Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 25 - Oratio oecumenica

Az alább közölt általános könyörgő imádságot szeretettel ajánljuk minden gyülekezet figyelmébe, bátorítva a gyülekezeti lelkészeket arra, hogy az istentisztelet liturgiájának alakításakor számoljanak a rovatunk nyújtotta lehetőséggel is.

Teremtő és gondviselő Atyánk! Egyre nehezebb megcsodálnunk teremtett világod szépségét. Körülvettük magunkat saját alkotásainkkal, és szinte már csak azokat vesszük észre. Eltakartuk magunk elől a szépet, a jót, amit te teremtettél. Műved egyre inkább roskadozik felelőtlenségünk, önzésünk és rövidlátásunk terhe alatt. A teremtett világban szeretetedet akartad kinyilvánítani – mi leginkább egymás iránti szeretetlenségünket tudjuk megmutatni mindazzal, amivel körülvettük magunkat. Ajándékozz meg szereteteddel, hogy szeretni tudjuk azt, amit adtál nekünk. Jézus Krisztusért kérünk.

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Teremtő és gondviselő szeretetedből embereket adtál mellénk, hogy ne legyünk egyedül, hogy ne kelljen mindenhez értenünk, hogy meg tudjuk osztani a feladatokat, terheket és örömöket. Olyan nagy lehetőséget adtál nekünk az emberi közösségben. Te látod, és mi érezzük, hogy mennyire nem tudunk élni ezzel a lehetőséggel. Viszályokat, háborút, bizalmatlanságot és gyanakvást okozunk ott, ahol a közösség áldásait kellene megélnünk. Ajándékozz meg szereteteddel, hogy szeretni tudjuk egymást. Jézus Krisztusért kérünk.

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Arra hívtad egyházadat, hogy látható jele legyen teremtő és gondviselő szeretetednek. Te látod, és sokszor mi is érezzük, hogy milyen esendő és erőtlen a te egyházad. Inkább a mi emberi gyarlóságunk jele, mintsem a te szeretetedé. Mégis mindannyiunknak szükségünk van a te látható jeledre. Segíts meg bennünket! Jézus Krisztusért kérünk.

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Hazát és otthont is adtál nekünk, ahol egy kicsit jobban érezhetjük magunkat, mint máshol. Ahol jobban ismerhetjük egymás gondolatait, jobban érthetjük egymás beszédét. Add, hogy ezt is tőled való ajándékként értékeljük. Jézus Krisztusért kérünk.

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Könyörgünk országunk és egyházunk felelős vezetői- ért. Adj nekik bölcsességet, érzékenységet és előrelátást, mindazt, amire szükségük van, hogy felelősségteljesen végezzék feladatukat. Jézus Krisztusért kérünk.

[Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket!

Könyörgünk végül gyülekezeti közösségünkért, az elhangzott igéért, a megélt közösségért. Add, hogy a mi gyülekezetünk is látható jele legyen teremtő és gondviselő szeretetednek. Te hívsz, add, hogy meghalljuk hívásodat. Te hívsz, add, hogy mi is hívni tudjunk másokat. Jézus Krisztusért kérünk.

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
A liturgikus színek
Világosságban
Minőség és művészet - az élet szolgálatában
Ünnepi morzsák
Nekrózis
Közös kihívások, egymással megosztott erőtartalékok
Civilek és önkormányzatok a településekért
Milyen kihívásokkal szembesül ma az egyház?
Sokfélék - mégis egyformák
Kápolnaszentelés a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetben
Méltósággal meghalni - segítség a végső órákban
"Kossuth rádió, 10 óra 4 perc. Istentiszteletet közvetítünk..."
Kattintson ránk!
Mindenkit várunk!
Újabb lépés - az igényes egyházzene felé
Szeretetotthon a vizek városában
Pétfürdői pünkösd
Közelgő viharfelhők?
Ismét az eutanáziáról
Elszalasztott lehetőség?
Avril lázadása
Kinek mondjam el?
Nem vihetsz mindent
Elfelejtett régi kincsünk, a gyónás
"A szél ott fúj, ahol akar..."
Lelkészevangélizáció Gyenesdiáson
Kormányzás - kormányrúd nélkül?
Pünkösdhétfői csendesnap Vargabokorban
Honnan - hová?
Az ének: gyógyír a léleknek
Isten határozott szava határozott választ kíván