Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2008 - 25 - Oratio oecumenica

[Lelkész:] Mennyei Atyánk! Hálával tárjuk eléd kéréseinket. Megköszönjük a testi-lelki jókat, melyeket naponta megadtál reményeinken felül. Hálát adunk, hogy nem bűneink, hanem bűnbocsátó kegyelmed szerint bánsz velünk, és meghallgatod imádságunkat. [Lektor:] Urunk, hamarosan megkezdődik az aratás; reménységgel várjuk a jó termést, amelyet csak te adhatsz meg. Ha megnyitod kezedet, bővelkedünk, ha elfordulsz tőlünk, nem segít rajtunk az emberi tudás és erő. Áldásodat kaphattuk, ne engedd felednünk: te is várod, hogy életünk megteremje az embertársi szeretet gyümölcseit. Kérünk téged, [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lektor:] Hűséges Tanítónk és Mesterünk! A tanév végén könyörgünk a tanuló ifjúságért és a pedagógusokért. Adj lelkierőt a javításhoz azoknak, akik kudarcot vallottak, és józan önértékelést a sikereseknek. Add, hogy a pályakezdők találjanak munkát, értelmét lássák, és leljenek benne örömöt! Segíts, hogy mindazok, akik az oktatásügyben döntéseket hoznak, ne önző érdekeket szolgáljanak, hanem tartsák szent feladatuknak népünk szellemi és erkölcsi felemelkedését. Kérünk téged, [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lektor:] Krisztusunk! Szolgálatoddal példát hagytál ránk. Azt akarod, hogy egyházad a világban élve, alázattal hordozza a keresztet. Ne engedd, hogy szolgálatunk végzése közben elhagyjunk téged, meghamisítva evangéliumodat! Munkáld a lelki ébredést evangélikus egyházunkban, vezesd elkötelezett, hitvalló életfolytatásra a langymeleg hitűeket. Segíts minket őszinte bűnbánatra, megtérésre és hiteles szolgálatra, hogy elvégezhessük küldetésünket e hazában. Kérünk téged, [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lektor:] Urunk, eléd visszük minden nyomorúságunkat: a megélhetési gondokkal és betegségekkel küszködőket, a szenvedélyek rabjait és az igazságtalanul meghurcoltakat, a magányosan élőket és a válságba jutott házastársakat, a haldoklókat és a gyászolókat. Kegyelmedbe ajánljuk mindazokat, akik nyomorúságukból hozzád kiáltanak. Kérünk téged, [Gyülekezet:] Urunk, hallgass meg minket! [Lelkész:] Végül kérünk, készíts fel minket országod eljövetelére, a színről színre látás elvehetetlen örömére a mi Urunk, Jézus Krisztus által. [Gyülekezet:] Ámen.

Hóseás könyve – a házasság
Tudunk-e rangsorolni?
HETI ÚTRAVALÓ
Vakációóó!
A lassú gyógyulás jelei
Az Úr csapatának építése
Tollforgatók is a titkárok
Evangélikus szertartással búcsúztatták Fejtő Ferencet
Egyházak és vidékfejlesztés
Jonathan Edwards öröksége
Európa, bajnokság nélkül
A történelem emberi sorsok tükrében
Plone GYIK 2.
Nyári lélekápolás
Mert keresztények
Útlevél egy örök életre
A hit anyanyelve
Testvérek vagyunk
Megértetni magunkat másokkal
A zene szól
„Imádkozzatok, és buzgón kérjetek...”
Nagy szükség van a misszióra
Készül a Szentírás mari nyelven
Az én nagy utazásom
Ács Mihály-relikviákat gyűjtenek
Nagyszénási „fecskefészek”
Luther - Idézet
Énekelt irodalom
Ifjú zeneszerző bemutatkozása a Deák téri gimnázium tanévzáró istentiszteletén
Égi az áldás
„Ilyeneké az Isten országa”
Gyúróról szól delente a harang
Vendégváró
„Ne félj, ezentúl emberhalász leszel!”
Kedves Gyerekek!
ÉnekKincsTár
Ébredj, bizonyságtévő lélek!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2008 25 Oratio oecumenica