Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2002 - 39 - Ötszörös ünnep Albertiben

Ötszörös ünnep Albertiben

D. Szebik Imre püspök köszönti a gyülekezet lelkészét
A jó lelkésznek jó lábra, jó kézre, érző szívre, „hideg fejre” és jó szemre van szüksége. Jó lábra, hogy látogatni tudjon, és így megismerje gyülekezete családjait, jó kézre, amely segítséget tud nyújtani, érző szívre, amely megértésre képes, „hideg fejre”, mely – ha kell – józanul tud dönteni, és jó szemre, amely mindent észrevesz, és mindenkiben meglátja a jót. – E néhány mondatban foglalta össze tanácsait a vele készült interjúban Roszík Mihály lelkész az Albertiben tartott hálaadó istentisztelet után, szeptember 22-én.

Több esemény is okot adott arra, hogy gyülekezeti tagokkal, barátokkal, ismerősökkel teljék meg az alberti evangélikus templom ezen az őszi délutánon. Ezek az ünnepi dátumok a következők: Roszík Mihály 80. születésnapja, lelkészavatásának 55. évfordulója, Albertiben ötven esztendővel ezelőtt elkezdett szolgálata, az alberti evangélikus óvoda működésének 10. évfordulója és az emlékezés Kossuth Lajos születésének 200. évfordulójára.

A zsúfolásig megtelt templomban az óvodások és iskolások rövid műsora és a meghívott vendégek üdvözlése után D. Szebik Imre, az Északi Egyházkerület püspöke emlékezett meg Kossuthról, majd köszöntötte a gyülekezet lelkészét. Az Efezusi levél alapján (Ef 3,14–19) végzett igehirdetési szolgálatában arról beszélt, hogy nemcsak az anyagi, hanem a spirituális értékek is fontosak. Az igazán lényeges dolgokat pénzért nem vásárolhatjuk meg, azok adatnak nekünk. A legnagyobb kincs a Krisztussal való találkozás, az, ha Ő lakik a szívünkben.

A prédikáció után az énekkar szolgálata, valamint a köszöntések hosszú sora következett, az egyház és az állam képviselői részéről is. Többek között Szeme-rei Zoltán gazdasági igazgató, Benczúr László, az Északi Egyházkerület felügyelője, Bárdossy Tamás egyházmegyei felügyelő, valamint – az alberti gyülekezet nevében – Szmolár Attila lelkész gratulált az ünnepeltnek. D. dr. Harmati Béla és Ittzés János püspökök sokakkal együtt táviratban küldték el köszöntésüket. Dr. Csáky András képviselő dr. Dávid Ibolyának, az MDF elnökasszonyának levelét olvasta fel a gyülekezet előtt.

Bánffy György színművész arról beszélt, hogy amikor mélyponton van, akkor két dologra szokott gondolni. Az egyik egy helység, a másik egy ember. A helység Alberti, az ember pedig Roszík Mihály lelkész, aki Krisztusra tette életét, és élő gyülekezetet épített.

A jó lelkésznek jó lábra, jó kézre, érző szívre, „hideg fejre” és jó szemre van szüksége. Ennek a gondolatnak látható és kézzelfogható bizonyítékai Roszík Mihály alberti gyülekezetben végzett fél évszázados szolgálatának gyümölcsei: a szeretetotthon, az evangélikus óvoda és általános iskola, a vendégház, a tornaterem, a gyüle- kezeti terem és a felújított templom.

Gazdag Zsuzsanna

Regionális hozzárendelés: Alberti Evangélikus Egyházközség

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Tiszta oltár
Félelmeink
Szavakról, amelyek elérték a hallgatókat
Palackba zárt gondolatok az utókornak
Jézussal a csúcson Tatabányán
Dr. Nagy Gyula ny. püspök köszöntése
Lelkészházaspár új szolgálati helyén
Ötszörös ünnep Albertiben
Templomszentelési ünnep hétköznap
LVSZ-tanácsülés, Wittenberg
Az ökumené eredményei és kérdései
Első MEKDSZ-táborom
In memoriam: Balogh János
Mégiscsak szót értünk egymással
Roszík Mihály: "...Gond és félelem el nem ér..."
Látogatás a Magyar Rádióban
A Kulturális Örökség Napjai
Vandálok az Ótemplomban
Árvíz után
Rádiómisszió
Vándorlások
A lelkész karbantartása
Evangélikusok a Kossuth-mauzóleumnál
Kossuth-ünnepség Nyíregyházán
Hol konfirmált Kossuth Lajos?
A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium hagyományai a Kossuth-évforduló kapcsán
A leghívebb magyar
A tótkomlósi szeretetotthon "útra kelt" - avagy kirándulás Ópusztaszerre
Bibliodráma és bableves