Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 26 - Lelkészavatás Győrött

Szolgálatra indítva

Lelkészavatás Győrött

Erdélyi Réka és Deák Ágota
Deák Ágota és Erdélyi Réka lelkészjelöltek ordinációjára június 21-én délelőtt került sor a győr-nádorvárosi templomban. A lelkészavatás szolgálatát Ittzés János, a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke végezte, aki az ünnepi istentiszteleten Tit 2,11–15 alapján hirdette Isten igéjét.

A püspök utalt rá, hogy 1970 szeptemberében ő is ez előtt az oltár előtt kapta a felhatalmazást, hogy Isten hivatásos szolgája legyen. Egész életében, még a családi tragédiákban is meglátta Isten szeretetét. Szolgálatunk határtalan: bár egy szűk időben és közösségben végezzük azt, mégis Isten végtelen szeretetét hirdetjük, amely Jézus Krisztusban jelent meg. Ez az Isten hívta el a most felavatandó lelkészjelölteket is, és ez az egyetlen biztos alap a szolgálatunkban. Sok olyan helyzet van az életünkben, amikor semmi másra nem támaszkodhatunk, csak erre. Kérte a fiatal szolgatársakat, hogy meneküljenek ehhez a fundamentumhoz.

Szolgálatunk megtartó erejének másik alappillére pedig az, hogy munkánk nem hiábavaló. Ez teszi értelmessé és fontossá hivatásunkat. Az idézett igeszakaszban felfedezhetjük, hogy a keresztény élet egész valósága ezekre a bibliai versekre épül. Mert a dogmatika az alap, az etika pedig a dogmatika nélkül tartalmatlan.

Az ünnepi liturgiában Réka édesapja, Erdélyi Zoltán, valamint a hittudományi egyetem részéről dr. Reuss András professzor vett részt. Az ordinációt követő úrvacsoraosztásban pedig Cselovszky Ferenc Budapest-Deák téri lelkész segédkezett.

Deák Ágota Budapesten született, a Deák téri templomban keresztelték, ott is konfirmált. Az idegenforgalmi és vendéglátó-ipari diploma megszerzése után végezte el a teológiát. Közben egy évet az Egyesült Államokban, a chicagói egyetemen töltött ösztöndíjasként. Egy éve ment férjhez, és hatodévesként a hévizgyörki gyülekezetben szolgált.

Erdélyi Réka Erdélyben, Újszentannán született, és a farkasvarsándi gyülekezetben nőtt fel, ahol édesapja lelkész volt. Érettségi után a budapesti teológiára nyert felvételt. Eközben szülei áttelepültek Magyarországra, Nagyszénásra. Közben bátyja, Erdélyi Csaba is lelkész lett. Három hónapja ment férjhez, és a hatodévet a komáromi gyülekezetben töltötte.

A két fiatal lelkésznő hamarosan gyülekezeti szolgálatba fog állni a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben, de pontos szolgálati helyük egyelőre még nem ismert.

M. Gy.

Regionális hozzárendelés: Gy?ri Evangélikus Egyházközség

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Templomépítés a missziós területté vált Európában
Találkozásra hívó szó
Céltalan élet
A nádasdi templomtorony üzenete
Soltvadkerti köszöntések
"Isten éltesse, püspök úr!"
Szárszói gondolatok
Otthon, édes otthon
Találkozás Millard Fullerrel
Az ökofeminizmus
Találkozó előtt - választás után
"Elhatároztam..."
Lelkészavatás Sopronban
Lelkészavatás Pécsett
Lelkészavatás Győrött
Krisztusi alapra építeni
Esküvő a Bécsi kapu téren
Sikeres jótékonysági koncert a daganatos gyermekekért
Iskolafenntartó egyházak és az OM
Nem tudtatok vigyázni?!
Sztárcsömör - avagy van hely a Missziónak is?
Bátornak lenni
Miénk a pálya
Új keretek között az egyház jó rendje Erdélyben
Ötvenéves papi szolgálat
"Rangadó" budavári tanévzáró istentisztelet
Fehér ibolyák
Püspökké Gáncs Pétert, felügyelővé Szemerei Zoltánt választották a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének gyülekezetei
A Magyarországi Evangélikus Egyház szolgálati stratégiája
Lelkészcsaládok találkozója Bonyhádon
Kálvin - az ember és a reformátor
Keszthelyi kastélymúzeum: nyáron éjszaka is nyitva
Harangtörténeti ankét az Öntödei Múzeumban
Hetven éve született Páskándi Géza
Lélektől lélekig
"Isten közelsége oly igen jó nékem!"

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 26 Lelkészavatás Győrött