Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 02 - 2. nap – Mindenkor imádkozzatok, egyedül Istenben bízva

2. nap – Mindenkor imádkozzatok, egyedül Istenben bízva

„Adjatok hálát mindenért!” (1Thessz 5,18)

1Kir 18,20–40: Az Úr az Isten!

Zsolt 23: Az Úr az én pásztorom

1Thessz 5,13–18: Mindenben hálákat adjatok

Jn 11,17–44: Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál

Magyarázat

Az imádság arra a bizalomra épül, hogy Isten hatalmas és hűséges. Isten az egyedüli, aki a jelent és a jövőt is a kezében tartja. Szava hihető és igaz.

Illés próféta története a Királyok első könyvéből lenyűgözően bizonyítja, hogy egyedül az Úr az Isten. Illés megfeddi a hitehagyottakat, akik Baált imádják – az istent, aki nem felel imádságaikra. Amikor Illés Izráel egyedüli Istenéhez imádkozik, a válasz azon nyomban érkezik egy csoda formájában. Felismerve Istent a történtekben, a nép megtér szívében.

A 23. zsoltár mélyreható bizonyságtétel az Istenbe vetett bizalomról. Egy olyan embert jelenít meg, aki hiszi, hogy Isten irányítja az életét, és vele tart az élet sötét völgyeiben, lelki és testi sivárságban, üldöztetés közben is.

Gyakran nehéz, megrendítő helyzetekkel szembesülünk. Vannak pillanataink, amikor kétségbeesünk és elcsüggedünk. Néha úgy érezzük, Isten elrejtőzött, de ő nem tűnik el. Szabadító ereje az emberi küzdelmekben válik nyilvánvalóvá. Ezért adunk hálát neki.

Lázár feltámasztása az egyik legdrámaibb jelenet János evangéliumában. Krisztus halál fölötti hatalmát és az új teremtést vetíti előre. Jézus a sokaság előtt imádkozik, megköszönve az Atya csodálatos tetteit. Isten szabadító munkája Krisztusban válik nyilvánvalóvá, hogy mindenki hitre ébredjen.

Az ökumenikus zarándoklat jó lehetőség arra, hogy Isten csodálatos cselekedeteit valóra váltsuk. Egymástól eltávolodott keresztyén közösségek gyűlnek össze, ami lehetőséget teremt a krisztusbeli egység felismerésére és annak megértésére, hogy mindannyian az egyetlen egyházhoz tartozunk. Szükségünk van egymásra.

Az egység látomását beárnyékolják csalódásaink; ellentéteink veszélyeztetik létét. Sokszor felmerül a kérdés, hogy valóban keresztyén hivatásunk része-e együtt maradni. A „szüntelen együtt imádkozás” megerősíti Istenbe vetett bizalmunkat. Hisszük, hogy ő munkálkodik közöttünk, és részesít győzelmében. Isten országa megbékélésünkkel és egységben való növekedésünkkel kezdődik.

Imádság

Minden teremtett lélek Istene, hallgasd meg imádkozó gyermekeidet! Segíts megőriznünk beléd vetett hitünket és bizalmunkat. Taníts meg kegyelmedre támaszkodva mindenekben hálát adni. Adj nekünk igazságot és bölcsességet, hogy egyházad egységes közösségként szülessen újjá. Te vagy egyedüli reményünk. Ámen.

Mózes második könyve – szabadság
Ki mit tud?
Egyenlítsd ki a tartozásodat!
Közkézen a liturgikus könyvek
Új munkaév kezdetén
Páratlan szilveszter
Tizenöt esztendős volt a Szarvasi Középhalmi Misszió
Újév-köszöntő hétvége Révfülöpön
Ötven nemzet fiataljai vettek részt a jubileumi taizéi találkozón
Ökumenikus hírszőttes
Kényszer, kegyelem, hivatás
El nem hangzott búcsúszó
Fabiny Tibor utolsó szolgálata a Deák téren
Fenntartható közösségek
Apróval az aprókért
Félelmek nélkül
Minden arcon legyen mosoly!
Imahét a Krisztus-hívők egységéért
Útmutató az imahét szervezői számára
Történeti áttekintés
1. nap – Mindenkor imádkozzatok