Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2009 - 04 - Meg­kezd­te a se­gély­cso­ma­gok szét­osz­tá­sát Gá­zá­ban a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet

Egye­dü­li ma­gyar szer­ve­zet­ként a há­bo­rús öve­ze­ten be­lül

A Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet (MÖSZ) el­ső sza­kasz­ban há­rom­mil­lió fo­rint ér­té­kű hu­ma­ni­tá­ri­us se­gély szét­osz­tá­sát kezd­te meg a Gá­zai öve­zet­ben ta­lál­ha­tó Khan Yu­nes te­le­pü­lés von­zás­kör­ze­té­ben élő nél­kü­lö­ző csa­lá­dok szá­má­ra. Az egyen­ként ti­zen­két ki­lo­gram­mos egy­ség­cso­ma­gok tar­tós élel­mi­sze­re­ket (rizst, tész­tát, ola­jat, hal- és bor­só­kon­zer­ve­ket, te­át, pa­ra­di­csom­szószt és le­ves­fű­szert) tar­tal­maz­nak.

Az öku­me­ni­kus se­gély­szer­ve­zet he­lyi part­ner­szer­ve­ze­té­nek mun­ka­tár­sai és ön­kén­te­sei ké­szí­tet­ték elő a se­gé­lyek be­szer­zé­sét a Gá­zai öve­ze­ten be­lül: fel­mér­ték azon csa­lá­dok kö­rül­mé­nye­it, ame­lyek ese­té­ben a leg­in­do­kol­tabb a se­gít­ség. A szét­osz­tan­dó cso­ma­gok kö­zel négy­száz nagy­csa­lád – több mint két­ezer fő – szá­má­ra nyúj­ta­nak azon­na­li élet­men­tő se­gít­sé­get az egy hó­nap­ja tar­tó há­bo­rús krí­zis­ben.

A se­gély­szer­ve­zet mun­ka­tár­sa­i­nak je­len­té­se sze­rint a fo­lya­ma­tos bom­bá­zás és a szá­raz­föl­di of­fen­zí­va kö­vet­kez­té­ben rend­kí­vül ne­héz volt elő­ké­szí­te­ni a se­gély­áru be­szer­zé­sét és osz­tá­sát. A hó­na­pok­kal ez­előtt be­ve­ze­tett em­bar­gó kö­vet­kez­té­ben a bol­tok tel­je­sen ki­ürül­tek, az ivó­víz be­szer­zé­se egy­re ne­he­zebb, va­la­mint meg­szűnt a gáz­el­lá­tás, és na­pon­ta csak né­hány órán át van áram­szol­gál­ta­tás.

Mint is­me­re­tes, a MÖSZ 2004 óta ez­út­tal már har­ma­dik al­ka­lom­mal hajt vég­re hu­ma­ni­tá­ri­us és fej­lesz­té­si prog­ra­mot a Gá­zai öve­zet­ben. Az elő­ző ket­tőt a ma­gyar Kül­ügy­mi­nisz­té­ri­um fi­nan­szí­ro­zá­sá­val bo­nyo­lí­tot­ta le. Ezek so­rán több mint tíz­mil­lió fo­rint ér­ték­ben osz­tott szét élel­mi­szer­cso­ma­go­kat; ok­ta­tás­fej­lesz­tő prog­ram­ja ke­re­té­ben tan­sze­re­ket adott át is­ko­lás di­á­kok­nak, va­la­mint kép­zé­se­ket szer­ve­zett.

A Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet az össze­fo­gás és se­gít­ség­nyúj­tás je­gyé­ben to­vább­ra is fo­gad pénz­ado­má­nyo­kat szám­la­szá­mán a Gá­zai öve­zet­ben la­kók meg­se­gí­té­sé­re.

Ado­mány­szám­la­szám: 11705008-20464565 – „Gá­zai öve­zet 2009” meg­je­lö­lés­sel a köz­le­mény­ro­vat­ban. On­line ado­má­nyo­zás: www.se­gely­szer­ve­zet.hu – „Ho­gyan se­gít­he­tek?”

Fa­da­ra­bok Is­ten ke­zé­ben
„Hát én im­már kit vá­lasszak…?”
Disz­nótort ültek
Szál­kák és ge­ren­dák
„Mi az ökumenét megéljük”
Di­rekt öku­me­né – ben­cés gim­na­zis­tákkal
A De­ák té­ri evan­gé­li­kus temp­lom­ban már az imahét ünnepélyes megnyitása előtt ökumenikus alkalmon vehettek részt a hívek.
Meg­osz­tott­ság, a fáj­dal­mas hun­ga­ri­kum
Le­zá­rul­tak a Bib­lia évé­nek ma­gyar­or­szá­gi ese­mé­nyei
„Van ki­út” kon­fe­ren­ci­a Nagy­vá­ra­don
Az öku­me­ni­kus ima­hét meg­nyi­tó­ün­nep­sé­gét Győ­rött ja­nu­ár 19-én, hét­főn es­te tar­tot­ták az Öreg­temp­lom­ban
Szerb anyács­ka Bi­zánc­ban
Ered­mé­nyek és konf­lik­tu­sok ál­lam és egy­ház kap­cso­la­tá­ban
Lu­the­rá­nus szi­get Pá­pa szí­vé­ben
Is­ten há­za né­pe
Zol­tán Lász­ló evan­gé­li­kus lel­kész sír­já­nál
Tisz­ta vi­zet a kan­csó­ba!
Hi­ány­zó gye­re­kek
Kul­tú­rá­já­ban él a nem­zet
Pa­lack­pos­ta, avagy üzenet a mat­ró­zok­nak
A nem­zet: kö­zös ih­let
„Nagyon erős. Hitben erős…”
„Egy az Isten”
Is­ten a tá­vol­ban
Ten­ger­nyi prob­lé­má­val el­bo­rít­va
Kü­lön­le­ges ka­rá­cso­nyi aján­dék
Kunhalom, újkőkori ház a tájtörténeti parkban
A bib­li­ai idők ét­rend­je tá­vol­ról sem volt egész­sé­ges
„Cur De­us ho­mo?” – Mi­ért lett Is­ten em­ber­ré?
Oratio œcumenica
Szélrózsa-utótalálkozó
ÉnekKincsTár
Légy ve­lünk ke­gyel­med­del, jó­sá­gos Jé­zu­sunk!

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2009 04 Meg­kezd­te a se­gély­cso­ma­gok szét­osz­tá­sát Gá­zá­ban a Ma­gyar Öku­me­ni­kus Se­gély­szer­ve­zet