Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 17 - Szövetségkötés

Szövetségkötés

Megalakult az Evangélikus Kollégiumok Országos Szövetsége

Igazán tartalmas hétvégét zárhattak vasárnap az április 18. és 20. között Sopronban megrendezett evangélikus diákfesztivál résztvevői, akik a Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Kollégium és Szakképző Iskola invitálásának eleget téve megalakították az Evangélikus Kollégiumok Országos Szövetségét (EKOSZ).

A hétvége programjainak egy hányada a Hetvényi Lajos Evangélikus Líceumi Diákotthonban zajlott, egy délelőttön a Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola volt a vendéglátó, a program „érdemi részének” pedig a líceum díszterme adott otthont. Itt tartotta a péntek esti nyitóáhítatot is Mesterházy Balázs iskolalelkész, majd ismertette a Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség tevékenységét. Ezután a diákfesztiválon részt vevő kollégiumok bemutatkozása következett.

A házigazdák mellett a Magyarországi Evangélikus Egyház aszódi, békéscsabai, bonyhádi és kőszegi középfokú oktatási intézményének kollégiumai, illetve a nyíregyházi és a budapesti diákotthon képviselői léptek színre két-két perces pantomimműsorral. Az estét Misztrál-koncert zárta; az együttes tagjai 100 éves a Nyugat című összeállításukkal léptek fel a díszteremben. (Mivel a zenekar tagjai a kollégiumban szálltak meg, a koncert után hajnalig tartó éneklés és beszélgetés következett a diákotthonban.)

Szombaton reggel ismét közös énekléssel és elcsendesedéssel indult a nap, Ments Orsolya kőszegi iskolalelkész szolgálatával. Egy remek hangulatú, közösségépítő játékokkal tűzdelt délelőtt következett a szövetség megalakításához ötletet adó líceumi missziós csoport – Bedecs Réka, Dömök Krisztina, Goda Szilvia és Mórocz Dóra végzős licisták – szervezésében. S hogy a hivatalos dolgokról is szó essék: Gyureskó Tamás kollégiumi nevelőtanár vezetésével kezdetét vette az Evangélikus Kollégiumok Országos Szövetségének a megalakítása, az alapszabály és a különböző határozatok megalkotása. A szövetség és a kollégiumok diáksága közti közösségi szellem fennmaradását évenkénti találkozók szervezésével, közös honlap létrehozásával, illetve az utánpótlás biztosításával remélik elérni a szervezők.

Az összesen mintegy hatvan „alapító” ezután a Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskolába vonult, ahol a hagyományos Szent György-napi vásár forgataga várta őket. A tervezett városi vetélkedőt ugyan meghiúsította az időközben zordra fordult időjárás, de a kollégium nagytermében azért összemérhették ügyességüket a csapatok.

Ezt követően a líceum dísztermében várt a résztvevőkre egy koncert, melyen Török-Zselenszky Tamás és zenekara szórakoztatta nemcsak a kollégistákat, hanem az érdeklődő soproniakat is. Így, amíg hangolt az együttes, a kívülállók is hallhatták az ismertetőket a budapesti Luther Márton Szakkollégiumról, a Szélrózsa evangélikus ifjúsági találkozóról, valamint a myLuther evangélikus közösségi portálról.

Az Evangélikus Kollégiumok Országos Szövetségét megalakító fiatalok vasárnap közösen vettek részt a Cantate napi úrvacsorás istentiszteleten az evangélikus templomban; Hegedűs Attila lelkész igehirdetése után énekes szolgálatra is vállalkoztak.

Tóth Cseperke – Koczor Márton

A Példabeszédek könyve – a bölcsesség
Megújult a medgyesegyházi templom
Magyar–magyar püspöki csúcstalálkozó
Egyházkerületi kórustalálkozó
A jó sáfárok nagykorúsága
Szövetségkötés
Az 54.
Akiknek helyük van
Nem csak a fellegek fújtak Somogy megye felől
„Köszöntünk Mátyás király évében!”
Kultúrateremtés és értékőrzés
Északi „rokonlátogatás”
Közelítések
Lajta-parti közgyűlés
Közösen kampányolunk
A nyilvánosság nyilvánvalósága
Imaszoba a rendőrpalotában
Csendesnap Észak-Burgenlandban
Keskeny Út – képzés, képződés
Meggyengült megerősítés
Egyházmegye szabad szoftverrel
Következmények nélküli imádságok
Olimpia a Szentírás évében
Kiútmutató
A hidrogéntől az irodaszékig
Kis magyar dzsembori
„Hogy mindnyájan egyek legyenek…”
„Prúsz-premier” a televízióban
Déli harangszó Bokodról
Sárkányölő Szent György pogácsája
Imádkozni nehéz, de lehetséges
Hol a menny? Hol van Krisztus?
Kedves Gyerekek!
ÉnekKincsTár
Mi Atyánk, ki vagy mennyekben

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2008 17 Szövetségkötés