

Gyermekimák
Szotyizás a buszon
Diakónia – a szavak nélküli igehirdetés
Huszonöt éves Dunaharaszti evangélikus temploma
Közgyűlés az északi kerületben
Őszintén Isten előtt
Püspöki látogatás amerikai magyar gyülekezetekben
A szeretet otthona
Györköny gyümölcs(lev)e
Jövőképalkotó hétvége Győrben
Magyar királylány a császárvárosban
Ajándék – tudsz jobbat?
Fenntartható fejlődésről a Parlamentben
Búcsú Csiha Kálmántól
Recski képeslap
Nyolcvan esztendő
Öregdiák ifjonti lendülettel
Túl a pánikon
A „táncos lábú”
Pálya
Az eretneküldöző Morus Tamásról – Dallasban
A boldogság
Özvegy papné társamnak
Erőszakmentesség
Szubjektív vallomás egy születésnap ürügyén
Varázslatos búcsúrendezés
Emlékezés Szent Mártonra
Egyházi könyvtárak funkciója és jelentősége a történelemben
Aki a Szózat szellemében élt
Hatvanesztendős az Uránia Csillagvizsgáló
Annyi, mint – de nem egyenlő!
Keskenyút-keresés
Ige+hirdető
Én – a szószéken

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2007 47 Ajándék – tudsz jobbat?