Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2004 - 24 - Oratio oecumenica

Gondviselő Istenünk, mennyei Atyánk! Igéd és lelkiismeretünk figyelmeztet minket, hogy felelősek vagyunk életünkért, amelyet tőled kaptunk. Segíts meg bennünket, hogy megszólító szavadnak engedve kiteljesíthessük életünket a te tetszésedre. Szorongatnak minket e világ elvárásai – ne engedd, hogy kísértésként hitünk és szeretetünk fölé kerekedhessenek. Hiszen jobb egy lépés a te utadon, mint ha a saját fejünk után megyünk.

Köszönjük, hogy mindannyiunkra rábíztad más emberek, felebarátaink gondját. Köszönjük, hogy ezzel sokat bíztál ránk az e világért való felelősségből. Adj erőt, hogy akarjuk és merjük vállalni ezt a felelősséget önmagunkért és másokért. Különösen is köszönjük neked, hogy ma már sem hazánkban, sem Európában nem dönthetnek a sorsunkról nélkülünk. Segíts meg bennünket, hogy a reánk eső töredéknyi döntésben se veszítsük szem elől a te jó akaratodat, amellyel kezedben tartod és kormányzod ezt a világot.

Mennyei Atyánk! Segíts bennünket nemcsak önmagunkért, hanem másokért is élni. Add, hogy egyházadként hadd járjunk Mesterünk, Jézus Krisztus nyomán, akit nagy szeretetedben odaadtál e világért. Hadd álljunk a kicsinyek mellé, amikor a mögöttünk álló tanév végeztével gyermekeinkre és a fiatalokra gondolunk. Hadd álljunk az elesettek, a gyengék és a magányosak mellé. Hadd álljunk reménységgel és vigasztalással azok mellé, akik ebben az átalakuló világban elvesztették és el fogják veszteni biztonságukat, munkájukat, otthonukat, az életük értelme felőli bizonyosságot. Hadd álljunk bátor szívvel és a te szavaddal azok elé, akik ebben az átalakuló világban kivetkőznek emberségükből, átgázolnak másokon, gyűlölködéssel és erőszakkal akarnak uralkodni felebarátaikon, akiket szeretnünk kell, mint önmagunkat.

Könyörgünk azért, hogy hazánkban, Európában és szerte a világon jó kormányzatok működhessenek. Segíts minden hatalmasságot, hogy ne a hazugságot és a gyűlöletet, hanem az igazságosságot és a jó rendet munkálja; ne az önzést, hanem a közösséget szolgálja. Könyörgünk a kiszolgáltatottakért, akik háborút, elnyomást és erőszakot szenvednek, akik haláltáborokban élnek. Segíts, hogy amikor vezetőinket megválasztjuk, ne csupán önmagunkra gondoljunk, hanem azokra az emberekre és közösségekre is, akiknek és amelyeknek az életét döntésünk befolyásolja.

Könyörgünk gyülekezetünkért, egyházunkért és az egész kereszténységért – hadd bizonyuljunk az evangéliumi reménység jelének és igaz felebarátnak, testvérnek az emberek között. Életünk hadd álljon az örök élet szolgálatában! Ámen.

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Imádságban is egyek lehetünk más felekezetű testvéreinkkel
Szivárvány
Építkezés
Ülésezett az Országos Közgyűlés
Zsinati napló
"Légy szolgája Isten tőkéjének..."
Sareptától Felsőpetényig
Hévízi "hangolás"
Sárvári e-Magyarország-pont
Csak azért is nyárünnep!
Részletek D. Szebik Imre elnök-püspök jelentéséből
Részletek dr. Frenkl Róbert országos felügyelői jelentéséből
Egymásra figyelve
Beiktatták tisztségükbe a baptista egyház vezetőit
"Idegenlégiósként" a bajor papnék közösségében
Hitvallásunk a Teremtőről és a teremtésről
Meglepetésről meglepetésre
Bozóky Éva
Megtartott ígéret
Az egyházak a választáson való részvételre buzdítanak
Katolikusok az interneten
Barmen üzenete
"Ne csüggedj, lelkem, hű az Isten..."
90 éves jubileum
Levélrészlet
Tízéves az aszódi evangélikus gimnázium
Déli harangszó
Mindenki túlélte Gödöllőt
A királyi udvar dalnokai Ősagárdon
Régi magyar családok - mai sorsok
Polgár Rózsa-kiállítás
Isten hív minket. Figyeljünk a hívó szóra!
Megmérgezett szavak

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2004 24 Oratio oecumenica