Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 23 - A Lé­lek át­jár és el­in­dít

A Lé­lek át­jár és el­in­dít

A tor­da­si evan­gé­li­kus temp­lom és a pa­ró­kia­kert adott ott­hont jú­ni­us 1-jén, pün­kösd­hét­főn a Fe­jér-Ko­má­ro­mi Egy­ház­me­gye misszi­ós nap­já­nak. A mint­egy há­rom­száz je­len­lé­vő több­sé­ge az idő­sebb ge­ne­rá­ci­ó­ból ke­rült ki, de je­len­tős szá­mú gyer­mek­se­reg is részt vett a ren­dez­vé­nyen. Volt olyan fi­a­tal is, aki édes­any­ja hí­vá­sá­ra jött el is­mét a temp­lom fa­lai kö­zé, hosszú idő után.

A nap prog­ram­pont­jai a gyü­le­ke­zet­épí­tés fo­gal­ma kö­ré ren­de­ződ­tek. Pin­tér Ká­roly nyugalmazott lel­kész töb­bek kö­zött ar­ra irá­nyí­tot­ta a fi­gyel­met, hogy Is­ten Lel­ke igen­is mun­kál­ko­dik a gyü­le­ke­zet­ben – a ta­go­kat új­já­szü­li és meg­erő­sí­ti. Egy gyü­le­ke­ze­ti kö­zös­ség épü­lé­sé­nek egye­dül ez az alap­ja. Mind­eh­hez jól il­lesz­ke­dett Kézdy Pé­ter elő­adá­sa a gya­kor­la­ti meg­va­ló­su­lás­ról. A fi­a­tal pi­lis­csa­bai lel­kész ugyan­is a lel­kes, ten­ni aka­ró ta­go­kat ak­tí­van be­von­ja a gyü­le­ke­zet éle­té­be. Ezért ott je­len­tős kö­zös­sé­gi fej­lő­dés ta­pasz­tal­ha­tó.

Ezt kö­ve­tő­en a tor­das–gyú­rói tár­sult egy­ház­köz­ség múlt­ját és je­le­nét mu­tat­ta be Sül­ler Zsolt lel­kész, a he­lyi fi­a­tal kó­rus szol­gá­la­tá­val.

A dél­utá­ni prog­ram a szé­kes­fe­hér­vá­ri if­jak tar­tal­mas szín­da­rab­já­val foly­ta­tó­dott, ezt pe­dig já­té­kos be­mu­tat­ko­zás kö­vet­te: az egy­ház­me­gye gyü­le­ke­ze­tei egy-egy jól mű­kö­dő cso­port­já­nak kép­vi­se­lő­je ka­pott rö­vi­den szót, hogy ki­emel­hes­se a kö­zös­sé­gé­re jel­lem­ző po­zi­tí­vu­mot mint a gyü­le­ke­zet­épí­tés egy-egy jó pél­dá­ját. A csák­vá­ri gyü­le­ke­zet pél­dá­ul a ze­ne hul­lám­hosszán tet­te mind­ezt: az igé­nye­sen ve­ze­tett kó­rus jól fel­ké­szült tag­jai öröm­mel, össze­szo­kott kö­zös­ség­ként szol­gál­tak.

A na­pot úr­va­cso­rás is­ten­tisz­te­let zár­ta Scher­mann Gá­bor ta­ta­bá­nyai lel­kész szol­gá­la­tá­val, aki bár ne­ga­tív pél­dák­kal, de el­gon­dol­kod­ta­tó mó­don il­luszt­rál­ta, mi min­den le­het az em­ber szí­vé­nek kö­zép­pont­já­ban az Is­ten­be ve­tett hit he­lyett.

Va­jon en­gem mi­re in­dít a Lé­lek? Én mi­vel se­gít­he­tem a sa­ját kö­zös­sé­gem éle­tét? – ez a leg­dön­tőbb sze­mé­lyes kér­dés fo­gal­ma­zód­ha­tott meg a részt­ve­vők­ben a lel­ke­sí­tő nap vé­gé­re, kö­szön­he­tő­en a fő­szer­ve­ző­nek, Böj­tös At­ti­la gyü­le­ke­ze­ti mun­ka­társ­nak, il­let­ve a köz­re­mű­kö­dők­nek, a tor­da­si és gyú­rói se­gí­tők­nek.

Ba­log Esz­ter

Pün­kös­di gon­do­la­tok az ige fé­nyé­ben
A Lé­lek ki­ára­dá­sa ma
HE­TI ÚT­RA­VA­LÓ
Az el­ve­szett meg­ta­lál­ta­tott
Szélesre tárt ajtó
Nem csupán egyházjogi aktus
A Lé­lek át­jár és el­in­dít
EvÉlettel Balatonszárszón
Ke­resz­tény ta­nú­ság­té­tel
Ki­lép­tek a temp­lom fa­lai kö­zül
Ne­héz­sé­gek és re­mény­sé­gek
Pro­tes­tán­sok imád­sá­ga Eu­ró­pá­ért
Testvéri ta­lál­ko­zó a Ma­zsi­hisz­nél
Bib­lia­re­ví­zi­ós mű­hely­mun­ka
„Em­be­rek­ké let­tünk ál­ta­la”
Tisztségre avatottan
A 90 éves Bratislava és az 1000 esztendős Pozsony
A hely­zet fo­ko­zó­dik: a fél or­szág in­ter­ne­te­zik
Is­ten nél­kül nem megy
Tánc Kál­vin temp­lo­má­ban
Gon­do­la­tok a „Kül­de­tés” kap­csán
Min­den­na­pok vá­lasz­tá­sa
„Itt va­gyok…”
A de­mok­rá­cia rész­vé­tel­lel mű­kö­dik
Egy napkezdő bibliatanulmány
Va­si vissza­te­kin­tés
Gye­kicz­ky Já­nos
Im­már két év­ti­ze­des ha­gyo­mány
Húsz év után
Bach-hét-nyitány huszadszor
Kötetté érett a nóg­rá­di evan­gé­li­kus egy­ház­me­gye tör­té­ne­te
Jegy­zet­la­pok
Al­más kré­mes
A nők ma – Szent Er­zsé­bet nyo­má­ban
Le­gyen a ti­tok min­den­kié!
Oratio œcumenica
A gyer­me­kek­től is le­het ta­nul­ni!
Cantate
Szent vagy örök­ké, Atya Úr­is­ten, a ma­gas mennyek­ben

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2009 23 A Lé­lek át­jár és el­in­dít