Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 2 - Újab szálak a (világ)hálón

Újab szálak a (világ)hálón

Több mint egy éve az egyházunk informatikai stratégiájával foglalkozó bizottságban (melynek e rovat „gazdája” is tagja) fogalmazódott meg az ötlet: jó volna, ha több cikkben is szólnánk a jövő új lehetőségeit magában rejtő új tudományággal, az informatikával és ezen belül az internettel kapcsolatos kérdésekről. Azt szerettük volna, ha minél több olvasó, illetve egyházunk egyre több olyan tagja, aki eddig nem került kapcsolatba a számítógéppel és a világhálóval, közelebbről is megismerkedhetne velük, és megfelelő információk birtokába juthatna. Azt is célul tűztük ki, hogy olvasóink ne csupán az esetleges árnyoldalakról halljanak, hanem minél többen megismerjék az egyházunk által is nyújtott új tartalmakat.

Amikor megtiszteltek a rovat vezetésének felelősségteljes feladatával, természetesen gyorsan végiggondoltam, hogy kik milyen témával gazdagíthatnák a sorozatot. Az elmúlt esztendő során számos olyan cikket közölhettünk, amelyek tartalmukkal sokszorosan felülmúlták várakozásainkat. Letette névjegyét az informatika, az internet mellett mindhárom egyházkerület püspöke. Megszólalt a rovatban intézményvezető, lelkész, teológus és természetesen diák is (talán őhozzájuk áll legközelebb, ők értik legjobban ezt az új világot). Megismerhettünk olyan honlapokat, amelyek az egyházhoz kötődnek, megtudhattuk, hogy milyen új lehetőségek rejlenek az oktatásban. Megtisztelő volt számunkra, hogy Szokolay Sándor is megosztotta velünk, milyen lehetőségek nyíltak meg előtte ezen új eszközök segítségével.

Abban azonban bizonyos vagyok, hogy e sok újdonság, ez az „új világ” nem jöhetne létre a mi Urunk kegyelmes segítsége nélkül. A helyes utat ő mutatja meg számunkra, ő fogja a feltalálók kezét. Természetesen szem előtt kell tartanunk, hogy ezek az új eszközök csupán segítséget nyújtanak számunkra. Isten teremtett világát nem szabad felcserélni a virtuális valósággal (ahogyan e komputervilágot nevezik). A hasznos eszközökkel viszont egyházunkat is fontos gazdagítani.

Az új esztendőben némiképp a rovat is átalakul. Terveink szerint sok újdonsággal ismertetjük meg olvasóinkat, és bemutatjuk az „Evangélikus internetet”. Természetesen várjuk a kedves olvasók esetleges cikkeit, kérdéseit, miről hallanának szívesen. Bármilyen példaértékű honlapnak vagy programnak szívesen helyet adunk. Szeretettel várom e tárgyban e-mailjeiket!

Megköszönve minden cikkíró fáradozását, munkájukra és az olvasókra a Mindenható áldását kívánom!

Babics Csaba

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
A gondozott orgona