Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 02 - 6. nap – Mindenkor imádkozzatok kegyelemért, hogy Istennel együtt munkálkodhassatok

„Mindenkor örüljetek, szüntelenül imádkozzatok!” (1Thessz 5,16)

2Sám 7,18–29: Dávid dicsőítő és hálaadó imája

Zsolt 86: Hajtsd hozzám, Uram, füledet

1Thessz 5,13–18: Mindenkor örüljetek

Lk 10,1–24: A hetvenkét tanítvány elküldése

Magyarázat

Imádságban akaratunkat Isten akaratához közelítjük, így veszünk részt akarata beteljesedésében. A Szentlélek megújítja a hívők szívét, hogy elfogadva Isten kegyelmét, vele együttműködve munkálják az egység megteremtését, és így Isten missziójának részévé váljanak. Miközben szüntelenül ezért imádkozunk, tudjuk, hogy több munkásra van szükség az „aratáshoz”. Egyre több ökumenikus találkozó alkalmával ismerik fel, hogy az ökumenikus mozgalom a ma és jövő nemzedékében akkor fog felvirágozni, ha több fiatal kapcsolódik hozzá. Fontos, hogy egyre többen megtapasztaljuk, milyen örömöt jelent azért imádkozni, hogy részt vehessünk Isten munkájában.

A hatodik napi olvasmányok rávilágítanak arra, mit jelent az evangélium ügyéért dolgozni. Dávid meglepődik azon, hogy részt vehet az Úrnak építendő csodálatos templom tervezésében, és azt kérdezi: „Micsoda vagyok én, Uram Isten! És micsoda az én házam népe, hogy engem ennyire elővittél?” Aztán kéri Istent: „Áldd meg azért kegyelmesen szolgád házát, hogy örökké színed előtt legyen.”

A zsoltáros a következőképpen imádkozik: „Taníts engem utaidra, Uram, hogy igazságod szerint járjak, és teljes szívvel féljem nevedet. Magasztallak, Uram, Istenem, teljes szívből, és tisztelem nevedet örökké.”

A hetvenkettő elküldésével Jézus megerősít minket abban, hogy az ő békessége és a jó hír, hogy „elközelített hozzátok az Isten országa”, általunk terjed a világban. Amikor a visszautasítás ellenére lelkesen térnek vissza Jézushoz, örül, hogy a tanítványok legyőzték a gonosz lelkeket az ő nevében. Az üzenet számunkra így szól ebben az igerészben: sohase hagyd abba, sohase add fel!

Isten akarata népe számára, hogy legyenek egy. Akárcsak a thesszalonikai keresztyéneket, minket is biztatnak Pál szavai: „mindenkor örüljetek”, és „szüntelenül imádkozzatok” – bízva abban, hogy amikor teljesen elkötelezzük magunkat az Isten munkájában való részvételre, az általa tervezett egység kiteljesedik.

Imádság

Urunk, Istenünk, aki a teljes egységet jelented, úgy erősítsd szívünkben az egység utáni vágyat és reménységet, hogy soha ne szűnjünk meg az evangélium ügyéért munkálkodni. Szent Fiad, a mi Urunk Jézus Krisztus nevében kérünk. Ámen.

Mózes második könyve – szabadság
Ki mit tud?
Egyenlítsd ki a tartozásodat!
Közkézen a liturgikus könyvek
Új munkaév kezdetén
Páratlan szilveszter
Tizenöt esztendős volt a Szarvasi Középhalmi Misszió
Újév-köszöntő hétvége Révfülöpön
Ötven nemzet fiataljai vettek részt a jubileumi taizéi találkozón
Ökumenikus hírszőttes
Kényszer, kegyelem, hivatás
El nem hangzott búcsúszó
Fabiny Tibor utolsó szolgálata a Deák téren
Fenntartható közösségek
Apróval az aprókért
Félelmek nélkül
Minden arcon legyen mosoly!
Imahét a Krisztus-hívők egységéért
Útmutató az imahét szervezői számára
Történeti áttekintés
1. nap – Mindenkor imádkozzatok