Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 26 - Ötvenéves papi szolgálat

Ötvenéves papi szolgálat

Csepregi Béla evangélikus lelkész 1953-ban kezdte – s még a mai napon is végzi – szolgálatát Sárszentlőrincen, ebben az „Isten háta mögötti”, de számomra drága kis településen, szülőfalumban.

1. június 15-én, a vasárnapi istentisztelet keretében igen szép és bensőséges ünnepség volt a lőrinci öreg templomban. Ünnepeltük Szentháromság vasárnapját, a finn testvérgyülekezet ittlétét és egy kis lőrinci gyermek keresztelését. A szertartás végén a gyülekezet vezetői szerényen, csendben felsorakoztak az idős lelkész előtt, és ötven éve fáradhatatlanul, nagy szeretettel végzett lelkészi szolgálatát méltatták. Elsősorban a gyülekezeti munkát, a templomkarbantartási feladatokat, a népfőiskolai élet fenntartását, a falu történetének kutatását, az itt élő, itt született, itt szolgált nagyjaink emlékének ápolását, illetve irodalmi tevékenységét emelték ki, de a gyülekezet vezetői megemlítették családi életét is, mely mindannyiunk számára példaértékű és követésre méltó.

Az istentisztelet végén megrendezett kis jubileumi ünnepség megható és felemelő volta késztetett arra, hogy leírjam néhány sorban, hogy mit köszönhetek „az én lelkipásztoromnak”, Csepregi tisztelendő úrnak.

Elszármazott, azaz „hazajáró lőrinci” vagyok, akinek „menedéke, vigasztalása, otthona” ez a templom. Életem nagy sorsfordulóinál, ez alatt az ötven év alatt mindig idejöttem hozzá: áldásért házasságomra, gyermekeim keresztelését kérve, szüleim elvesztésekor vigasztaló szavakért; és „hogy bennem lassan életre remegnek a szók: kegyelem és békesség nektek” – Csepregi tisztelendő úr, én ezt most mind-mind megköszönöm!

Mi, „hazajáró lőrinciek” (most a többiek nevében is szólok), megköszönjük azt, hogy érezhetjük, tapasztalhatjuk: ősi gyülekezetünk hazavár. Hív az évente megszervezett gyülekezeti napokra, a finn testvérekkel való együttlétre.

Köszönjük Béla bácsinak, hogy ebben a nehéz ötven évben nem hagyta itt falunkat. Istennek adunk hálát azért is, hogy Erzsikét (Karl Jánosné Csepregi Erzsébetet), a mi drága lelkésznőnket hagyta utódul, aki folytatja édesapja áldozatos munkáját.

Köszönetünket, Isten iránti hálánkat a család kedves énekével fejeztük ki mindazokkal együtt, akik ott voltunk ezen a napon:

„Jer, dicsérjük Istent / Szívvel, szájjal, lélekkel. / Ki nagy, dicső dolgot / Cselekszik mindenekkel. / Ki bölcsőnktől fogva / Mindeddig eltartott, / És számtalan jókkal / Minket elárasztott!”

H. S. J., egy „hazajáró” lőrinci gyülekezeti tag

Regionális hozzárendelés: Sárszentl?rinci Evangélikus Egyházközség

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Templomépítés a missziós területté vált Európában
Találkozásra hívó szó
Céltalan élet
A nádasdi templomtorony üzenete
Soltvadkerti köszöntések
"Isten éltesse, püspök úr!"
Szárszói gondolatok
Otthon, édes otthon
Találkozás Millard Fullerrel
Az ökofeminizmus
Találkozó előtt - választás után
"Elhatároztam..."
Lelkészavatás Sopronban
Lelkészavatás Pécsett
Lelkészavatás Győrött
Krisztusi alapra építeni
Esküvő a Bécsi kapu téren
Sikeres jótékonysági koncert a daganatos gyermekekért
Iskolafenntartó egyházak és az OM
Nem tudtatok vigyázni?!
Sztárcsömör - avagy van hely a Missziónak is?
Bátornak lenni
Miénk a pálya
Új keretek között az egyház jó rendje Erdélyben
Ötvenéves papi szolgálat
"Rangadó" budavári tanévzáró istentisztelet
Fehér ibolyák
Püspökké Gáncs Pétert, felügyelővé Szemerei Zoltánt választották a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének gyülekezetei
A Magyarországi Evangélikus Egyház szolgálati stratégiája
Lelkészcsaládok találkozója Bonyhádon
Kálvin - az ember és a reformátor
Keszthelyi kastélymúzeum: nyáron éjszaka is nyitva
Harangtörténeti ankét az Öntödei Múzeumban
Hetven éve született Páskándi Géza
Lélektől lélekig
"Isten közelsége oly igen jó nékem!"

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 26 Ötvenéves papi szolgálat